Přejít na obsah

O2combi po vymene pruzin hadze zadna naprava na nerovnostiach , neplava !!!


J@ckDaniel´s

Doporučené příspěvky

Zadna naprava je tu preberana často ale ja mam trosku identicky problém.

Dakedy davno som riesil ze mi zadna naprava - plavala, siel som vylucovacou metodou podla vůle silntblokov, vymenil som ako je na obrazku zelenym silentblok, ale na moje prekvapenie aj novy bol makky.. nezabralo, potom som vymenil také kratke tycky stabilizatora, nezabralo, zabralo az to co je na obrazku modrym : http://www.skoda-diely.sk/eshop/1k0501530c-prava-riadenie-tyc-zadne-napravy.html

 


Spokojnost, radost z vyriesenia,

ale moje auto este dost klesalo, ked som sa nalozil, tak som sa rozhodol pre vymenu pruzin na celom aute, znacka CS Germany
http://www.e-nahradnidily.cz/predni-pruziny-7/predni-pruzina-cs-germany-skoda-octavia-ii-2019tdi20tdi

Odvtedy podotykam nebezpecne hodi napravou zboku na bok, prudko rychlo, při prejazde nerovnosti, vyjazdene kolaje, jama, hrbol a pod, inak auto sedi, neplava ani v zakrutach...
 

V autorizovanom servise skusali volu silenblokov, na nic neprisli, skusili sme vymenit tlmice, nepomohlo...

Prosim o pomoc mozu byt pruziny z nejakeho slabého materialu ?

Dakujem za kazdu radu

 

post-86874-0-66065800-1410534098_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho, co píšeš, předpokládám, že jsi to těma pružinama zvýšil. Je to tak? může to být tím

Nie, diel je originalny, a nedaval som tam ziadne podlozky...:/

Pruziny pomohli, auto tak neklesa, ale preco to zacalo zahadzat? neda sa na tom jazdit...

V noci na dnes som siel do Prahy, a na tej mokrej vozovke z pruhu do pruhu som ledva při 100ke udrzal auto na ceste....:(

Editováno: , autor: J@ckDaniel´s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam bude něco špatně danýho. Jestli tomu dobře rozumím, tak to nejdřív plavalo, pak to plavat přestalo, ale zase to si to nějak jedlo (jestli to před tím nebylo, tak už toto je divné) a po výměnně pružin to ustřeluje - to se zdá, že po každé opravě se zároveň něco podlělá....A kolik to má vůbec nalítáno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plavalo to, ale to bolo vlastne vyriesene tou riadiacou tycou, a potom vse ok. "Ostreluje - odskakuje" to od vymeny pruzin. Medzitym bolo vse ok.

Tlmice sme skusali menit, nepomohlo....
Podotahovali pre istou vsetky sroby na naprave a pod, kontrola silentblokov bola len "pakou"

Nabehane 206tisic km, mal to kamarat od novoty na SK kupoval v CydaLevice, cize km su take aj ked je to rok 2005

V servise chcu ist vylucovacou metodou silentblokov, myslim ze nic ine mi neostava, ale bojim sa ze ci moze byt zla pruzina, nejaky nepodarok, tlmice co sme skusali nove, mi v servise ochotne dali naspat, ze bezproblemov ich predaju, casto ich menia, ale pruziny sa tak neminu, ze by som skusil inu znacku??? stare tam nechcem vracat, su unavene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skúsenosti s druhovýrobnými tlmičmi aj pružinami kde v prípade octavii rozlišujú predné tlmiče len podľa priemeru v otoči , a zadné vôbec , a pružiny neriešia benzín x disel by som iné ako origo nedal

 

 

kopec krát sa špekulovalo na dieslový predok neorigo pružiny a nikdy to nebolo dobre , niektorí si to nechali vyhovoriť až po deravej olejovej vani 

 

za mňa riadna kontrola silentblokov , kontrola go  , pôvodné pružiny a uvidí sa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...