Přejít na obsah

Rozdielny rozmer letných a zimných pneumatík


nasweb

Doporučené příspěvky

Dobrý deň,

 

rád by som sa informoval, vo veci, či je problém ak mám letné pneumatiky v inom rozmere než zimné.

 

Ide o to, že pri kúpe auta bolo na letných s elektrónmi 195/60/R15, ale podľa technického preukazu je potrebné mať 185/60 R14 H82.

 

Aký môže mať vplyv na brzdy ak dám nové R14 namiesto terajších letných R15?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle výpočtu na obrázku bude rozdíl - 6%, tedy na zimních pneu bude tachometr ukazovat o 6% více (rychlosti i kilometrů). Ale pozor - pneu 195/60/R15 nejsou (nebo alespoň já je nemám) povoleny na Fabii II podle technického průkazu - mají být 195/55/R15 . 

post-12530-0-75033100-1410418651_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iróniou je, že ja mám vo veľkom technickom udávané, že majú byť takéto: 185/60 R14 H82.

a oprava, áno mám obuté také ako vy, čiže 195/55/R15 . 

 

Sadnú my vôbec tie gumy? Nebude mať iný rozmer vplyv na brzdy, prípadne celkové vlastnosti vozidla?

 

Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval si ho jazdené? Evidentne si niekto ponechal pôvodné a tebe nechal čo bolo poruke, avšak nie v súlade s TP ...

Iniciatívny pracovník STK by to mohol využiť a poslať ťa ...

 

Ja mám v TP:

185/55 R15 (iba zimné)

185/60 R15

195/55 R15

205/45 R16

205/40 R17

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A aby to nebylo tak jednoduché, tak si laskavě povšimněte parametrů ET,J,rychlostních a hmotnostních indexů.

 

Bez urážky, pokud nevíš, ani co je 14 , nebo  15R, ("velikost kola") tak si prvně zjisti co znamenají ostatní míry a značky, je toho plno na netu . Potom si odpovíš sám. Tak šup-ať neumřeš blbý -_-

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pneumatika

 

Toto je z Roomstra

post-42201-0-86594400-1410424445_thumb.j

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) Diky. typ konštrukcie kostry. Tak to mi popravde nič nevraví. :-) Hadam len že tie gumy a disky čo som kúpil na Fabia II 1.6 16V automat 2009

Gumy:

Sava S3+ 185/60 R14 H82 EU

Disky:

plech Škoda Fabia II (7250) - R14/6J

 

mi budú sedieť.

Inak ešte doplním. Ako je to so spotrebou? Čím väčšie kola tým vyššia spotreba? Ktoré sú bežne lepšie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejakú rezervu tam mám od výrobcu, ale priznám sa, že som nepozrel aké má parametre.  Čo sa týka bŕzd, nie sú ovplyvnené veľkosťou kolies? Myslím prítlak, alebo rozteč.

Ospravedlňujem as vopred, ale veľmi sa v týchto veciach nevyznám, preto sa pýtam možno s pohľadu iných užívateľov stránky aj na nezmyselné veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí, len sa pýtaj, ale najprv skús niečo mrknút na nete. Brzdy a veľkosť kolies je problém jediný. Ak dodržíš to, čo je v TP nieje problém. Aby sa ti koleso vošlo na náboj kolesa kôli veľkosti bŕzd.  Preto si všímaj aj ET.Toto len náhodou som našiel :

 

http://www.az-pneu.sk/rady-informacie

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Inak ešte doplním. Ako je to so spotrebou? Čím väčšie kola tým vyššia spotreba? Ktoré sú bežne lepšie?

Mám letní 205/45/r16 a zimní 185/55/r15 a žádný rozdíl ve spotřebě jsem nepozoroval. Uvidím co v téhle zimě, ale zásadní vliv na spotřebu má styl jízdy, velikost kol odhaduju tak na 5%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...