Přejít na obsah

Tablet místo autorádia ...


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Budu teď montovat do okty II tablet, takže jsem pročet tohle fórum.

Měl jsem v autě dva roky autorádio z číny s androidem a protože to tady občas někdo zmiňoval, tak zde moje zkušenosti.

 

Montáž a uvedení do chodu - velmi obtížné, cca 14 dní jsem se s tím sra... a to si o sobě myslím že jsem šikovnej, firmy který to sem tahaj a jsou trochu odpovědný to proto prodávají pouze včetně montáže, já objednal rovnou z Číny.

 

Ve výsledku jsou to vlastně dvě zařízení v jednom:

AUTORÁDIO - to má přístup k jednomu slotu mikro SD, jeden USB port, bluetooth, DVD mechanika, VIDEO AUDIO AUX IN (externí DVBT tuner)

ANDROID 4 - přístup k jednomu portu USB č.2 a k mikro SD kartě č.2

 

nevýhody:

  • displej je pouze jednodotykový, takže na zvětšování zmenšování dvěma prsty zapomeňte
  • android nemá bletooth
  • android nemá wifi (do USB lze strčit wifi adaptér, NĚKTERÉ fungují, jiné ne, zjistíte jen pokus omyl
  • android nemá zvukový vstup (ovládání hlasem nejde)
  • při přepnutí na androida by displej přepálený, všechny světlejší odstíny už byly bílé, naštěstí to vyřešila aplikace pro ztmavení obrazu
  • android nemá zálohovu baterii, takže ano, po každém nastartování čekáte a čekáte a čekáte...... až se nabooooooooooooooooooootuje........ až si prohledá média................. a pak si teprve zapnete třeba navigaci
  • tím že android nemá zálohu tak ji nemá asi ani gps.... takže pak čekáte a čekáte na polohu...... (jo vrtal jsem do Linuxu, ručně měnil konfigurace GPS, načítal AGPS data.... vše na houby)
  • GPS chip je nic moc (i s externí anténou, která byla přiložena, zakoupil jsem i jiné antény a nebylo to lepší)
  • výkon adroidu, tak jako fungoval, ale nic moc oslnivého, když jsem do něj naládoval Sygic tak už někdy hlásil málo paměti... s be-on-road fungoval dobře
  • tím že nemá baterku, je datum a čas při každém nastartování v androidu VYNULOVANÝ, to jako fakt. V autorádiu čas držel, tam nějaká záloha byla

 

výhody:

  • k autorádiu jsem dostal zdarma couvací kameru "k mému typu vozu", čangajšům jsem teda napsal že okta II a světe div se, přišla parádní kamera jako jeden odlitek zadního sklíčka nad značkou, stačilo sundta staré a dát tohle nové s kamerou a vše perfektně pasovalo
  • k autorádiu přišel CAN BUS dekodér, takže fungovalo ovládání hlasitosti, mute a posun skladeb na volantu
  • bluetooth si pamatoval mobil a fugnovalo to dobře, bez obslužně, prostě jen nastopuit do auta mobil někde v batohu a hovory už přijímalo rádio
  • bluetooth přehrávání hudby z mobilu také bez problému, jen se po zapnutí muselo zmáčknout na rádiu play
  • při zařazení zpátečky se automaticky ztišila veškerá hudba a displej zobrazil zadní pohled
  • když produkoval zvuk android (pokynyny navigace) hudba se trošku ztišila, v tem moment ovladač hlasitosti řídil hlasitost androida a když se android odmlčel a zase hrála jen hudba, ovladač hlasitosti ovládal autorádio (DVD atp.)
  • TV DVBT tuner celkem ok, se dvěma anténama pro příjem z více směrů, obraz TV celkem pěkný
  • funkce PIP - spíš jen taková blbost, při zobrazení androida (na celou obrazovku jinak to nešlo) se dalo "autorádio" rozuměj DVD, AUX, USB, micro sd, bluetooth přehrávač zobrazit v androidu jako obraz v obraze, takže mohla běžet navigace a přes ní malá televize třeba, posunem prstu se okénko dalo kamkoli šoupnout, možnost ve dvou velikostech
  • zvuk zesilovače, žádné hifi, ale hrálo to...
  • jo a když se rozsvítila potkávací světla, rádio to zjistilo z canbusu a o něco ztmavilo displej
  • nějaký čas jsem měl do USB strečný WIFI se sim od O2, pak funguje vše, načítají se emaily, brouzdání po netu....

 

Jinak ještě k GPS, mizerný chip jsem nakonec asi po měsíci tejrání nahradil USB gps což rozchodit v androidu je masakr, nicméně je jedna spešl aplikace, která to umí. Jen jedna, žádná jiná.

 

Cena cca 14tis.

 

Předevčírem zhasla obrazovka a nazdar. Vše funguje, hraje, ale nic není vidět :kol-26:

 

Takže, pokud jsete někdo masochisticky zaměřený doporučuju autorádio z číny s androidem :kol-28:

 

Já už nikdy - montuju tablet, i když ho budu montovat měsíc, bude to proti tomu rádiu radostná jednoduchá práce, to mi věřte :kol-47:

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se musím pochlubit už to mám nějaký pátek v autě a zatím vše funguje na 100%. Za tabletem je umístěné radio, které funguje, jako zesilovač a propojene to je skrze bluetooth. Ze začátku jsem, neměl ješt zajištné nabijení, ale to jsem cca do tydne musel dořešti, jelikož se tablet vybijel. Ted to funguje tak, že když otočím klíčkem naskoč radio a současně se rožne i tablet. Po vytažení klíču zhasne jak tablet tak i radio, přičemž tablet mužu kdykoli vycvaknout a pracovat s ním jak je libo.

post-42295-0-33652500-1429345297_thumb.j

post-42295-0-41521100-1429345316_thumb.j

post-42295-0-05513300-1429345371_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...