Přejít na obsah

Kdo už měl nehodu s Rapidem?


vikyviky

Doporučené příspěvky

Není to pěkný pohled, obzvlášť když si člověk uvědomí, že právě vzadu vozí každý den nejmenší členku rodiny + staršího syna, nebo ženu dle toho jak si sednou. Zrovna ve Vídni, resp. celém Rakousku jsem si letos při cestě do Chorvatska říkal, co se stalo, že za celou cestu tam i zpět ČR / A / SLO / HR jsem nejvíce idiotů co se jízdního stylu a rychlosti potkal právě v Rakousku. V předchozích letech mi to tak nikdy nepřišlo a rakušáci byli normální rozumní a slušní lidé.

 

Každopádně na téma zadního nárazu byl zrovna nedávno někde také článek pro zamyšlení, že dříve se vždy mluvilo o sedadle spolujezdce jako o sedačce smrti, ale dnes jsou to naopak právě zadní sedačky, které lze nazvat sedadly smrti, protože vývoj v bezpečnosti se soustředí pouze na přední část aut. Smutné, nic s tím nenaděláme a musíme tomu jen zkoušet co nejvíce přizpůsobovat své reakce, kontrolu okolního provozu a rozmístění lidí, které vozíme v autě na pokud možno nejbezpečnější místa (tím nemyslím tchýni jednoznačně směřovat na zadní sedadla, ale možná raději posadit dítě dopředu než dozadu, jedu-li ve dvou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatím od policie nic nevím bude se to šetřit takže závěr není.  Když jsme byli v nemocnici tak tam byl i ten borec a zaslechli jsme když se ho doktor ptal jestli si na nehodu pamatuje tak odpověděl že usnul. Známi kteří jeli pred náma v druhém aute tak chvíli před nárazem si vsimnuli ze v zadu někdo problikaval auta a prejizdel z pruhu do pruhu. Tak si myslí že někdo závodil nebo machroval. Ale zatím těžko říct.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, epo napsal:

Co se stalo? V autech s AT znackou uz vetsinou nesedi Rakusaci, ale Jugosi, Polaci a jine mensiny z Blizkeho vychodu. Podle toho to vypada... 

To samé vidím i u nás, usínající slováci a ukrajinci na na cestě východ - západ často i na cz spz, spěchající poláci odbočující v Brně na Vídeň jsou kapitola sama a nebo vraky s mpz GB s komunitou od Košic :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z toho jak je příspěvek napsaný chápu, v že chápe že to nejde opravit, ale předpokládám, že pojišťovna vyžaduje vyjádření servisu. Nebo minimálně je třeba převést auto z Rakouska někde do domovského servisu, kde se na to podívat pojišťovák... Už v dřívějších příspěvcích psal, že vybírá náhradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@malé zvíře Omyl, pojištěnému viníkovi to bude u spodní části zad, protože se vše zatáhne z jeho povinného ručení. Leda by jel pod vlivem apod. Jinak ho bude trápit jenom případný postih za porušení zákona, na který nemáš ani nejmenší vliv.

 

@Daveh Automaticky nepůjde určitě nic, náhradu jakékoliv újmy je třeba nejprve uplatnit. V případě jednoznačně zaviněné dopraví nehody se bude vše (tzn. i výše řečené) řešit z povinného ručení viníka. V případě nehody v zahraničí si na ČKP vyhledej, kdo ji u nás zastupuje, a s ním potom budeš své nároky řešit. Rakouskou Allianz s naší Allianz, Donau s Kooperativou, Ergo s Dekrou CZ, Euroherc s Generali, Garantu s Avusem... Teprve kdyby nebyla s pojišťovnou/zástupcem kloudná řeč, přijde na řadu soud. V případě požadavku na odškodnění za psychickou újmu je potom soud téměř jistý - bez rozhodnutí soudu ti jednoduše nikdo nic nedá.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...
V 31. 3. 2022 na 8:27, Deawon napsal:

Nevíte jak je na tom Rapid liftback s bezpečnostní oproti např. Octavia 2 (či 3)? Sice je to větší a bytelnější auto na pohled, ale přeci jen vyrábí se od roku 2004, tak zda je Rapid bezpečnější.

Crash test má Rapid rozhodně lepší. Pro Octavii hovoří pravděpodobně vyšší hmotnost, ale ne o moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

To musela být slušná pecka. Já potkal kousek od domova autoškolu Rapid do které z vedlejší vlítnul blbec s nějakým starším pickupem. Rapid to dostal přímo na B sloupek a auto bylo celé prohnuté. Ale záchranku nepotřebovali, takže boční náraz snad v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme jestli ho najdeme časem v inzercích ale praskl nosník i motor se urval, jsem rád že jsem jim jel, ale ani po opravě bych ho nechtěl 😌 jinak my jsme prakticky v pořádku bohužel už musíme vybírat z nabídky scal, tak snad bude sloužit stejně dobře jako náš píďa, který nás za 9 let nikde nenechal a nebyli potřeba větší opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...