Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Smartlink v současnosti v rádiu Bolero MR2016 OIII je katastrofa.

Ani jinak slušný prodejce neví, jak to funguje na koho se obrátit - kde si co člověk může zjistit.

Dnes jsem od ŠA obdržel návod, jak postupovat při připojování telefonu k vozu pomocí Smartlinku. Fakt není reprezentativní (je to spíš děs), asi ten 1 kluk, co jim tam na tom dělá, potřeboval alespoň něco, co může předat.

Každopádně - všechny appky (které tedy musí mít certifikát, že se s nimi může jet!?!?!) se při zapnutí musí na chvíli připojit na net, aby se ověřily. Super, tohle mi nikdo neřekl, a navigaci potřebuji hlavně v cizině (kde nepoužívám datový roaming) čili o offline navigaci nemůže být řeč. Tohle považuji za největší problém a klam.

No a navíc, vzhledem k tomu, že Bolero MR2016 nemá CD mechaniku, tak jste při používání Smartlinku odkázáni pouze na radio, protože USB slot je využit pro připojení telefonu a tedy nemáte kam šupnout flashku s mp3 (což je v podstatě 1 ze 2 způsobů, jak do auta dostat svoji hudbu - ale telefon v režimu Smartlinku nelze použít pro přehrávání médií).

Cena aktivace tohohle nedodělku byla 4150Kč vč. práce (plus cena navigační appky). Vyhozené peníze. Takže v ČR raději s Google maps na koleně a v cizině normální Sygic do držáku ať můžu poslouchat hudbu.

Nechápu jak to mohli takhle zkurvit. A přitom to je tak jasné, co všichni chceme.

S omluvou za chyby, píšu na telefonu.

Editováno: , autor: Yah_rees
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chci jen a pouze zrcadlení displeje telefonu na displej rádia a možnost ovládání telefonu přes displej rádia (tedy čistý Mirrorlink, případně Sidesync od Samsungu) samozřejmě včetně přenosu zvuku do rádia. Ať si strčí do prdele (s prominutím) nějaká omezení, speciální režimy zobrazení, certifikáty pro aplikace a podobné chujoviny.

 

Chci tak moc, sakra??? Navíc, když už to ze začátku takhle umělo (a to ještě ve Fabii)?

Jak už jsem zde jednou postoval:

 

cca kolem času 1:10 to jde krásně vidět...

Editováno: , autor: 4r3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smartlink v současnosti v rádiu Bolero MR2016 OIII je katastrofa.

Ani jinak slušný prodejce neví, jak to funguje na koho se obrátit - kde si co člověk může zjistit.

Dnes jsem od ŠA obdržel návod, jak postupovat při připojování telefonu k vozu pomocí Smartlinku. Fakt není reprezentativní (je to spíš děs), asi ten 1 kluk, co jim tam na tom dělá, potřeboval alespoň něco, co může předat.

Každopádně - všechny appky (které tedy musí mít certifikát, že se s nimi může jet!?!?!) se při zapnutí musí na chvíli připojit na net, aby se ověřily. Super, tohle mi nikdo neřekl, a navigaci potřebuji hlavně v cizině (kde nepoužívám datový roaming) čili o offline navigaci nemůže být řeč. Tohle považuji za největší problém a klam.

No a navíc, vzhledem k tomu, že Bolero MR2016 nemá CD mechaniku, tak jste při používání Smartlinku odkázáni pouze na radio, protože USB slot je využit pro připojení telefonu a tedy nemáte kam šupnout flashku s mp3 (což je v podstatě 1 ze 2 způsobů, jak do auta dostat svoji hudbu - ale telefon v režimu Smartlinku nelze použít pro přehrávání médií).

Cena aktivace tohohle nedodělku byla 4150Kč vč. práce (plus cena navigační appky). Vyhozené peníze. Takže v ČR raději s Google maps na koleně a v cizině normální Sygic do držáku ať můžu poslouchat hudbu.

Nechápu jak to mohli takhle zkurvit. A přitom to je tak jasné, co všichni chceme.

S omluvou za chyby, píšu na telefonu.

 

1) Pouzivam Android Auto na svem OnePlus X (cisty Android 5.1, obecne Android Auto funguje spise na cistych Androidech nez customizovanych ROMkach ala od Samsungu...s tim mi Android auto neskutecne padalo a bylo prakticky nepouzitelne) a vcelku spokojenost...obcas to spadne a musim nahodit znova, ale prikladam to spis stale faktu, ze AA je v zasade porad "beta verze", jejiz potencial ale dava do budoucna nadeji, ze to bude stat za to...

 

2) Zprovozneni je otazkou par sekund, pokud si tedy z apkmirror zde stahnes do telefonu a nainstalujes...v Boleru pak zvolis v nastaveni preferovat Android Auto a po pripojeni telefonu se okamzite sam prepne do "car mode" a uz na displeji Bolera bezi upravena verze Androidu a telefon jiz ovladas pouze na radiu

 

3) Ad aplikace - zatim jich moc "certifikovanych" resp. kompatibilnich (jde spise o jejich schopnost se prepnout do jineho zobrazovaciho modu, nez ze by musely mit nejakou certifikaci) neni, jejich seznam lze najit zde, nicmene ty, co k dispozici jsou, tak funguji slusne - Google maps vc. zobrazovani aktualni dopravy, automatickeho navrhu lepsi trasy v prubehu jizdy, hlasovych pokynu a hlasoveho zadavani adres (ale zatim jen v anglictine), Play Music, telefonovani obecne....trochu horsi uz to je s Hangouts, ktery to ma tendenci cist, coz ale u ceskych textu znamena, ze anglicky hlaskuje po pismenu, tedy prakticky nepouzitelne...

 

4) O hudbu neprijdes, neni pravdou, ze pri pripojeni v rezimu Smart link nelze prehravat media - hudbu v telefonu muzes jednoduse poustet z rozhraní AA skrze integrovanou aplikaci Play Music a zaroven mit bezici navigaci pres Google Maps (jde samozrejme o multitasking a behem hlasove navigace se hudba decentne snizi, aby bylo slyset a pak zas vrati na puvodni hlasitost), pripadne streamovat ze Spotify...no a pripadne si porid klasickou microSD kartu (s adapterem na velkou SD, velkou SD uz bych dnes radeji nekupoval, jejich pouzitelnost je vyrazne mensi jak jejich microSD ekvivalent) a hudbu poustej z karty...

Editováno: , autor: xkovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč ten paskvil bráníš, když oba víme, že použitelnost je sporadická a cena přemrštěná, vzhledem, že jde pouze o aktivaci něčeho, co už v autě je (v době objednání mého auta nebylo možné tuto fičuru zahrnout do konfigurace).

 

Navíc spousta z toho, co píšeš jsou spíš domněnky, které spoustu uživatelů minou.Relevantní  informace k produktu dodává ŠA (nebo by měla za 3,5 kKč za aktivační klíč).

 

1) Na stránce kompatibility je můj telefon uveden jako jeden z mála plně kompatibilních. Starý telefon nebyl vůbec, a tak jsem si tento telefon, ano Samsung, z tohoto důvodu koupil !! Ani slovo čistých androidech. V režimu android auto to ani nejde připojit. 

 

2) Budiž, pokud máš štěstí a správnou kombinaci hardware, což s ohledem na info od ŠA není jen tak.

 

3)Na to co píšeš, jako uživatel auta kašlu. Cetifikace/necertifi-fakace  je mi u šosu. Prostě aplikace pro MirrorLink zatím nejsou a pokud jo, tak mi vadí, že se musí přes net hlásit (dle info od ŠA), takže nejsou offline, resp. ŠA má avizovat/inzerovat, že je nutné, aby telefon bylo možné připojit k netu pro každé spuštění aplikací v rámci SmartLinku.

 

4) Vzhledem k tomu, že se nedaří rozběhat Android Auto, bez významu. 

  

A ještě mi pověz, jak to funguje, když se s autem rozjedeš?

 

V MirrorLinku se např. u navigace BringGo omezí funkce tak, aby to bylo bezpečnější,čili musíš zastavit, abys tam mohl naklepat jinou adresu.

 

Jako na rovinu, já jsem to pořizoval, abych měl v autě navigaci, ale to, jak to aktuálně funguje, je tragoška.

 

Dneska jsme to zkoušeli s i5S a připojilo se to hned, jako navigace akorát ty applovské mapy a ty jsou fakt super

 

Vzhledem k tomu, že samotné Bolero umí zobrazovat telefonáty, zprávy, kontakty, přehrávat mp3 z telefonu, tak jediné, co mi chybí na displeji, je offline navigace a já jsem ŠA uvěřil, že to se SmartLinkem vyřeším, resp. to byl jediný důvod do něj investovat.

 

PS: kolega má Civica a tam je v palubním počítači rovnou Android (otázka je, zda je to dobře).

Editováno: , autor: Yah_rees
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusim nic branit, jen jsem popsal resp. dementoval nektere tebou nepotvrzene anebo dokonce mylne informace, protoze povazuji za fer poreferovat skutecne osobni zkusenosti z pouzivani SmartLink ve spojeni s Androidím telefonem... Cely tvuj problem je, ze popisujes zkusenost z MirrorLinku, zatimco ja pisu o Android Auto... Ano, vlakno se nazyva MirrorLink, ale spise se melo nazyvat SmartLink, tedy "škodovácké" oznaceni funkce resp. kompatibility se tremi ruznymi komunikacnimi standardy pro spojení vozů s chytrymi telefony, tj. Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink, coz tady spousta lidi plete a jeste zaměňuje se SmartGate...

 

To, ze vetsina aplikaci v mirrorlinku nejede za jizdy, neni problem asi jen Skodovky, ale vsech koncernovych vozu, ostatne i to video z UK na Fabii ukazuje, ze za jizdy ma problem vetsina aplikaci...nejsem si jist, ze jde jen o problem certifikatu na strane ŠA...

 

Nicmene, tim, ze ML je relativne malo podporovany standard vyjma high-end telefonu, daleko vice lidi tu asi vyuzije bud prave Apple CarPlay anebo Android Auto a tam uz je to jiná káva a vetsina veci, na ktere si stezujes, tam prave funguje, neb na rozdil od MirrorLink, jehoz pouziti bylo koncipovano spise pro komunikaci smartphones s moderni televizory, se CarPlay/Android Auto od pocatku naopak stavelo jako komunikacni standard pro pouzivani mobilu v aute, takze znova potvrzuji, ze nejen pri stání, nýbrž i za jizdy funguji VSECHNY aplikace, ktere pres tyto 2 technologie jsou v tuto chvili k dispozici, z cehoz bych hlavne vypíchl prave navigaci pres Google Maps a prehravani hudby pres Play Music, oboji samozrejme i pri soucasnem pouzivani...funguje i bezici navigace a do toho lze telefonovat, ale na displeji nechat zobrazit navigaci... Za jizdy akorat zneaktivni zadavani adresy pres virtualni klavesnici, funguje pak (podobne jako pro telefonovani...) "jen" hlasove ovladani, a to patrne to, ktere nabizi primo aplikace Android Auto, nikoli to "standardni", co ne kazdy v aute ma... Ja tedy mam, ale zjevne ovladani hlasem pri spustenem AA jede vyhradne skrze tu aplikaci a s klasickym hlasovym ovladanim dodavanym od ŠA to nema nic spolecneho...takze dalsi uspora pro ty, co si to tam neobjednali ;-)

 

Jediny problem u Androidu je, ze standard AA z nejakeho duvodu nefunguje dobre na upravenych verzich Androidu, tedy typicky Samsung...tam AA mnohdy nejde vubec spustit anebo bezi velmi nestabilne...resenim je si na svuj Samsung nahrat nejakou cistou ROMku (idealne bezici na CyanogenModu), pak to maka perfektne... Byl to i jeden z duvodu, proc jsem odlozil svuj sluzebni Samsung a poridil si cinsky OnePlus X, ktery jede podobne jako Nexusy anebo Motoroly prakticky na cistem androidu, tzn. ze si s rezimem "car mode" pri spusteni AA velmi dobre rozumi....

 

Jinak nevim, co je dle tebe premrstena cena (ja to mel v konfiguratoru za 3 300,-), naopak mi to pripada jako vyborna alternativa k integrovane navigaci, at uz Amundsen anebo Columbus, navic vzdy up to date, protoze jede stale online, vc. aktualni dopravy a to vse zdarma... Za me tedy spokojenost...

Editováno: , autor: xkovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ano, vlakno se nazyva MirrorLink, ale spise se melo nazyvat SmartLink, tedy "škodovácké" oznaceni funkce resp. kompatibility se tremi ruznymi komunikacnimi standardy pro spojení vozů s chytrymi telefony, tj. Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink, coz tady spousta lidi plete a jeste zaměňuje se SmartGate...

 Název jsem upravil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám sice OIII ale mám bratříčka Leona ST, kde mám rádio "Bolero" (u Seatu je to Media Systém plus) nechal jsem si zaktivovat Full link (Smart link) ve spojení se Sony Xperia Z1 Compact, Android mám 5.2. Zatím to mám jen chvíli ale první dojmy:

mirrorlink: žádná aplikace není certifikována pro jízdu, takže pro mě zatím využití tak když někde čekám, můžu si pustit ze Streamu Červenýho trpaslíka na větší obrazovce než je mobil, zato v horší kvalitě (rozlišení displeje, že ).

takže jsem stáhnul, dle zdejšího návodu, AndroidAuto a tlf se hned připojil: AA se mě líbí - navigace, kvůli které jsem to chtěl, je tam, spokojenost.

Když jsem kontaktoval zdejší zastoupení Seatu aby mě poslali bližší info o aplikacích a o návod, napsali mě, že: Apple Carplay je u nás podporován, AndroidAuto ne. Bezva, hlavně že mě to stálo 5500,- ještě že se to dá stáhnout jinde než na českém GPlay, akorát jsem se bál a raději odinstaloval internet bankovnictví z mobilu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

XKOVI:

 

To si vyprosuji !

 

Bud kokretni, ktere mnou nepotvrzene mylne informace jsi dementoval? Zadne. Dodavatelem ruzovych bryli jsi ty.

Pri pripojovani telefonu jsem postupoval dle informaci vyrobce a ten system se tak chova.

Jestli myslis, ze nespokojenost s vyrobkem a osobni zkusenost je mylna informace, tak budiz. Ja mam dojem, ze mame kazdy pravo na svuj nazor i postoj vuci vyrobku/sluzbe.

 

Ja rikam, ze to naprosto nesplnilo me ocekavani a ze informace, ktere jsem pred tim byl schopen, jako radovy zakaznik ziskat, vubec neodpovidaly vysledku.

 

Dale rikam a stojim si za tim, ze cena je premrstena - pozor, to radio tuto funkci u meho vozu jiz melo, ale v dobe vyroby 06/2015 nebylo mozno v konfiguratoru navolit - a tak to dodatecne stalo pres 4000, pricemz slo pouze o aktivaci "uspane" funkce.

 

Ty jsi rekl, ze pokud mas konkretni telefon a nevadi ze jde porad o ciste online sluzbu, tak muzes mozna byt spokojeny s verzi Android Auto.

 

Ja tvrdim, ze nekompatibilita je jeden problem (obecne pro cely SmartLink), druhy problem je ze se navigace neda prenastavit za jizdy (to mam vyzkouseno u ML nikoliv u AA) a treti ze musis byt stale online (v obou pripadech).

Coz pro lidi, kteri to auto vozi i mimo ČR, je trochu problem, vid? No samo, za cenu datoveho roamingu to problem neni, ze? Ale zkus si spocitat, kolik to dela pokud auto je 2 mesice za rok mimo ČR v It, Fr a nebo De.

 

Proste ten Smart Link nedosahuje z hlediska funkcnosti ani z pulky hodnoty vestavene palubni navigace a to zminuji proto, ze jsem presvedceny, ze vetsina lidi do toho jde prave z toho duvodu nahrazeni palubni navigace, ve smyslu, nebudu kupovat Columbuse, kdyz to muzu poresit pres SmartLink a jeste si zobrazim telefon na displeji radia a kdyz se na to, jak to funguje, clovek zepta u prodejce tak poradne nic nedozvi.

 

Kazdopane tvuj nazor respektuju, ale nerikej ze dementujes nektere mnou nepotvrzene a nebo dokonce mylne informace. Jednak ta veta nedava logiku a druhak kdyz uz, tak je to moje subjektivni pravo si udelat svuj nazor.

 

 

ALE kdyz jsi odbornik na slovo vzaty, a patrne v oblasti SmartLinku mnohem vice erudovany, prosim, porad mi jak z toho systemu dostanu pryc MirrorLink, abych mohl zkusit najet na Android Auto.

 

Tesim se na tvoji radu, protoze nevim a oficialni navod k tomu neexistuje.

Editováno: , autor: Yah_rees
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych doplnil info za mě..mirrorlink má být odzkousen (mimo jine) na Samsung s6, android v5. Nešlo to. Nyní ten samý telefon s verzí 6 a vše je ok. Akorát jsme telefon museli dát do továrního nastavení. Musím podotknout, že je to skutečně paskvil a jsem rád, že jsme to s klientem vyřešili. I když to muselo být až za zainteresovani spousty lidí jak v servisu, tak přímo v SA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně se domnívám, že to je hlavně další ukázka cenové politiky.

 

Jinak v Rusku už existuje řešení pro aktivaci:

https://www.drive2.ru/l/9053433

 

https://www.drive2.ru/l/9177112/

 

https://www.drive2.ru/l/9184629

 

https://www.drive2.ru/l/9174501

 

Opět ukázka globalizace....všechno se programuje na východě a tohle je výsledek...po řešení pro Columbus.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pridam svoje skusenosti s ML - mam Superb vyrobeny v 13.tyzdni, radio Bolero. Je tam Android Auto aj Mirrorlink.
Cez Android Auto som musel do telefonu dostat appku Android Auto (oficialne cez Google Play to neslo) a potom sa mi zrkadlili len niektore funkcie: hudba, kontakty a navigacia cez google mapy, co ale vyzadovalo datove pripojenie. Ja som ale chcel off-line navigaciu.
Cez Mirrorlink som musel kupit novy telefon (taky co podporuje ML, nasiel som za slusnu cenu Samsung Galaxy A3-2016). Problem ML je, ze radio ho musi podporovat, telefon ho musi podporovat a aj appky musia byt certifikovane pre ML. Ale ucel navigacie to splna, napr. Sygic Car Navigation je certifikovany pre ML a je to off-line nav. Po pripojeni vsetko ide ako ma, ak je v telefone len 1 appka pre ML tak sa automaticky po pripojeni k radiu spusti, ak je ich viac zobrazi sa zoznam appiek kt. su k dispozicii. Dokonca ide v poho aj audio mix, co je vlastne to, ze pocas navigacnych pokynov sa hlasitost radia stisi.
Je pravda, ze ML je este v plienkach co sa tyka appiek hlavne od tretich stran. Ale napr. navigacia sa oplati, telefon aj s Sygic stal 270€, najlacnejsi zabudovany Amundsen stoji 460€.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenost s Android Auto za cca měsíc používání - odpadlo svévolné odstranění párování telefonu. Nevím proč se tak dělo a proč už se tak neděje. Pokud je USB připojeno před startem auta, musí se potvrdit spojení ručně - vidí ho přitom. Při připojení po zapnutém zapalování se spojí automaticky.

 

Navigování jako takové za ten měsíc celkem dvakrát spadlo - seklo se v okamžiku, kdy jsem se neřídil pokyny a jel si podle sebe.

 

Telefén Samsungong A300FU s Androidem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, k tomu offline navigovani. V rozhrani SmartLink offline navigace dle tvrzeni skody v podstate neexsistuje. Proc? Protoze se appky pri spousteni overuji pres internet. Tak se mi vyjadril technik SA, protoze me zajimala offline navigace hlavne z duvodu cest do zahranici, kde nemam datovy roaming.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kašli na offline. Používam Waze aj v zahraničí. Na 1000 km zhruba 50 MB. V rámci EU, v závislosti od vyuzivaneho balíka povedzme do 7€.

A ak sa vďaka waze vyhnem kolóne a usporim pol hodinu, tak sa to bohato vráti.

Problém zatiaľ je, že Waze podporu pre Android auto ešte len chystá. A s ML myslím nefunguje.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji. Ovšem opět úplnou náhodou zkriplené. Asi aby snad někdo nedostal nápad nebýt online. Nad síly Googlu je například v offline režimu povolení nastavení "vyhnout se dálnici" nebo "bez placených úseků". Offline mapy mají prý navíc trvanlivost jen 30 dnů. Asi aby náhodou neměl chudák uživatel zastaralé údaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...