Přejít na obsah

Svolávací a servisní akce OIII


Standucha

Doporučené příspěvky

pre majiteľov RS ...máte všetci na volante nápis RS? ...

Už ano, neměl jsem. Je na to nějaká ta servisní akce (teď sem určitě popletl názvosloví - prostě až budeš v servisu třeba na výměně oleje, tak ti tam to logo přidělají).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Tak dnes jsem vezl auto do servisu na provedení servisních akcí:

 

Aktualizace SW panelu přístorojů (zase?)

 

Nastavovač vačkového hřídele (to je prý nějaká novinka)

 

Do servisu si mě zavolali. Asi je to kvůli tomu, že jsem na servisu ve 30 000 km byl celkem nedávno a auto je OL ŠKODA Bez starostí, tak se o něj bojí. :)

post-868-0-82723100-1449564642_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Víte někdo více podrobností ke "svolávačkám" (neberte mě za slovo s tím názvoslovím) se značením 90I6 a 97BB? Mám tyto štítky v kufru.

 

Dle info zde na fóru se o těchto číslech zmiňuje @Napalm zde

a @o3viki zde

 

 

Tedy mělo by jít o nějaké přehrátí softu v řídících jednotkách světel (tam je to asi jasné, viz. info od Napalma o chybě kostření) a řídící jednotce motoru viz. o3viki, kde ale není žádné info proč to proběhlo.

 

Ty štítky do kufru se nalepují jen pro "svolávací akce", nebo i pro úkony provedené dle TPI ? (resp. dle návodů z konferencí škoda, protože ne vše dojde až do oficiálních TPI)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
tedy znovu: VIZ ZDE co napsal Pawouk! je třeba neplést si hrušky s mrdalinkama!
 
ten vyhledávač na webu ŠA ti nic nehlásí, protože se nejedná o Svolávací akci! ale Dílenskou servisní akci!
 
jinak řečeno, Svolávací akce - zjištěná výrobní, technologická či jiná vada dílu, či skupiny, která může mít vliv funkčnost vozidla s ohledem na bezpečnost vozidla, nebo okolí - tedy opravdu svolávají jednotlivá auta - jako třeba ZDE - prostě jde o záležitost která "smrdí průserem" pro výrobce, kde jeho odpovědnost za škodu vzniklou vadným výrobkem nesouvisí se záruční dobou na vozidlo a je v podstatě neomezená... a jelikož je nejen výrobce (ale každý zn nás) ze zákona povinen škodám předcházet a je i minimalizovat, řeší to výrobci takto, aniž by čekali až ke škodám dojde...
 
a naopak Dílenskou servisní akci se rozumí výrobní, technologická či jiná třeba i potencionální vada dílu či funkčnosti dílů např díky nesprávně použitého materiálu při výrobě u subdodavatele nebo chybv technologii zpracování atp. atp., která nemá vliv přímo na funkčnost vozidla, ale může být v budoucnu zdrojem zvýšeného opotřebení či nutnosti servisních zásahů, v podstatě preventivní opatření a o tomto se běžně veřenost ani nedozví a neinformuje... a tato Dílenskou servisní akci  jelikož není svolávací akcí, počká na další návštěvu vozidla v servise, což může být klidně doba i dva roky - jedním ze záznamů provedení Dílenské servisní akce je nálepka na podleze v kufru vedle rezervy s kódem Dílenské servisní akce a datem provedeni!
 
mimochodem, servisy nejspíš vůči zákazníkovi nedělají rozdíl mezi těmito dvěma zásahy a obecně to nazývají v žargonu svolávačkami....
 
snad to je takto jak jsem to popsal pochopitelné a už to nebude vzbuzovat další pochybnosti a/nebo fámy v této věci....
Jestli tomu dobre rozumim,u svolavaci akce mi autorizak vymeni tu danou vadne vyrobenou soucastku kdykoliv(i po zaruce), kdezto u servisni dilenske akce se musim ozvat ja,ze je neco spatne...v tomto pripade je vymena take zdarma(i po zaruce)?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Info mam napr. odtud z fora (vydana TPI...)[emoji12] Vsichni vime,ze sami od sebe nic nevymeni (co se dilenske servisni akce tyce), ale kdyz bych si o to pozadal...resim napr. zustavajici vodu mezi prednimi dvermi a prahem (spodni tesneni bylo inovovano),tak by me zajimalo,jestli to vymeni zdarma? V nektere prezentaci z konference jsem se o tom docetl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...