Přejít na obsah

klepající silentblok uložení převodovky


lukino200

Doporučené příspěvky

Tak tyčky mam vyměněny...to klepani hlasity už neni ale občas za jizdy slyšim takové poklepavani maly ne moc hlučny...nenapada vas co to může byt? Stabiky mam nove a pouzdra stabilizatoru taky... Četl jsem někde že u dvojkove fabie s klimou se na klimě může něco vyklepat...nevite o co jde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne toto iste mi robí aj moj rom.Dam napr. 1-ku idem sa pohnut a puk, Takisto aj ked preradujem a aj pri nieakých nerovnostiach to tak klepe. Pri vačšich nerovnostiach sa k tomu pridá aj kovove zvonenie, tým pádom u mna predpokladám že to robia 2 rozne veci. Ak budem mat trošku volnejšie v práci tak to zahodím do servisu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne toto iste mi robí aj moj rom.Dam napr. 1-ku idem sa pohnut a puk, Takisto aj ked preradujem a aj pri nieakých nerovnostiach to tak klepe. Pri vačšich nerovnostiach sa k tomu pridá aj kovove zvonenie, tým pádom u mna predpokladám že to robia 2 rozne veci. Ak budem mat trošku volnejšie v práci tak to zahodím do servisu. :)

Přesně to mi to taky dělá...myslel jsem že to sou tyčky stabilizátoru..ty k tomu taky přispěly ale teď je tam ještě tohle.....nemáte tedy už někdo zkušenost?Bude to asi rozšířenější problém možná.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlépe na zvedáku, pak na rampě nebo alespoň nad dírou. Já to průběžně kontroluji na rampě (jednu mám cca 4km od baráku a je volně přístupná). Pokud budou špatné bude vidět zda jsou ty úchyty natržené, nebo dokonce utržené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

6Q0 je pro FII a 6RF pro Rapid.

Pokud máš problémy s klepáním tohoto silentbloku, tak můžeš pro TSI použít 6RF i ve Fabii. Je původem z Indie, pro horší cesty. Řeší se to tady na fóru u Rapidu.

 

Zde srovnání (je tam sice díl s indexem AS, ale ten je opticky shodný s AR):

post-1042-0-04166600-1410463489_thumb.jp

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mechanik mi nakonec sehnal ten co dávaj na rapidy 6RF ..akorát že ho nenašel pod tímhle kodem ale pod jiným a objednal ho v autorizáku......jinak..včera sem byl ještě v autorizovaném servisu škoda. Servisák to projel a řekl mi že nic neslyší a že neví o nějaký problémech se silenblokem převodovky. Zvedl to s tím že to může dělat něco na nápravě..ale když koukal na podvozek tak říkal že mám nápravu už nějak nově řešenou a že teda to bude tím že mám 17´´ pneumatiky a že s autem nic není. Takže sem jel domů. Večer sem dal auto soukromému automechanikoj a ten ho dneska zvedl a našel vůli právě na tom silentbloku převodovky o kterém se tu bavíme. V autorizovaným servisu neměli ani snahu se na ten silentblok podívat...prostě to nebylo možný a finýto....takže sem se rozhodl že do autorizovanýho servisu už nikdy nepojedu. Nechám si akorát vyměnit na jaře rozvody a tím končím...všechen servis auta přenechám soukromému mechanikoj kterému děkuju za pomoc :)

Editováno: , autor: unuc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj..tak mechanik mi nakonec vyměnil silentblok převodovky kterej měl vůli viz. obrázek. To co tu je na obrázcích o pět příspěvků výš je silentblok motoru ne? Já mám vyměněný tenhle silentblok: post-14485-0-89309400-1410986769_thumb.j

A vypadá to že je po klepání a cukání motoru...... nechápu to teďka teda :D:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To o 5 příspěvků nahoře se jmenuje "Uložení převodovky vlevo vzadu", to co ti měnili je "Vzpěra" a je to ukotvení celé pohoné jednotky (motor+převodovka) zespodu auta. Chyceno je to k převodovce dole vzadu.

Cukatůra motoru byla opravdu způsobena asi tímto, vadný silebntblok na převodovce vlevo vzadu totiž generuje pouze to klepání.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...