Jump to content

autoplachta


libero
 Share

Recommended Posts

Záleží k čemu má být určena - snad by se hodila, pokud by chtěl člověk odstavit auto na více dní. Ale aby ji nepodfoukl vítr, tak by musela dobře padnout na auto a o tom dost pochybuji. I když bude plachta jemná, tak pokud bude na autě bahno, tak to laku asi prospívat nebude. Jeden čas jsem nad ní hodně uvažoval proti kroupám, ale natahovat ji při každé menší bouřce si nedovedu představit.

Link to comment
Share on other sites

si pamatuji ze svého dětství (80. léta), že se auta relativně často plachtovala. Fanšmekři měli dokonce takový skládací "garáže", vypadalo to jako střecha z kabria. Pak se nějak ukázalo, že to pod plachtou víc hnije, protože to hůř větrá (to ještě auta rezivěla) a během pát let to ze sídliště zmizelo...

Link to comment
Share on other sites

Ak je plachta ako spomínaš na konštrukcii formou skladacej garáže, tak je problém len s vetraním a vlhkosťou. Teplá a nevetraná garáž v zime je horšia ako žiadna. Plachta ak sa dáva priamo na auto, viac poškodí lak, ako bez nej, to neplatí ak vždy pred natiahnutím plachty auto umyješ a utrieš do sucha Inak pohybom plachty pri naťahovaní na auto a zberaní z neho  lak v podstate šmirgluješ veľmi jemným šmirglom. Toť moja skúsenosť.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...