Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Standucha

Svolávací a servisní akce OIII

Doporučené příspěvky

V servisu zatím na základě pokynu ze systému ŠA měnili páčky pod volantem (tempomat) a přišel mi od prodejce dopis kvůli ŘJ xenonů (kontrola, výměna). Ale na webu ŠA to podle VINu neukáže nic. Takže asi jen na konkrétní auta.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

ZDE se píše o páčkách 

ZDE - Dílenská servisní akce 23M8099001- ZPĚTNÉ VEDENͨ- je to sice v sekci 1,6 TDI ale mělo by to platit pro všechny TDI

jinak již známé ověření ZDE

Zajímavý. Pokud vím, na moje RS by měla být "svolávačka", protože nemám logo RS ve volantu (dodavatel nestíhal), ale podle VIN mi to nic nenašlo. Ale monžá to není svolávačka a jenom to vymění při první návštěvě servisu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mě přišla pozvánka v květnu na kontrolu nějakého snímače u volantu, ale zatím jsem tam ještě nebyl

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

takže dnes mi při výměně oleje v servise oznámili, že auta se týká svolávací akce (94h2) na xenonové světlomety. Prý něco s řj, ale dál jsem nepátral. Když koukám zpětně na stránky ŠA podle VIN mi žádné svolávací akce nehlásí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tedy znovu: VIZ ZDE co napsal Pawouk! je třeba neplést si hrušky s mrdalinkama!

ten vyhledávač na webu ŠA ti nic nehlásí, protože se nejedná o Svolávací akci! ale Dílenskou servisní akci!

jinak řečeno, Svolávací akce - zjištěná výrobní, technologická či jiná vada dílu, či skupiny, která může mít vliv funkčnost vozidla s ohledem na bezpečnost vozidla, nebo okolí - tedy opravdu svolávají jednotlivá auta - jako třeba ZDE - prostě jde o záležitost která "smrdí průserem" pro výrobce, kde jeho odpovědnost za škodu vzniklou vadným výrobkem nesouvisí se záruční dobou na vozidlo a je v podstatě neomezená... a jelikož je nejen výrobce (ale každý zn nás) ze zákona povinen škodám předcházet a je i minimalizovat, řeší to výrobci takto, aniž by čekali až ke škodám dojde...

a naopak Dílenskou servisní akci se rozumí výrobní, technologická či jiná třeba i potencionální vada dílu či funkčnosti dílů např díky nesprávně použitého materiálu při výrobě u subdodavatele nebo chybv technologii zpracování atp. atp., která nemá vliv přímo na funkčnost vozidla, ale může být v budoucnu zdrojem zvýšeného opotřebení či nutnosti servisních zásahů, v podstatě preventivní opatření a o tomto se běžně veřenost ani nedozví a neinformuje... a tato Dílenskou servisní akci  jelikož není svolávací akcí, počká na další návštěvu vozidla v servise, což může být klidně doba i dva roky - jedním ze záznamů provedení Dílenské servisní akce je nálepka na podleze v kufru vedle rezervy s kódem Dílenské servisní akce a datem provedeni!

mimochodem, servisy nejspíš vůči zákazníkovi nedělají rozdíl mezi těmito dvěma zásahy a obecně to nazývají v žargonu svolávačkami....

snad to je takto jak jsem to popsal pochopitelné a už to nebude vzbuzovat další pochybnosti a/nebo fámy v této věci....

Editováno na Hravec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chlapi, koupil jsem před dvěma lety OII RS TSI a vzadu v servisce jsem našel "Záznamy servisu" v poznámce dva kódy 37F2 což jsem dohledal, že bylo nějaký přehrání softwaru pro DSGčko. Ale pak tam mám ještě 64B6 a to nemůžu najít co vůbec je? Nemáte někdo tucha o co jde? 
    Díky moc

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hm, a proč se na to ptáš v sekci pro OIII? Nebude jednodušší se zeptat přímo ve škodovce, když už mají servis skoro na každém rohu? Či přímo napsat do fabriky info@skoda-info.cz

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale pak tam mám ještě 64B6 a to nemůžu najít co vůbec je? Nemáte někdo tucha o co jde? 

Díky moc

pozri sa lepšie ..určite tam bude 64B8

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak mi dnes servis oznámil že mám na autě SDA - klínový doraz - víte o tom někdo něco?, předpokládám, že jde o dorazy na dveřích kufru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

...mě při garančce řekli, že je sevisní akce na zámek kufru, či co...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to bude asi ono, jak jsem tu někde psal, už se mi 2x za jízdy po dálnici otevřel kufr na západku, kdy mi při přejezdech mostů nebo nerovností problikával otevřený kufr na maxidotu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

servisne opatrenie 55I4 a nie je to kvoli zamku ..menia sa dorazy na 5dverach + vyhadzuju podlozky pod nimi

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

dá sa niekde zistiť info ohľadom Dílenskej servisní akce, pretože podľa VIN mi na stránke Škoda auto nič nehlási a tam aj tak píše iba Svolávací akci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

servisne opatrenie 55I4 a nie je to kvoli zamku ..menia sa dorazy na 5dverach + vyhadzuju podlozky pod nimi

však jsem výše psal "předpokládám, že jde o dorazy na dveřích kufru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

dá sa niekde zistiť info ohľadom Dílenskej servisní akce, pretože podľa VIN mi na stránke Škoda auto nič nehlási a tam aj tak píše iba Svolávací akci.

od prodejce po zadání VIN do systému

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

obecně asi ano, ale funkce zámku je hodně odvislá od nastavení a funkčnosti oněch klínových dorazů, s nimi už jsem si v minulosti hodně užil, když je havárce blbě nastavili v servisu

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

len pre úplnosť sa opýtam ešte raz .... :kol-24:

Alchemix zistil si niečo nové?  :kol-24:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se