Jump to content

Výmena budíkov


taktik
 Share

Recommended Posts

Pri objednavani auta som urobil chybu,ktoru teraz lutujem.

Objednal som klasicku kaplicku a teraz by som to rad vymenil za MaxiDot.

Vie niekto o tom nieco napisat???

Cena budikov,cena prace,casova narocnost,pripadne niekoho sikovneho doporucit???

...1,2TSI,r.v.4/2013.

Dakujem.

Edited by taktik
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Oficiálně ne, budíky by musely být max.100km. Ale přesto to jde.......

Časová náročnost? Vyndat rámeček okolo přístrojů, odšroubovat dva torxy, budíky vysunout, odpojit konektor, připojit nové budíky, upevnit,dát plast. Cca 10 minut. Ale budíky se musí přizpůsobit autu. Takže svépomocí výměnu budíků nedělejte. Radši si dojeďte k těm, co to umí.

Link to comment
Share on other sites

No tak to mají asi mechanika, co umí a zná víc, než je standard. U mě v servisu to nevěděli a člověk, kterýho mi dohodili, že pro ně občas něco okolo elektriky dělá, taky ne. Pomohl mi až jeden místní člen za velice dobrý peníz.

ŘJ jiná netřeba. 

Link to comment
Share on other sites

Ale kroužek je dle ETKY jen jeden i když s různými kódy vybavy. Číslo ND je ale jen jedno. Mě to tedy fungovalo normálně s tím co tam byl k MFA a k ovládání rádia z volantu. Dokonce funguje i předělané ovládání MAXIDOTu tlačítky na volantu. To spíš nevědí, která bije.

Link to comment
Share on other sites

Tož bafni budíky a hurá do Strakonic.. :rolleyes: nebo pošli staré s jedním klíčem a nové(za  tři dni se to dá zvládnout, jeden den vyndáš, druhý den u mě a třetí den montuješ nové zpátky)...já připravím na stole a Ty dáš do auta nové a hurá....výhody tohoto řešení oproti servisu. V případě problémů s novými budíky máš doma další budíky, na které auto bude jezdit. Pokud máš nyní palubní počítač(můžeš přepínat mezi spotřebou, teplotou, atd.) není třeba nic dalšího řešit.

Edited by ferda25
Link to comment
Share on other sites

No, vím, že tomu rozumíte, ovšem v tom případě mi není jasné, proč je v ETCE uvedeno 7 kroužků stejného čísla (v mém případě jde o 6RA 959 654), vždyť podle toho, co píšete, by stačil jen jeden, který by uměl všechny kódy výbavy. Vždy jsem měl za to, že PR kódy označují nejen výbavu, ale i to, co který díl umí, např. viz obrázek.

 

post-519-0-77981300-1428172189_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kódy, které uvádíš se vztahují spíše k budíkům:

 

9Q0 = bez palubního počítače, páčka stěračů bez ovládání palubního počítače

9Q1(palubní počítač) a 9Q2(maxi-Dot) = páčka stěračů s ovládáním palubního počítače, případně u verze 9Q2 je možný i mf volant.

 

To je celé.

 

Tady je obrázek páčky. Ty dráty od těchto vyznačených tlačítek vedou přímo do budíků, tj. mezi páčkou a budíky není nic než drát a podle toho na jaký PIN v budíkách pošlu kostru, mi budíky listují v menu nahoru a dolu, v případě stisknutí tlačítka ze spodu páčky potvrzují volbu = Enter. Páčky se zde nezapojují na kroužek, protože Rapid nic takového jako jednotku na adrese 16 nemá a vše končí přímo na jiných odpovídajících jednotkách. Kroužek je zde jen přenašeč signálu pro airbag, klakson, případně mf volant, ale i signál(datová komunikace typu LIN 2.0) z mf volantu končí přímo v BCM jednotce. Zde je trochu výhoda, že každá BCM jednotka by měla podporovat mf volant, protože, každý Rapid má přední stěrače a i s nimi probíhá komunikace prostřednictvím datové komunikace typu LIN 2.0.

 

post-3099-0-58739100-1428191607_thumb.jp

Edited by ferda25
Link to comment
Share on other sites

Ferdo, kódy jako takové mi byly jasné, jen jsem chtěl potvrdit od někoho, kdo tomu rozumí, že mě automechanik ze servisu ŠA chce oblbnout, aby si mohl navýšit cenu za nakódování maxidotu fiktivním nákupem podvolantového kroužku. A jelikož by mi kódování dělal "bokem", tak bych k jeho práci ani neměl doklad, takže by nějaké dokazování bylo problematické. Samozřejmě bych raději využil Tvoje služby, jen ty Strakonice mi připadají z Prahy trochu z ruky.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...