Jump to content

Jizda s prevodovkou DSG


zzshmp
 Share

Recommended Posts

Myslim ze se to tu uz resilo, podle me je uplny nesmysl, ze by se tim nicila prevodovka, DSG je velmi zjednodusene robotizovany manual to cele 2x. Manual se pri jizde na neutral take nerozpadne. A DSG na neutral udela v podstate uplne to stejne co manual.

Zaroven je teda imho jeste vetsi nemysl neco takoveho delat. Proc proboha pri jizde z kopce nebo kdykoliv jindy vyrazovat? To sis koupil automat, abys pak radil. :) Uspora benzinu pri tom neni veskera zadna, spise naopak. Automat pri jizde z kopce bez plynu radi tak, aby to zralo nula.

Edited by mike_k
Link to comment
Share on other sites

Presne tak, radenie N z kopca je hlúposť. Weithfisto má asi pravdu s tým prehrievaním. V manuály sa píše o ťahaní vozidla že sa smie na neutrály vozidlo ťahať len pár km z dôvodu prehrievania oleja v prevodovke. To isté by malo platiť pri jazde z kopca s neutrálom.

Edited by zelo7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jen pozor na toto:

N - Neutrál (volnoběh)

V této poloze je zařazen neutrál (volnoběh).

Chcete-li nastavit volicí páku z polohy N (pokud je páka v této poloze déle než 2 s) do polohy D, musíte při rychlostech do 5 km/h, stejně jako u stojícího vozidla a při zapnutém zapalování, sešlápnout brzdový pedál.

Chcete-li nastavit volicí páku z polohy N (pokud je páka v této poloze déle než 2 s) do polohy R, musíte při rychlostech do 5 km/h, stejně jako u stojícího vozidla a při zapnutém zapalování, sešlápnout brzdový pedál.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...