Přejít na obsah

březová semínka


linkin1

Doporučené příspěvky

Zdravím. Chtěl jsem se zeptat někoho kdo má zkušenosti s břízou. Mám auto venku a jak už to tak bývá parkuji pod břízou. Každý den mám na autě všude přítomná semínka a listí. A to ještě není podzim, auto pak asi bude "zasypáno" listím. Ptám se jestli je to problém pro auto, když pominu to, že to musím uklízet v autě. Kam se ta semínka dostanou? Před čelním oknem jsou nějaké mřížky a jak je to potom přizpůsobené. Nebo se to pak deštěm nějak odplaví. Děkuji za odpovědi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dostanou se do žlabu kolem klimatizační jednotky, kterej má odtok do podběhů - a když je nevypláchneš, tak tam zahnijou a bude ti tam v zimě zamrzat voda. Do sacího filtru se nedostanou, ten má přívod vzduchu od mřížky v masce.

Ale zaručeně je najdeš až budeš měnit kabinovej filtr v klimatizaci - tam jich naleze právě sáním pod mřížkou před spolujezdcem doslova mrtě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Ekkar to vidí z hlediska širšího.

 

Asi bu¨du muset provětrat motorovku a nebo pořídit nějakou plachtu alespoň na přikrytí toho předku auta kudy se do něj ten humus dostává.

 

Jinak ještě doladit několik detailů parkování pro co nejdelší antikorozní životnost karoserie.

-studený stání mam

-soli se vyhybám ježděním v jiným autě

 

A ještě doladit nějakej větranej přístřešek a betonový podloží s odtokem vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Břízový semínka jsou svině, ale moderní auta už jsou proti nim hodně odolný - právě díky sání pro motor vyvedenýmu buď dovnitř motorovýho prostoru nebo přímo do svislý části masky, kde při jízdě spolupůsobí náporovej tlak a díky sání klimy přes filtry. Motor samotnej (do spalovacího traktu) pak semínka nemá kudy nasát ani kdyby sál přímo nad kapotou - pokud má aspoň normální filtrační vložku, je to v pohodě.

 

Když jsem ještě jezdil s formanem, tak jsem si hned po jeho koupi pořídil řídkou vatelínovou vložku do sání ventilace, protože jsem věděl, co umějí břízový a podobný semínka učunit už ze služebního fáčka. To žádnou filtraci ve větrání nemělo a když delší dobu stálo někde pod břízou a nastartovalo se, tak uvnitř v momentě nebylo vidět - semínka prolítly trvale zapnutou ventilací jak čert komínem a zasypaly interiér...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ofiko odpověď ze škodovky:

 

Vážený pane,

děkujeme za Váš dotaz a důvěru, se kterou se obracíte na naši informační linku.

Váš dotaz jsme konzultovali s techniky a problém padajícího listí ve velkém množství může opravdu způsobit zneprůchodnění
odtokových kanálků karoserie a tím může docházet k zatékání vody do vnitřních částí, případně i kabiny vozu. Dále může docházet
k zanášení filtrů a jiných součástí klimatizace. Doporučujeme navštívit Váš servis, vůz nechat na základě popsaných skutečností
zkontrolovat a konzultovat s techniky případná opatření.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Roman Ondruš
info@skoda-info.cz
ŠKODA Infoline 800 600 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný stahovaček, hodil by se mi takový o víkendu, ale nakonec jsem je sundal. Nastříkal jsem WD a začal hýbat na obě strany a nahotu a dolu. Stěrač před řidičem po několikátém zabrání se kupodivu uvolnil, ale ten před spolujezdcem vůbec nešel. Po mnoha pokusech, jsem to nakonec vzdal, nastříkal opět WD a šel dělat na hodinu něco jiného. Po té době jsem to spíš už jen tak zkusil a on odskočil. Bylo to fakt o nervy, protože jsem nechtěl poškodit celý mechanismus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mojeho sou stěrače tak 4mm nad těma značkama. Ještě sem stěrače nesundaval. A u hodně jinejch taky tak.

 

A naopak u jinejch aut je to skoro přesně na značkách. Taky mi přijde, že to ve škodovce montujou jak vítr foukne.

 

Stejně jako jako ty mezery mezi světlama a haupnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš, že rozbitý čelní sklo nemůže nastat při převozu autí z fabriky do auto-šopy? Vono je na silnicích dost odlítnutejch šutrů, který minou sklo auta, ale trefí se do "nákladu" - ale co když ten náklad je další autí?

 

No, takže když takový "trefený při přepravě" přijde na šopu a přejímající osoba to zjistí, tak naběhne servisák s řezacím drátem a přísavkama a sklo se vymění, aniž by zákoš cokoliv dostal vědět nebo poznal - právě na tyhle případy má každej prodejce 24 - 48 hodin na "přípravu k předání vozidla" = nikdy se zákošovi nepředává auto přímo z návěsu, na kterým přijelo z fabriky, aby byl čas "doladit" případný "vady na kráse"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mojeho sou stěrače tak 4mm nad těma značkama. Ještě sem stěrače nesundaval. A u hodně jinejch taky tak.

 

A naopak u jinejch aut je to skoro přesně na značkách. Taky mi přijde, že to ve škodovce montujou jak vítr foukne.

 

Stejně jako jako ty mezery mezi světlama a haupnou.

Ano byl to fór, a pár lidí se zasmálo.

Já jsem jenom reagoval na ten exkrement co jsi napsal! Všude jenom plačeš a napadáš Škodovku, příště si kup Hnůjdaj, tam nějakej milimetr nebudeš řešit.

Tak kde se nastavují ty 4mm co tady řešíš :rtfm::wallbash:

 

Uklidni se, napočítej do 10, neřeš blbosti a vychutnej si jízdu ve slušném voze.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...