Přejít na obsah

Chipování motorů OIII - obecná diskuse


kokta7

Doporučené příspěvky

A mohl bys dát nějaký ten odkaz, upřímně bych si o tom rád něco přečetl. Souhlasím, že na 1.4 TSI si toho člověk všimne dříve (ale co to je dříve, 200, 300, 400tis km?) než u 2.0 8V, ale to je taky tím, že nárust výkonu u atmosféry je 00nic. U TDI je určitým problémem filtr pevných částic, ale to u benzínů (zatím) není, řetěz v rozvodech netřeba u OIII řešit a přestavovače vačkových hřídelí nevím jak trpí chipem. U toho zbytku co jsi vyjmenoval, tak ano, asi to dnes vypadá jinak, ale zase jsou jiné materiály. Upřímně když porovnám jaké opotřebení měli motory dříve a dnes v testech AutoBildu na 100tis. km tak u minulé generace to nebylo nic moc, ale současná generace nevypadá o nic hůře než minulá. Ale znovu říkám že je to jen můj pohled laika a rád se nechám přiučit, něco si přečtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si opravdu myslíš, že nové motory vydrží jako staré? S těma Km to zase tolik nepřeháněj,,,motor, který bude mít najeto okolo 200tis. už bude mít hodně za sebou a bude po životnosti. Bude vyžadovat péči. S takovým nájezdem Km automobilky v dnešní době nepočítají, chtějí prodávat. .A už bude mít několik  vyměněných komponentů, jako sondy, některá čidla, termostaty, pumpy, rozvody,spojky, ložiska, a to bude něco stát, někdo to bude muset udělat, domácí kutilové už na to nebudou stačit, okruh se neustále zmenšuje.......A určitě bude záležet o konkretní typ. Rodinný  řidič těch 200 tis. průměru najezdí  za 10 let. Pokud bude mít štěstí, tak to v celku těch 10 let vydrží. Pokud začne vymýšlet, tak o dost mín. A je jedno, jakou značku si koupíš...Jde jen o to vyrábět nové modely, prodávat....Auto je v dnešní době spotřební zboží, tj, jako lednička, pračka, televize....Konzum vládne světu...Záleží, jak kdo podlehne....Tak proč jít tomu všemu ještě rychleji naproti? To není nic pro mně...Jsem spokojený s tím, co mám a  mám benzín 92 Kw.  Stačí i bez chipu....Výběrčí rychlosti jsou ve stále větší míře na cestách...Kdo chce, at přispívá do rozpočtů měst a obcí...

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S většinou souhlasím, ale zásadně nesouhlasím s tím, že vyšší výkon = potřeba jezdit rychleji. A ohledně té výdrže, 1.2 TSI (EA211) mají už dávno někteří přes 200tis (nedávno tu byl článek s OIII 1.2 TSI 81kW na LPG a přes 300tis, co se týče motoru tak OK) a ty auta jezdí, stejně tak proklínané HTP 6V se psalo, že nepřežije 100tis (a mnozí si to stále myslí) a ty auta stále jezdí (sám jsem s jedním najel přes 250tis a motor původní, a ikdyž mám teď dvojnásobný výkon, tak kupodivu jezdím stále cca stejně rychle).

 

Jak jsem psal, rozhodně dnes motory nejsou to co bývali, ale že by při slušném zacházení (jasně 30ti interval výměny spolehlivě pohřbí jakýkoli motor) motor dnes nevydržel 200tis? Jasně že chiptuning životnosti nepomůže. Jediná otázka je, o kolik se ta životnost zkrátí a i tak, v 90% běžné dopravy jede člověk tak na 10% výkonu co motor může dodat a je jedno jestli je chipnutý nebo není. (samozřejmě jde vždy o konkrétní motor, třeba u takového 1.2 TSI 66kW nevidím nejmenší problém s tím jej nachipovat na cca 85kW, protože mechanika je shodná se silnější verzí, ale třeba tahat přes 100kW z 1.0 TSI je už z mého pohledu na pováženou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Životnost, jak se to vezme. S motorama jsme mnohem dál, než tehdy. I výkonově. 200 tis je dnes naprosto běžný najezd a nevím, proč by se ho neměli auto dožít. Stačí se podívat do DE, kolik tam mají poslední generace aut najeto - a to se nebavím o naftě. 400tis bez větších problémů motor dnes vydrží, že odejdou periferie je možný, ale v tom problém nevidím. Když si vzpomenu na GO starých škodovek, kde jsi dělal GO každých 80k km, nemůžeme se dnes o nespolehlivosti bavit. A staré "dobré" rotačky jsou sice nadmíru spolehlivé, ale zub času hlodá a tyto auta začínají zrát jako sýry niva. Tak si pak vyber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

michal: To čo si napísal si do bodky myslím aj ja. Všetci sú v tom, že obdobie Octavie 1 bolo top obdobie, kvalita miliónová, motory vydržali hocičo. Ale pravda je niekde inde. To, že aj na tých slávnych 1,9TDi sa museli niektoré veci pomeniť pretože sa proste opotrebovali a nebolo to po až po 500tkm ale kľudne aj po 200tkm tak o tom radšej nikto nechce počúť. 

 

Nechcem sa zastavať nových motor ale myslím, že aktuálne motory VW sú až na pár výnimiek prakticky bez závažných problémov a aj nejaké to zvýšenie motora vydržia v pohode. Najhoršia generácia motor bola tuším medzi starými 1,9Tdi a terajšími. Čo čítam tak s nimi boli len samé problémy, ktoré sa často ani poriadne nevyriešili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba 2.5TDI R5 byl vyložený výkvět co se týče spolehlivosti a to je ještě předkrizový motor. Spolehlivosti takové, že

1)jsem se mohl spolehnout, že se auto pokazí tam, kde to nejméně potřebuji :D 

2) nikdy nenajedu více km bez nějaké poruchy.

A takových je víc. Vždycky se jednou něco povede a pak ne. Rotačka OK, PD nic moc, CR II.gen OK atd. Když si vzpomenu na výše zmíněný motor co jsme měl v multivanu, zlatá současná produkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, DIAGNOSTIK napsal:

,,motor, který bude mít najeto okolo 200tis. už bude mít hodně za sebou a bude po životnosti.

To snad nemužeš myslet ani vážně:rolleyes:.Všechno je to o zacházeni a pravidelnem servisu.

Editováno: , autor: bitttpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, bitttpower napsal:

To snad nemužeš myslet ani vážně:rolleyes:.Všechno je to o zacházeni a pravidelnem servisu.

A vy, kteří tyto motory chipujete, jste takové motory neviděli? To snad potom děláte jenom nové motory....nemyslím si, že jste si rozebrali takový motor po 200tis Km a porovnali to s totožným ....Ono to jde taky dost těžko!

Nemám nic proti chipování, jen to je můj názor na nové konstrukce motorů a vliv na ně.... O kolik zvyšujete čas vstřiku, když nepohnete s tlakem? O kolik posunujete uhel?  Měřili jste si, co Vám to dělá s teplotou ve válci a hlavě? Víte, kolik ještě vydrží v tahu pístní čep? Koukli jste si kamerou, jak jsou červené ventily? Zatřepali jste si katem po nějaké době provozu s chipem? Jak se krásně uvolnujou částičky...Říkáte lidem, že budou muset dřív vyměnit sondy, protože budou v háji? Stále častěji se objevují požadavky, že to chtějí dát do původního stavu. Problémy s emisema.

 Taky tu jezdí milionová auta ale , že by nebyly problémy s motory, ani náhodou...Každý typ snad má nějaký konstrukční neduh.

Poslední motory, které měly výkonové tolerance byly klasické rotačky. Pak se začlo moc počítat a vše další je na ukor něčeho jiného.

 

 

  Ale, aspoň bude práce.....chipujte!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já rozhodně nic nečipuji, žádnou firmu na to nemám. A že se nedělají motory s výkonovou rezervou? Co třeba to 1.2 TSI, existují verze 63kW, 66kW, 77kW, 81kW a pro čínský trh i 85kW (a 200Nm), všechny ty motory jsou mechanicky stejné (jen první dva mají jinou převodovku).

Jak jsem psal výše, rád se o této situaci něco poučím a přečtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za to, že to Diagnostik myslí spíš obecně a jako dobrou radu. Ono se šetří všude - i na střevech motorů, atp.
I ty zmiňované výkonnostní varianty 1.2tsi, mohou mít odlišná střeva, i když se to na první pohled nezdá. Tj. může tam být jiná klikovka, jiné písty, jinak dimenzovaná spojka, atp. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Bednář Pokud vím, tak ty 1.2 TSI jsou mechanicky stejné, jen ty 6x verze mají jinou převodovku a spojku (ale oboje dimenzování na papírových 200Nm), dále je jiný katalizátor (ale to spíše závisí na modelu, Octavia má v 81kW verzi zvětšený. Píši to znovu, neříkám že chipování životnost neovlivní, ale nemyslím si že by JEN vlivem něj motor nedožil 200tis. Pokud se motor nedožije 200tis., tak buď je někde zásadní chyba v návrhu (což bohužel minimálně před pár lety bylo nejen v koncernu celkem běžné), nebo je uživatel dřevo a motor prostě odrovnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Osobně taky zastávám názor, že přiměřená úprava motoru (chiptuning) v rozumné míře třeba 10% zvýšení výkonu nebude mít zásadní vliv na životnost motoru jako celku samozřejmě za předpokladu odborné úpravy na zdravém motoru při dodržování V časné servisní údržby a slušném zacházení jako je zahřátí motor, měnit olej po 10tis atd. 

Osobně bych do toho šel taky ale záruka na autě mě omezuje. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, Martin Bednář said:

Ciste laicky si myslim, ze 10% navyseni vykonu v realnem provozu takrka nepujde poznat.

Záleží na úhlu pohledu. Jsou i lidi co poznají rozdíl jen v tom že někoho vezou i když mají Subaru impreza wrx sti a někteří zas nepoznaji rozdíl mezi 104kw a 110kw v OC. A určitě se najdou takový kterým stačí jen vědět že třeba těch deset procent na víc mají. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Máte zde někdo dlouhodobější zkušenost s chipem od firmy PowerTec?

Dlouhodoběji mají službu nachipování slevněnou z cca 10tis.Kč na polovinu. Jejich web a počet nachipovaných aut jim dělá docela slušnou reklamu. Navíc bych řekl, že stránky vypadají opravdu profesionálně.

Rád bych znal názor těch, kteří mají s touto firmou zkušenosti.

Jen pro příklad uvedu dvě stálice TDIfun a Motorpower, kde se ceny pohybují okolo 11-12tis. Kč s DPH. Nesmím opomenout ani MVolesko a cena je prakticky totožná.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, LukášCBR napsal:

Máte zde někdo dlouhodobější zkušenost s chipem od firmy PowerTec?

................


Jestli muzu doporucit, tak chip jedine u Drapka ... (Moravskoslezsky kraj) Znam dost lidi co si u neho nechali udelat chip a kazdy si chvalil ... Jezdi za nim i z druhe strany slovenska i česka ... 

https://tdidrapek.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip!

Slyším o něm poprvé a recenze má solidní. Cena je hodně zajímavá.

 

Potom ale moc nechápu cenové rozdíly u výše zmíněných poskytovatelů chipu. V čem je tedy rozdíl? Někdo za tu službu chce 6tis.Kč, druhý 11tis.Kč. Slovo konkurence chápu, ale tohle už je propastný rozdíl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LukášCBR To netusim proc jsou takove cenove rozdily ... mozna je to tim, ze Michal (TDidrapek), ma svoji dilnu a dela sam na sebe, jak se rika ... Rikam na internetu, kdyz pohledas je x - recenzi na neho z 99% kladnych ... jak z ceska i ze slovenska ... kdybych si nechal delat chip, tak jedine u neho .... 

Editováno: , autor: Jojo91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JoJo91

Ano, díval jsem se. Fakt je ten, že si trochu s myšlenkou chipu pohrávám. Vypadá to, že mi auto do uvedení OIV zůstane, tak proč to nezkusit.

 

Zároveň ale mám strach z důvodu záruky a kdybych se tedy rozhodl pro chip, chci logicky zvolit tu nejlepší variantu. Ty si mi teď do toho zamíchal čtvrtého hráče :-)).

 

Ještě jednou díky za tip! Od tebe už druhý ;-).

[mention=58977]Lukason[/mention] Luky, tobě také díky za reference. Jezdím konstantně na D Vervu nebo “čistou” naftu od EO (EuroOil), takže by nemělo docházet k jakémukoliv výkyvu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...