Přejít na obsah

Svolávací a servisní akce OIII


Standucha

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

ZDE se píše o páčkách 

 

ZDE - Dílenská servisní akce 23M8099001- ZPĚTNÉ VEDENͨ- je to sice v sekci 1,6 TDI ale mělo by to platit pro všechny TDI

 

jinak již známé ověření ZDE

 

Zajímavý. Pokud vím, na moje RS by měla být "svolávačka", protože nemám logo RS ve volantu (dodavatel nestíhal), ale podle VIN mi to nic nenašlo. Ale monžá to není svolávačka a jenom to vymění při první návštěvě servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tedy znovu: VIZ ZDE co napsal Pawouk! je třeba neplést si hrušky s mrdalinkama!

 

ten vyhledávač na webu ŠA ti nic nehlásí, protože se nejedná o Svolávací akci! ale Dílenskou servisní akci!

 

jinak řečeno, Svolávací akce - zjištěná výrobní, technologická či jiná vada dílu, či skupiny, která může mít vliv funkčnost vozidla s ohledem na bezpečnost vozidla, nebo okolí - tedy opravdu svolávají jednotlivá auta - jako třeba ZDE - prostě jde o záležitost která "smrdí průserem" pro výrobce, kde jeho odpovědnost za škodu vzniklou vadným výrobkem nesouvisí se záruční dobou na vozidlo a je v podstatě neomezená... a jelikož je nejen výrobce (ale každý zn nás) ze zákona povinen škodám předcházet a je i minimalizovat, řeší to výrobci takto, aniž by čekali až ke škodám dojde...

 

a naopak Dílenskou servisní akci se rozumí výrobní, technologická či jiná třeba i potencionální vada dílu či funkčnosti dílů např díky nesprávně použitého materiálu při výrobě u subdodavatele nebo chybv technologii zpracování atp. atp., která nemá vliv přímo na funkčnost vozidla, ale může být v budoucnu zdrojem zvýšeného opotřebení či nutnosti servisních zásahů, v podstatě preventivní opatření a o tomto se běžně veřenost ani nedozví a neinformuje... a tato Dílenskou servisní akci  jelikož není svolávací akcí, počká na další návštěvu vozidla v servise, což může být klidně doba i dva roky - jedním ze záznamů provedení Dílenské servisní akce je nálepka na podleze v kufru vedle rezervy s kódem Dílenské servisní akce a datem provedeni!

 

mimochodem, servisy nejspíš vůči zákazníkovi nedělají rozdíl mezi těmito dvěma zásahy a obecně to nazývají v žargonu svolávačkami....

 

snad to je takto jak jsem to popsal pochopitelné a už to nebude vzbuzovat další pochybnosti a/nebo fámy v této věci....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Chlapi, koupil jsem před dvěma lety OII RS TSI a vzadu v servisce jsem našel "Záznamy servisu" v poznámce dva kódy 37F2 což jsem dohledal, že bylo nějaký přehrání softwaru pro DSGčko. Ale pak tam mám ještě 64B6 a to nemůžu najít co vůbec je? Nemáte někdo tucha o co jde? 
Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

servisne opatrenie 55I4 a nie je to kvoli zamku ..menia sa dorazy na 5dverach + vyhadzuju podlozky pod nimi

doložené aj fotkami o čo ide 

 

hore demontovaný doraz+podložka ..dolu nový doraz post-62595-0-11256100-1426627250_thumb.j

 

demontovaná podložka už so začínajúcou koróziou post-62595-0-30424700-1426627274_thumb.j

Editováno: , autor: libero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem byl v servisu (garanční prohlídka):

 

1.) Opatření na dorazy kufru (viz.výše) se netýká Combi

 

2.) Je dílenská akce na přehrání softwaru v jednotce: 97BB ŘJ BCM, což je jednotka na světla a blinkry. V nizkých teplotách to prý mohlo psát falešné upozornění na špatné kostření (nikdy se tady nikdo o tomto problému nezmiňoval :kol-32: ).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...