Přejít na obsah

Montáž předních mlhovek rapid


oneb1t

Doporučené příspěvky

potřebné vybavení a postup pro montáž předních mlhovek na MR2013

 

potřebný materiál: (bez zapojení přes BCM, pro corner light je nutné mít jednotku končící označením 087)

přípravek na vytáhnutí rámečků (je pod podlahou v kufru) - zadarmo

přední mlhovky - vrakáč 1000kč

cca 1x 5m 2.5mm CU drát pro 12V - 40kč elektro

cca 1x 0.5m 2.5mm CU drát pro zem - 5kč elektro

cca 1x0.5m 1mm CU drát pro indikaci na budíky 5kč elektro

vypínač mlhovek (lze použít i z octavia 2) - vrakáč 400kč/novej ??kč

1x 2.8mm ISO samička pin - vrakáč/elektro 10kč

2x dvojitý ISO samička pin do pojistkové skříně - vrakáč/elektro 10kč

1x dupont samička PIN pro palubku (tady je asi jinej konektor ale nenašel jsem jakej tak jsem s úspěchem použil tenhle) - 1kč elektro

1x velká 10A pojistka do pojistkové skříně - 6kč elektro

10x černý stahovací pásek - 20kč elektro

4x šroub pro mlhovky - 10kč

2x konektor pro H8/H11 samec 200kč elektro/vrakáč

 

volitelně flexo (opletení pro dráty) - 300kč

 

celkem 2007kč za materiál

 

Postup:

1. vyháknout plastové kryty z masky v místě pro mlhovky

2. protáhnout 2.5mm zemnící drát pro jednotlivé mlhovky a ukostřit na libovolném kostřícím bodě

3. protáhnout 2.5mm samostatné kladné dráty pro obě mlhovky do otvoru mlhovek

4. nakrimplovat/naletovat konektory zašroubovat mlhovky na místo a zacvaknout konektor H8 do mlhovek

5. odmontovat stěrač před řidičem

6. nazdvednout plast držící pod stěračem

7. najít průchodku pod plastem držícím stěrač

8. protáhnout 2 dráty od jednotlivých mlhovek (POZOR na mechanismus stěračů) v interiéru vyjdou někde okolo pedálů (následně přijdou do pojistkové skříně nebo BCM jednotky dle typu zapojení)

9. připáskovat drát v motorovém prostoru ke stávajícímu vedení a přimontovat stěrač

10. demontovat budíky (odcvakne se plast okolo budíků a plast na vrchní části volantu) následně se odmontujou 2 šrouby a budíky vypadnou ven není potřeba demontovat volant

11. odpojit konektor od budíků

12. demontovat konektor od budíků (vytáhnout bílou část)

13. demontovat spínač mlhovek (zatlačit dovnitř a otočit následně vyskočí) a odpojit konektor

14. přidat 1mm drát do budíků do pozice 30 (s nakrimplovaným dupont konektorem) a protáhnout drát od budíků do díry od spínače mlhovek

15. nakrimplovat/naletovat 2.5mm drát a zároveň 1mm drát do 2.8mm ISO konektoru a ten následně zatlačit na pozici 8 v konektoru spínače mlhovek

16. demontovat pojistkovou skřín (2 šrouby po stranách a následně zatlačit směrem dovnitř aby celá vypadla

16. protáhnout 2.5mm drát od spínače mlhovek dolů k pojistkové skříni

17. odkrytovat samotnou pojistkovou skříň

18. nakrimplovat/naletovat dvojitý ISO pin pro pojistkovou skříň na dráty přivedené od mlhovek a na drát přivedený od spínače mlhovek

19. povytáhnout modré zajištění pojistek a vložit drát od mlhovek na pozici 38

20. zajistit modrou plastovou pojistkou jednotlivé kontakty

21. vložit 10A pojistku na pozici 38

22. zamontovat a zakrytovat pojistkovou skříň

23. připojit konektor a zamontovat budíky

24. připojit konektor a zamontovat spínač mlhovek

25. hotovo  :kol-33:

 

 

Problémy:

1. pokud chcete konektory letovat tak budete potřebovat poměrně výkonnou pájku pro prohřátí 2.5mm CU drátu

2. pro corner light je potřeba lepší BCM jednotka a následně nakódování zatim tuhle jednotku nemám ale následující návod lze jednoduše předělat na corner light

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potřebuješ jednotku BCM 087 nebo vyšší a pak stačí přepojit 3 dráty a nakódovat (dráty od levý a pravý mlhovky zapojíš místo do pojistkový skříně na piny 9 a 10 BCM a drát +12V z pojistkový skříně na pin 11 a drát od spínače na pin 7 BCM) samotná pojistka se pak přendá z pozice 38 na pozici 21

 

otazka zni jestli je original z vyroby tahnutej jen jeden nebo 2 draty (pak by se musel dotahnout jeste specialne drat od levy/pravy mlhovky s tim jsem ale ja pri retrofitu pocital takze jsem si to tak uz udelal :) az nekde na vrakaci sezenu vyhodne BCMku tak to uz jen dopojim

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

  asi jsem úplný tydýt ... ale mi to píše typ jednotky BCM PQ2 H+4  Je to možné? Šla by mi zprovoznit corner f-ce? Díky

 

   Sorry, už jsem si všimnul že mám poslední trojčíslí 087P, tak se pokusím o dodělávku. Byť je tu krásný instalační manuál, El. schéma asi nikdo nemáte....

Editováno: , autor: Pastelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...