Přejít na obsah

Rozvody 1.4 TSI CAXA / řetěz, napínák, přestavovač / přeskočené, výměna


canzou

Doporučené příspěvky

Motor 1.4 TSI 3/2011. 103k km, Řetěz přeskočený o jeden zub. Svítila žlutá kontrolka, jinak žádný projev. Přeskočilo to v těch letošních mrazech. Pravidelná (prodloužená) serviska. Ve škoda servisu to vyšlo na 33k. Za sadu na opravu rozvodu 4330,-, repase (oprava) hlavy 4710,-. ... material cca. 20k. Kulance se prý vztahuje na auto do 5-ti let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, drabo napsal:

Motor 1.4 TSI 3/2011. 103k km, Řetěz přeskočený o jeden zub. Svítila žlutá kontrolka, jinak žádný projev. Přeskočilo to v těch letošních mrazech. Ve škoda servisu to vyšlo na 33k. Za sadu na opravu rozvodu 4330,-, repase (oprava) hlavy 4710,-. ... material cca. 20k. 

Ta sada byla včetně přestavovače, nebo jen čistě řetěz+napínák a další díly?

 

PS: Nelze vkládat identické příspěvky do vícero témat. Duplicitu v nesprávném tématu jsem smazal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, 

poškození hlavy tam podle mě zřejmě nebylo a ptal jsem se, proč je nutná repase hlavy. Subjektivně tomu motoru nic nebylo a než jsem šel do servisu, tak jsem myslel, že to bude splašená kontrolka. Nechtěl jsem, ať do toho vrtají zbytečně už kvůli toho, aby to třeba neudělali špatně. Nicméně pokud člověk nemá předem informace, tak nezbývá než předpokládat, že technik ví co říká a má důvod to dělat. Jdu tam pro to, že čekám, že o tom ví nejvíc...  

Po opravě ale můžu s jistotou říct, že studený start je tišší, tzn. že napínáky byly zřejmě špatné od výroby a trvalo jim déle než řetěz napnuly.

Rozvodova sada má kod artiklu 03c198229c - jde vygooglit co tam je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Po dlouhé době zdravím.

Vidím, že moc stížností na rozvody tu nepřibylo...zřejmě už jsou všechny po výměně a bez problémů:). Vydržel jsem "chrastit" skoro celé tři roky a měl jsem to štěstí, že bez přeskočení. Za poslední měsíc už to byl ale takový extrém, že jsem měl při startech  stažený půlky:D. Najeto 59500km.Chrastil při každém startu, studeném i teplém, po dobu asi 7 vteřin. Vyměnil jsem olej, zlepšilo se o 70%, ale po najetí 700.kilometrů se vše vrátilo. Šikula ze škodovky zakoupil kompletní  sadu original VW (kola,řetěz,napínák,přestavovač vačky, vodící a kluzné lišty,navíc byl v sadě i řetízek olej.čerpadla). Starý řetěz vytahaný o 15mm, napínák pomalu bez funkce. Asi za pět dvanáct:unsure:...cena s prací 8000Kč bez dokladu.

 

Jsem zvědavý, jak dlouho se vydržím vytahovat, že nemám problém:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dúfam, že už doživotne :unsure: ja mám po výmene 15 mesiacov a 14 000 km, a ani jedno zachrastenie, alebo nepríjemný zvuk pri štartovaní, a to som štartoval aj keď bolo -23 °C a jazdím väčšinou krátke trasy

Editováno: , autor: arogan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec, sic mam VW Tourana, ale motor bych rekl stejny 1,4TSI 103 KW DSG.

Chci se zeptat, rozvitila se mi kontrolka motoru, hend jsme jel na diagnostiku tam mi vyskocila chyba P000A Vackovy hridel, snimac polohy A (rada1) funkce pomala.

Rekli mi ze je bud spatny cidlo(snimac) nebo to chce rozvody. Chybu smazali, kontrolka par 10 km nesvitila, pak se zas rozvitila a po ujeti dalsich par km sama zhasla.

Co na to rikate?? Kde bude problem??

DIky za odpoved, nerad Vam to zde zasiram, ale na VW foru se odpovedi nedockam:-/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za odpoved,

na rozvody jsem objednany, ale az za dlouho, jen mi vrta hlavnou, proc kontrolka zasnula. Cidlo bude asi ok, takze asi jen ty rozvody, ne??

Docetl jsem se i ze kdyz nejni retez po nastartovani slyset, tak je ok.

Nechci rict ze je nechci menit ale v lete jsem nasypal do auta nekolik desitek tisic, za opravu DSG( a v zime chvilku po koupi sem dal ABS/ESP jednotku+ drobnosti, ale stejne to bylo celkem dost), tak se mi ted moc nechce davat, vim ze rozvody vyjdou levnejc, nez pripadne potkani, ikdyz jsem se tady zase docetl, ze se 1,4TSI zas mooc nepotkavaji:-)

tak ted babo rad:-)

hodl asi blbej kauf, njn najeto 145 tis, tak me asi hold cekaj ty veci co se serou kolem 150 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevi nekdo proc mi kontrolka motoru par km sviti a par ne??

jeste se chci zeptat zda s tim souvisi i to ze kdyz dam plyn na podlahu tak to podradi(mam DSG) ale otacky "vylitnou" k 3 tis ale dal ani prd, auto vubec nezrychluje, musim pustit plyn,zaradi se zase vyssi prevodovy stupen a pri pridani plynu zase zacne plynule zrychlovat. Kdyz pridavam plyn plynele tak to jede normalne. V rezimu S to samy:-/

pada to do nouzaku?? bo se jako by motor chrani aby se neco neposralo??

Diky

Editováno: , autor: PcGamer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, prosim o radu. 

Mame Škoda octavia 1.4 TSi, benzin, automat rok 2009. 

Auto z ničeho nic chciplo. Jely jsme z malého kopecka a auto dead. Rozstvila se kontrola motoru. Nejde startovat. Nejdou komprese do válců, a diagnostika porucha váčku. 

Prosim, jaké mate zkušenosti? Asi se motor potkal... rozvody dělání asi před 2 roky, olej se mění pravidelně. Nejspíš to zasáhlo až do kroužku, tyče atd... asi to bude větší problém když auto vubec nejede ze? 

Jake mate zkušenosti a na kolik vás to vyšlo? Dneska máme u technika, rozebírá motor a zjišťuje co dal... 

 

dekuji moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

 

Muze byt takhle ze prasknul retez z rozdvodu a ventile setkali se s pisti potom uz je jenom oprava motoru. V pripade kdyby prasnul rozvod to bych sel k teho automechanik co rozvod delal a rekl bych mu aby ted to vsechno opravoval. Samozrejne v ramci zaruky. Kdyz delas vsechno v skodovce taklhe mas 2 roky zaruky na veci ktere beres od skodovky. Ja mam takove pravidlo ze rozvod delam u autorizovane stanice obsluhy Skoda. Nezajimava me cena. Beru cely rozvod vcetne s vymenou oleju. Tehdy mam 2 roky zaruky a vsechno v .... :)

Myslim ze dsg spise ne. Proto ze diagnostika by tohle ukazala. Diagnostika ukazala poruchu motora.

Opravy Dsg zacinaji se od cca. 36000 kc. Vsechno zalezi co prasklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rychlou odpověď! 

V zaruce uz asi nic nebudeě.  

kdyby ale prasknul řetěz tak by to bylo slyšet ne? My mely jen takový malý tichý zvuk... 

jinak jsem se koukala na výměnu převodovky a na jedné stránce (mechanika) tam bylo komplet z práci za nějakých 18 tisíc... tech 36 mě trochu děsí. To to radši prodam jak je.. jak čtu tak motor TSi asi neni úplně nejlepší? Achjo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problémy s převodovkou DSG se řeší například zde:

 

Pochybuji, že prasknul řetěz, spíš to přeskočilo na ozubených kolech. Už to někdo rozebral, aby se zjistily případné škody na motoru? To, že přeskočily rozvody ještě nutně neznamená, že je motor zničený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Pawouk, 

kouknu se na další forum. Jen jsem nevěděla jestli problém co máme muže souviset z převodovkou ale asi ne... manžel mě jen psal z prace ať zjistím cenu tak ted mam obavy .. 

Prave se to rozebírá ... 

My jsme uz jednou mely preskoceni řetěz u půl kousku ale auto jelo.. jenom nejelo na zpátečku. Problém je ze auto nejde vubec na startovat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kratko rozvod pošel pryč a udĕlal svou špatnou praci :(

Hlava , ventile jsou v pořadku?

Ja bych řekl že rozvod ma meně než dva roky a rozumim že to bude v ramci zaruký :)

Skoda dava 2 roky zaruký. Zaleži  co bereš . Na dìly dava 2 roky , na prace servisove v škodovce taky dava 2 roky.

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Osobně taky zvažuji zda do výměny rozvodů jít, nebo nejít. (rv 2010, 1.4 TSi CAXA) Mám auto cca měsíc, dovoz německo, neskutečně zachovalé, se mi zdá, že v tom snad nikdo nejezdil... dle původního velkého techničáku borec z vesnice, 1 majitel, dle laku to vidím na garáž,  km sedí, serviska, jeto na longlife kontroly 30,60,90 tis v DE servise. Nyní najeto 110 000 olej jsem v servise u nás nechal vyměnit na 5W10 a budu měnit každý rok. řetěz neměněný (alespoň se o tom v servisce nezmiňují, vše ostatní dělali dle intervalů)  rozvody,motor tichý při všech startech, žádné problémy, ani vteřinu žádný pazvuk a je jedno jestli je -10 nebo +10. Byl jsem v servise , klasická hláška, že pokud to je Ok a nic to nedělá - neměnit a nešahat na to zbytečně. Přitom bych si vše zaplatil, sada komplet stojí cca 6000  https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c198229c-sada-rozvodu-1-4tsi-90kw-92kw-skoda-26376.html  přesto, dle nich je motor poslechově bez problémů, tak to nemám zbytečně měnit , rozebírat. Kdyby to bylo v rámci záruky chápu, nechce se jim, ale přece mohli mít prachy a řeknou toto? Nevím zda se do toho pouštět, pokud motor nevykazuje ani vteřinu to co je slyšet z "postižených" rozvodů...  To je na palici.

Editováno: , autor: Bery
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Rozvody 1.4 TSI CAXA / řetěz, napínák, přestavovač / přeskočené, výměna

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...