Jump to content
Standucha

Svolávací a servisní akce OIII

Recommended Posts

Víte někdo více podrobností ke "svolávačkám" (neberte mě za slovo s tím názvoslovím) se značením 90I6 a 97BB? Mám tyto štítky v kufru.

Dle info zde na fóru se o těchto číslech zmiňuje @Napalm zde

a @o3viki zde

Tedy mělo by jít o nějaké přehrátí softu v řídících jednotkách světel (tam je to asi jasné, viz. info od Napalma o chybě kostření) a řídící jednotce motoru viz. o3viki, kde ale není žádné info proč to proběhlo.

Ty štítky do kufru se nalepují jen pro "svolávací akce", nebo i pro úkony provedené dle TPI ? (resp. dle návodů z konferencí škoda, protože ne vše dojde až do oficiálních TPI)

tedy znovu: VIZ ZDE co napsal Pawouk! je třeba neplést si hrušky s mrdalinkama!

ten vyhledávač na webu ŠA ti nic nehlásí, protože se nejedná o Svolávací akci! ale Dílenskou servisní akci!

jinak řečeno, Svolávací akce - zjištěná výrobní, technologická či jiná vada dílu, či skupiny, která může mít vliv funkčnost vozidla s ohledem na bezpečnost vozidla, nebo okolí - tedy opravdu svolávají jednotlivá auta - jako třeba ZDE - prostě jde o záležitost která "smrdí průserem" pro výrobce, kde jeho odpovědnost za škodu vzniklou vadným výrobkem nesouvisí se záruční dobou na vozidlo a je v podstatě neomezená... a jelikož je nejen výrobce (ale každý zn nás) ze zákona povinen škodám předcházet a je i minimalizovat, řeší to výrobci takto, aniž by čekali až ke škodám dojde...

a naopak Dílenskou servisní akci se rozumí výrobní, technologická či jiná třeba i potencionální vada dílu či funkčnosti dílů např díky nesprávně použitého materiálu při výrobě u subdodavatele nebo chybv technologii zpracování atp. atp., která nemá vliv přímo na funkčnost vozidla, ale může být v budoucnu zdrojem zvýšeného opotřebení či nutnosti servisních zásahů, v podstatě preventivní opatření a o tomto se běžně veřenost ani nedozví a neinformuje... a tato Dílenskou servisní akci  jelikož není svolávací akcí, počká na další návštěvu vozidla v servise, což může být klidně doba i dva roky - jedním ze záznamů provedení Dílenské servisní akce je nálepka na podleze v kufru vedle rezervy s kódem Dílenské servisní akce a datem provedeni!

mimochodem, servisy nejspíš vůči zákazníkovi nedělají rozdíl mezi těmito dvěma zásahy a obecně to nazývají v žargonu svolávačkami....

snad to je takto jak jsem to popsal pochopitelné a už to nebude vzbuzovat další pochybnosti a/nebo fámy v této věci....
    Jestli tomu dobre rozumim,u svolavaci akce mi autorizak vymeni tu danou vadne vyrobenou soucastku kdykoliv(i po zaruce), kdezto u servisni dilenske akce se musim ozvat ja,ze je neco spatne...v tomto pripade je vymena take zdarma(i po zaruce)?

Neozveš se, protože ty o ní totiž nevíš (pokud tedy nemáš nějaký přístup k těmto interním informacím), servis to provede sám, na základě dat od automobilky.

Info mam napr. odtud z fora (vydana TPI...) Vsichni vime,ze sami od sebe nic nevymeni (co se dilenske servisni akce tyce), ale kdyz bych si o to pozadal...resim napr. zustavajici vodu mezi prednimi dvermi a prahem (spodni tesneni bylo inovovano),tak by me zajimalo,jestli to vymeni zdarma? V nektere prezentaci z konference jsem se o tom docetl...

Garantuji, že kompletní info nemáš, tady jsou to jenom střípky. Servis udělá to, co nařídí automobilka. Tečka. Konspirační teorie si nech někam do hospody, nebo je prokaž.

před 2 hodinami, Malawi napsal:

resim napr. zustavajici vodu mezi prednimi dvermi a prahem (spodni tesneni bylo inovovano),tak by me zajimalo,jestli to vymeni zdarma? V nektere prezentaci z konference jsem se o tom docetl...

Nevymění těsnění, ale to stávající prostřihnou děrovačkou na automobilkou daných místech. Alespoň mě to takto udělali. Od té doby klid, voda už tam nezůstává.

• Like 1

před 6 hodinami, Pawouk napsal:

Neozveš se, protože ty o ní totiž nevíš (pokud tedy nemáš nějaký přístup k těmto interním informacím), servis to provede sám, na základě dat od automobilky.

Když dáváš auto do servisu, stačí se zeptat "nejsou li na auto vypsány nějaké dílenské akce, a jaké"? Ještě se mi nestalo, aby mě odmítli.

• Like 1

Ano, slušný servis ti to řekne. Ale znáš to, všechno je to přímo závislé na lidech...

• Upvote 1

Co se vody v prazích týče, když jsem na to upozornil servis (Hlaváček v Olomouci), pán mi ještě vytiskl papír s tím, kolik ta těsnění stojí. Když jsem se ozval a zamával vytisknutým TPI, co sdílel jeden šikovný chlápek z Boleslavi a s tím, že mám přece auto v záruce, tak to vyměnili a neplatil jsem nic.... je třeba se ozvat a případně se informovat ve fórech a mít něco v ruce.

Páni, ospravedlňujem sa ako to nepatrí sem, ale servisné akcie a TPI nájdem aj v Erwin-e , napr. podľa VIN ? Prehľadávam kopec tém, ale ucelené info som stále nenašiel. Plánujem zakúpiť prístup, len nerád by som celý  čas strávil hľadaním info, ktoré tam nie sú :)  Dielenské príručky, dáke TPI a konferencie z 2015-2016 už mám aj vďaka tomuto skvelému fóru, ale čo TPI pre roky 2017 a vyššie ,  servisné akcie a pod. ? Pridávajú sa tam postupne novšie a aj tam ostávajú ? Nejde mi do hlavy, že od 2016 nie sú žiadne novšie info nikde na internete, ako keby ani neexistovali . 

Čo som sa aj dočítal v staršej téme z r. 2013, tak po zakúpení prístupu sa aj tak nedostanem k informáciám o "výrobných chybách" , ale treba zaplatiť ďalší prístup a mať zákaznícke číslo ? Neviem nakoľko je to ešte relevantné info.  V každej téme sa píše zakúp si na hodinu erwin, no len čo tam vlastne nájdem iné ešte ako to čo už je na fóre ? :)