Jump to content

Tuhé otáčení volantu

Reveng
 Share

Recommended Posts

Dobrý den,

dostal jsem škodu felicii. Rok stála v garáži a mám takový problém, otáčení volantů je strašně tuhé, při zatáčení člověk musí fakt zabrat, aby se volant otočil. Dříve to však bylo podstatně lepší, kde by teda mohl být problém?

Předem děkuji za odpověď.

no to je pak dost těžký radit...Podívej se na řemen - pokud je veden klika - alternátor, tak to posilovač nemá. Pokud je vedení složitější, tak to má buď klimu, nebo servo. Ve zcela výjimečných případech může mít i oboje.

Pro začátek neuškodí dofouknout kola, pokud to nemá posilovač, tak bude točení volantem snazší

Edited by Wittmann

Prohlídnout a případně vyměnit horní uložení předních tlumičů - na feli a podobnejch autech tvoří přední tlumič zároveň "rejdovej čep" (princip nápravy "McPherson"), pokud uložení zatuhne nebo dokonce zarezne (delší odstavení by tomu napovídalo), bude potom při otáčení klást zvýšenej odpor...

Chlapci, předem, než budete dělat zásah do vozidla, překontroloval bych nahuštění předních pneumatik. Jelikož vozidlo stálo rok, je velice pravděpodobné, že z těch pneumatik něco uniklo. A já mám zkušenost, že otáčení volantu je přímo úměrné nahuštění předních pneu. Tak nazdar-bazar, Felicius! :kol-47: