Přejít na obsah

Škrabance,búračky


pmultimix

Doporučené příspěvky

5.10.2013 cca o 20.00. Tempomat - 50km/h a z vedlajsej cesty spoza odbacajuceho auta vyleti 24 rocny chalan na Peugeote 207.

Buuum. Ani som nestihol na brzdu slapit. Airbagy vystrelene a cas bol zrazu relativny pojem. Neviem ci filmovy reziseri musia povinne absolvovat autonehodu, ale bolo to presne ako vo filme. Len rana, potom piskanie v usiach (asi od airbagov) a vsetko okolo ako v spomalenom filme. Po naraze nas odhodilo smerom na chodnik, kde bol prechod pre chodcov, semafor a zabradlie. Chvala panu bohu tam nikto nestal.  Medzi tym zabradlim a semaforom je priestor, no podla mna , este mensi ako je sirka auta a ja som to nakeroval priamo cez tu medzeru. Ked prisli hasici, tak sa ma pytali ako som sa tade prepchal, ze za normalnych okolnosti by som musel suchnut bok. Prisaham bohu, ze v tej milisekunde po naraze bolo vsetko spomalene a ja som mal dostatok casu to nasmerovat rovno do tej medzeri. Ti "hore" museli to zabradlie odtiahnut, alebo prinajmensom ten semafor. Nastasie sa v nasom aute nikto nezranil, boli sme traja, ale syn sedel vzadu a ten teda chytil poriadny sok. Zrenicky roztiahnute ako po mariske, len pobehoval hore-dolu. Manzelka mala otlaceny bok a hrud od pasu. V druhom aute bol zraneny spolujazdec, nebol priputany, tak hlavou narazil do celneho skla. Okrem krvy to bolo v pohode, ziadny otras mozgu ani nic vaznejsie. Skoda nakoniec 9015€ v autorizovanom servise. Riesil som to cez svoju havarijnu a nasledne si to regresom poistovne vybavili medzi sebou. Vinnik bol jasny, takze ziadne problemy s policiou a poistovnou. Teda s mojou poistovnou. Mam Alianz uz nejaky ten piatok a som vdacny za toto rozhodnutie. Vinnik  mal Generali a to bol teda sen. Po 24-dnoch od nehody mi zavolala ich poistovacka, ze by chcela prist na kontrolu auta, ze ci si ho moze prist pofotit. Tak som jej povedal svoje a nezabudol som dodat, ze som rad, ze nie som ich klientom. Vsak ja som mal auto uz takmer komplet opravene. Ostatne peripetie vie kazdy kto si musel tymto prejst. 

 

Zelam vam vsetkym, nech sa to nikomu z vas nestane. Dnes uz neplati, ze hlavna je hlavna a zelena je zelena. Bohuzial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tu je zopar foto ked prisiel poistovak na obhliadku.

Priamo z havarky su fotky nepouzitelne. Bola tma a ani si to clovek velmi nestihal pofotit. Zabery su take rozmazane.

 

Sranda je, ze tento mesiac som bol s kolegom na sluzobke v Usti nad Labem. Isli sme na Berlingu. Ja som soferoval tam a on isiel naspat.

Nechcel navigaciu a ked presvihol druhu odbocku na obchvat Prahy, tak sme uz mierili do centra.

Tam to chcel niekde odstavit, ze teda predsa len nahodime  navigaciu a pojdeme dalej. Tak velmi sa sustredil na najdenie miesta, ze si nevsimol, ze krizuje

drahu elektricke a bum. Nastastie si to odniesli len plechy. Nakvacsia sranda je datum, bolo 5.9.2014. Tie 5 su nejake osudne. Dufam, ze sa to nebude takto stupnovat a opakovat.

Jedno foto je tam aj z tejto udalosti aj ked to nebolo na Roomstri (nastastie).

post-87647-0-52028300-1412084600_thumb.j

post-87647-0-28914700-1412084654_thumb.j

post-87647-0-40799200-1412084716_thumb.j

post-87647-0-39497800-1412085556_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim priznat, ze som bol milo prekvapeny z deformacnych zon na Roomstri. Ako je vidiet na foto vsetko absorboval predok, ziadne krutenie kasne, prasknute celne sklo, ani chytena prevodovka, motor, ci naprava.

Ten "prazdny" priestor pod kapotou sice pritahuje vselijaku haved, ale pomohol predist totalke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidis to som si ani nevsimol, ze uz ich tam nemam. To teda som, co  :doh  :doh  :doh  :doh

Ked pozries na fotky v mojom vlakne, tak tam uz tie polepy nie su. 

Aspon viem co im pri servisnej poviem. Ale ani neviem ci ich tam dat, alebo nie.

Mne sa to celkom paci aj bez. Taky cisty dizajn.

Co ty na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co sa smoly tyka, tak neviem ci som niekoho tou kupu noveho auta velmi nasral, alebo mi niekto zavidi, ale ked som doniesol opravene auto zo servisu, tak ani nie po 4 hodinach mi donho nacuval nejaky debil.

Neviem kto, len som prisiel k autu a pozeram ,ze nejako mi to na pravej strane nesedi a aj svetlo je nejake volne. Bol som prekvapeny, ze kua ved som si to, pri preberani, poriadne prehliadol a vsetko bolo ok.

Tak som isiel reklamovat do servisu a tam sme zistili, ze mi niekto buchol do pravej prednej casti. Skoro som zosalel. Este som ani nemal ukoncenu prvu poistnu udalost a uz budem riesit novu?

Nakoniec bolo nutne vymenit lave svetlo (ktore bolo na aute ani nie den). Ale v servise boli max ustretovi, dali mi cenu bez marzi a dph ostatne mi urobili zadarmo. Ale aj tak konecna cena cca 140€.

Na odbachnutie.

Keby som toho smrada aspon chytil, nech mi to zacvaka.

Nuz dufam, ze uz mam smolu na dlhe roky vycerpanu, a ze mi uz nikto nezavidi. Jeden cas som ho uz chcel svetenou vodou poliat, alebo nejakeho samana zavolat. :kol-28:  :kol-28:  :kol-28:

Ale pravda je, ze aj pri fieste som mal neuveritelne zazitky. Mozno je to na samostatne vlakno a urcite by sa pridali aj dalsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano v ZH, pri Priore. 

Ja som isiel v lavom pruhu smerom od Ladomerskej Viesky a predomnou odbocovalo auto k nemocnici.

Chalan, co ma trafil isiel, od Handlovej a odbacal smerom na sidlisko Pod Vrsky. Nevidel ma cez to auto a jeho stryko, co sedel na zadnom sedadle, mu povedal. ze "nic neide mozes ist",

no a on isiel, lenze ja som uz bol tam :kol-26: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...