Přejít na obsah

Jaké žárovky do předních mlhovek


mirek22

Doporučené příspěvky

Tady nabízí Osram své žárovky do různých značek aut (odkaz uvedl "kubach" díky):

http://am-application.osram.info/en

 

Pro Octavii III uvádí u mlhovek halogenové žárovky H8 12V 35W PGJ19-1 .

Ale u aktivované cornering light funkce doporučuje  H16 12V 19W PGJ19-3 !

A to stejně pro všechny typy včetně RS.

 

Žárovky vypadají podobně a já žádný rozdíl nevidím, s výjimkou příkonu. Svítivost, světelný tok obou typů neznám.

Jak je to z výroby, předpokládám, že se montují vždy levnější H8, s corner i bez, ne? I v sadě náhr. žárovek je H8.

Při dokodování corner u mlhovek měníte i žárovky?

Když nahradím H8 tou slabší H16, nebude hlášena chyba světel?

 

Mám RS a tam jsou mlhovky zdvojené. Příkon 4x35 W se mi zdá dost vysoký. Zde by použití H16 snad mělo větší smysl.

 

Doplnění: mlhovky u RS jsou vždy osazeny 4x H16, 19W !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Dal som si vcera aktivovat prisvecovanie hmlovkami.Je potrebne menit ziarovku H8,za H16?Predpokladam,ze z fabriky tam bude H8.Aktivoval som aj comming a leaving home a ziarovka svieti hodne na zlto.Ano vie,su to hmlovky,tak to je viac ako logicke,ze zlte svetlo je idealne do hmly,ale nema niekto overene aj nieco ine,co aj vypada a svieti?Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Chlapci, skusal niekto dat do hmloviek RS namiesto pôvodných 2 x H16 (2x19W) silnejsie H8 (2x35W) ? Tie 19W sa mi zda ze svietia mizerne...Patice su zhodne (H8, H11, H16) a mechanicky problem ich tam dat nie je, to mam odskusane, len neviem ci nebude vyhadzovat PP nejaku chybu, resp. ci netreba upravit aj istenie obvodu hmloviek... Skusal to uz niekto rsp. ma to niekto takto vymenene na svojej RS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vyskusal som to sam na svojom aute, dal som do RS hmloviek kombinaciu H8 + H16. Rozdiel v prude na jednej strane je relativne  maly, 1 az 2 A. Konkretne pri 2x19W (2xH16) je prud 3.16A, pri 19W+35W  4,5A (H16+H8) a pri 2x35W 5,83A (2xH8). Ale kedze je P+Ľ na jednom obvode, dal som pre istotu len H16+H8 (hmlovka H8 a prisvetlovanie do zakrut H16), palubny PC nevyhadzuje ziadnu chybu, poistku som nemenil a nechal povodnu. Skusal som aj H11 (55W) spolu s H16 (19W) a tiez ziadnu chybu palubny PC nevyhadzoval. Ale zostal som teda len pri H8+H16, tam sa mi to zda najprijatelnejsie. Tie H16 na RS fakt svietia pomerne slabo  :kol-31:  

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...