Jump to content

Brzdové válečky


zblamak
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

pár dní zpátky mě zničehonic za jízdy povolila trocha brzda (nebrzdil jsem zrovna, ale byla patrná změna při následným brždění). Měl jsem za to, že se trochu zavzdušnili brzdy. U ''známýho'' v servisu se mě na to koukli a že prej je naprasklej brzdovej váleček a lehce prolíná kapalina (bylo by potřeba vyměnit oboje zadní). Že i s novejma dvěma hadičkama to bude za 2,5k. To si říkám, že je vcelku dost, když váleček stojí cca 300,- a hadička 50,- (beru v potaz, že by museli i vyměnit olej). No, ale co se chci zeptat, je cena adekvátní a mám to nechat opravit v servise, nebo na to mám poslat známýho kutila a nakoupit komponenty sám? Jasný, v servisu bych měl ''jistotu '' správnosti provedění, nadruhou stranu známej opravdu není žádnej fušer. Btw cenu válečku jsme střelil od boku, na netu jsou od cca 100,-, ale jakej je v tom rozdíl netuším.

Jedná se o Felicii r.v. 97; 1.6. hatchback.

Dík za reakce.

Edited by zblamak
Link to comment
Share on other sites

Tak taky z něčeho musí žít, ne? :D Podle mě to ale dost je. Materiál +/- 1000 (musí se vyměnit i zamaštěné pakny), práce maximálně (a to přeháním) 1hodina/1kolo - i s odmaštěním, což je u tohohle největší ojeb. Takže i ve značkovém servidu, kde u Felicií počítají tuším 450 Kč/h, by jsi pořídil levněji. Jestli máš někoho, kdo se v tom vyzná, tak mu to dej

Link to comment
Share on other sites

A to ještě naznačoval, jakou mě neudělal cenu. Btw než budu mluvit se známým, co všechno bude třeba? Válečky, hadičky(o těch vím já) a pakny? Chápu, že jsou zamaštěný a odmastit to nejde, ale v servise se tvářili, že by je tam nechali.

Edited by zblamak
Link to comment
Share on other sites

Zdravím, Zblamáku! Přidám taky svoji trošku do mlýna.... Nepíšeš, zda-li máš vůz s ABS, tam se drobátko ceny liší. Ale pokud chceš dělat tuto opravu, tak už bys měl určitě vyměnit brzdové obložení, protože bude nasáklé brzdovou kapalinou a to se nedá odmastit, pak je třeba vyměnit samostavy, brzdové válečky a hadice. Ta hadice se nachází mezi dvěma trubkama a pokud to bude zrezlé, tak musíš vyměnit i trubky. To se uvidí, až dáš auto na zvedák. Takže cena 2,5tis. může být reálná. Taky záleží na použitém materiálu. Váleček koupíš v ceně mezi 80,- až 400,-kč, obložení koupíš 250,- až 1.000,-kč, sada rozpěrek pro obě strany 250,-kč, pružiny 100,-kč a zbytek jsou stovkové položky. Takže záleží na materiálu a když se to rozebere se uvidí, v jakém je to stavu a co dalšího se mění. Já třeba ještě kontroluji bubny, zda-li nejsou sjeté nad přípustnou mez a házivost. Pokud vyhovují, tak je zbavím rzi a natřu. A ještě se kontrolují lanovody ruční brzdy. Cena jednoho je 50,- až 320,-kč. Takže repasi zadních brzd hodně zdaru! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...