Přejít na obsah

Klepnutí v motoru při přidání plynu


pavrom

Doporučené příspěvky

Nemá někdo zkušenost s touto závadou ?

Při prudším přidání plynu během jízdy se ozve z motoru jakési klapnutí.

Nejvíce se to projevuje např. při střídavém pouštění a sešlapování plynového pedálu např. při pomalém vjíždění do řady zaparkovaných vozidel. Dojem mám , jako kdyby tam byla nějaké vůle při záběru motoru. V servisu vyměnili kineťák , zkontrolovali všechny silenbloky a nic se nezměnilo a neví si rady. Auto Superb II, v záruce, DSG, 4 x 4, najeto 30.000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Zdravím :)

 

Podařilo se to už někomu vyřešit? Mám podobný problém který popíšu. 

 

Superb 2 facelift, DSG 6ti stupnova, 160 tis km. 

 

Automat si řadí pěkně, žádné cukání nebo cvakání. Stává se mi, ale u každého rychlostního stupně, že když přidám prudce plyn, tak někde od motoru cvakne. Když poté dám nohu z plynu také rychleji, tak se také ozve cvaknutí. jediné kdy se cvaknutí neozve je na 6 rychlostním stupni když jedu víc jak 100 km/h. 

Je zde ještě jeden případ , kdy se cvaknutí objeví a to je když si manuálně přeřadím tak ve 30km/h ze 3ky na 2ku. Tak to se také ozve cvaknutí.

Cvakání se většinou neprojeví když plynový pedál sešlapuju opravdu pomalu a plynule. 

 

Napadá někoho čím by to mohlo být?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...