Přejít na obsah

Nový ROOMSTER II


Jairo

Doporučené příspěvky

Já ho mám na operativní a mrzí mě, že jsem při objednávce nezaskrtl možný odkup. Pořizovací cena byla 340t, rok pronájmu vyšel s pojistkou na 40t a po roce odkup 240t. Z výbavy sunset, hagusy, tažné, výhřevy, maxidot, dvoubarevné lakování, alu kola, tempomat, stavitelné sedačky, 1.2tsi 63kw. Obdoba se sežene tak o 30-40t dráž. Vždycky se mi to auto nelíbilo, ale nějak mu přicházím na chuť oproti třeba F2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně překvapilo, že riziko ukradení Roomsteru je vyšší než u Fabie:

 

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nejvice-kradena-auta-v-cr-v-roce-2014-po-cem-pasou-zlodeji/obrazek/5

 

O Yetiho je podle téhle statistiky naprosto mizivý zájem, víc než desetinásobně nižší riziko odcizení.

 

 

Já ho mám (Roomstera - doplnil Ekkar) na operativní a mrzí mě, že jsem při objednávce nezaskrtl možný odkup

....

Vždycky se mi to auto nelíbilo, ale nějak mu přicházím na chuť oproti třeba F2

Myslím že Loskyho odpověď je nejvýstižnější - prostě lidi tomu autu přišli na chuť, ať si vypadá jak chce, Čechům se daleko víc líbí jeho větší praktičnost a užitkovost ve srovnání s obyčejnou fábulí nebo oktávkou schovaná za menší "bednovitost", než jakou oplývá třeba právě Caddy nebo jeho další konkurenti - Berlingo, Kangoo, Partner, Doblo nebo Multipla ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to mám přesně naopak, čím dýl ho máme tím mu přicházím na chuť míň a míň. Užitkovost v tom žádnou extra nevidím, fabia v kombíku mi příjde díky většímu kufru praktičtější. (ekkar namítne opět pračku na stojáka, což mne osobně zcela nezajímá jelikož mi to zásilkovka nebo obchod doveze až ke dveřím). Nehledě na zcela nedořešené nakládání, díky hraně přes kterou se tam ty věci musí dávat....nárazník měl být v úrovni podlahy.

Editováno: , autor: Voice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nesouhlasím, variabilita je daleko větší než u Fcombi, posunou-li se sedačky dopředu, kufr na délku srovnatelný, ale podstatně vyšší ... vyjmutí sedaček naprosto bleskové, oproti F kde bez klíče dvojopěradlo nevyndáš, polohovatelnost opěradel ... kola na stojáka dovnitř .... kočárek a spousty krámů okolo ... mohl bych vyprávět, koneckonců i spousty fotek jsem sem už dával ... za mě bezkonkurenční v užitkovosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oproti Fabii je variabilita nesrovnatelná. Normálně mám zadní sedadla úplně vzadu a v okamžiku, kdy je potřeba, jdou do standardní polohy nebo ven. Jde o to, jestli někomu stačí hatchback, má jednoduše víc kufrů bez dalších nároků a nebo jestli ocení i možnost kouzlení s místem. O ničem jiném to myslim není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to otázka osobních preferencí - jestli mám auto, do kterýho v případě potřeby naložím i pračku na stojáka nebo dvě kola - a nebo jestli preferuju jen DELŠÍ kufr.

 

Ono to je totiž i o tom, jestli v případě potřeby naložit cokoliv rozměrnějšího musím klíčem rozebírat opěradla, nebo je jen naprosto jednoduše zmáčknutím jednoho posuvnýho segmentu odklopím - a mám přístup do kufru i zepředu, načež PO NALOŽENÍ to odklopený opěradlo zase vzpřímím - a jedu jak pán pořád s 5-místným autem, nebo to jedno sedadlo (A JE NAPROSTO JEDNO KTERÝ ZE 3 ZADNÍCH SEDADEL TO BUDE!!!) jednoduše dalším zatažením za madlo vyjmu z auta a po naložení si můžu vybrat, jestli ho přihodím do kufru, položím na podlahu nebo ho namontuju zpátky - a zase jedu a mám pořád 4 plnohodnotný místa pro cestující, zatímco ve fábuli musím volit, jestli sklopím 40 nebo 60% opěradla (v oktávii taky) - a vyjmout sedačku během 3 vteřin už nedokážu vůbec ...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak, kdo potřebuje často vozit velké věci tak si pořídí auto dle potřeby. Já cca před dvěma rokama rozhodoval jaké auto když končila felda kombi  s tažným a zahrádkou, a protože se mi moc nelíbila FII tak jsem už ze zoufalství že nemůžu nic rozumného sehnat (FI combi s 1,4) šel zkouknout  Roomstra, a bylo rozhodnuto a i když jezdím 99% jízd prázdný, max. se psem, tak jsem si to tak zalíbíl, že jsem letos pořídil v červnu ještě jednu skladovku a prodal ženě její FI a nafasovala toho staršího. První mrčela že to nechce, ale dnes se ji jezdí lépe jak s fabií, líp se nastupuje atd. Kolegové v práci nad Roomstrem ohrnují nos a chválí svoje Octávky a Fordy a Renaulty. Je to jen věc názoru a vyzkoušení.

Já jsem spokojen , koupil jsem si jako první funglovku v životě druhého Roomstra do rodiny a názory ostatních mne nezajímají. Můžou mi políbit leda tak profilový obrázek. Tím samozřejmně netvrdím, že nejsou lepší auta.

 

a teď můžu vozit pračky dvě :kol-138:

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už jste nakousli ten kufr....u roma..já z něj teď momentálně nadšenej nejsem...dám kočárek+korbu a brečím....-(do kombíkový fabky toto jde líp a mám místo trošku vedle....ale bavím se u sedaček posunutých dozadu do kufru....čekal jsem víc.....bohužel....ale na spaní je to super!:-)ten kufr..vyhodím sedačky..necham doma udělám postel a šup na ryby:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už jste nakousli ten kufr....u roma..já z něj teď momentálně nadšenej nejsem...dám kočárek+korbu a brečím....-(do kombíkový fabky toto jde líp a mám místo trošku vedle....ale bavím se u sedaček posunutých dozadu do kufru....čekal jsem víc.....bohužel....ale na spaní je to super!:-)ten kufr..vyhodím sedačky..necham doma udělám postel a šup na ryby:-)

a co máš prosímtě za kočárek? My když ještě museli vozit vaničku pro Sebu, tak jsem posunul sedačku dopředu a vanička mi vlezla podélně po směru jízdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nechápu.Máme handicapovanou 5letou dceru,podle toho dimenzovaný kočárek,ten pro zajímavost váží 18 kilo,posunu sedačky,vedle něj dám dva kufry,nějaké tašky a tradá na měsíc do lázní.Ve Fabii jsem měl tašky a batohy různě po autě,tady je všechno v kufru.Máme ještě golfky,jsou složené 120 cm dlouhé,strčím je mezi sedačky.Do Fabie bych je vůbec nedal.Za tohle má Room palec nahoru,tohle jiné miniMPV neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci spíš v tom bude to že prostě vemu kočárek...spodek..ten tam plácnu na široko....na to narvu korbičku.....nijak si stím nehraju...prostě to tam plácnu....já snad udělám fotky..kočárek nějaká klasika....přední kolečka otáčecí zadní na pevno....ono to bude taky tím že jsem asi zhejčkanej ze superba2  kterým jezdíme na delší trasy....tam to dám nesložený jen zplácnu korbičku:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a mimochodem ... takové to vajíčko, na přenášení mimin, to zapnu i na prostřední pás a to je co říci, páč mladí takhle chtěli zapásat juniora na sedačce vzadu vpravo, či vlevo (to je jedno) v autě jejich známých a u takové Toyoty Auris Touring to nejde, prostě krátký pás ... holt soudruzi v Japonsku udělali někde chybu, nebo dimenzují jen na jejich proporce a to vskutku nepotřebují moc dlouhý pás :kol-46:

 

edit: u jedničkové Fábule jsem to nezkoušel na prostředku, páč by si stejně vlevo i vpravo už nikdo nesedl narozdíl od rooma :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...