Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

V 6. 3. 2017 na 21:01, Lasse napsal:

 

ML funguje jen s omezeným množstvím telefonů a AA u nás oficiálně nejde. Škoda si účtuje 5015Kč za aktivační klíč.

U nového auta stojí SmartLink 3500Kč (dokonce verze SmartLink+ včetně SmartGate).

Proč mám platit za stejnou věc víc?

Kupuje se jen aktivační klíč k softwaru,vše potřebné už v autě je.

Psal jsem dotaz v tomto duhu na info linku do Škody a bez reakce. :mellow:

 

 

Dostal jsem dpověď ze Škody na můj dotaz ohledně ceny aktivačního klíče SmartLink.

Odpověděl je z oddělení Mobilní aplikace a Infotainmenty,že cenová politika není v jejich kompenci a proto mi nemůžou odpovědět :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

rad by som aktualizoval moje skusenosti s AA / ML. Na moje velke prekvanie, za tie opakovane restarty spojenia mohol USB kabel. Mna to velmi prekvapilo, lebo ten kabel bol original a pouzival som ho X krat na flashovanie mobilu, takze som mal v nom doveru. Po vymene kablu za novy (pre istotu som kupil aj kratsi) tieto restarty su uz minulostou. :D Tak momentalne som vysmiaty.

Este kratky feedback pre SC: novy update 15.5 funguje u mna na vybornu. To problematicke (ne)vyslovovanie zaciatocnych hlasok je uz vyladene. Uz len ta premrstena cena .....

 

Je mozny downgrade SW pre Bolero? Kedze mam najnovsi SW, mam celkom blokovanu moznost zrkadlit plochu mobilu cez ML.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle postup funguje, mám vyzkoušeno a používám to. Není potřeba VIM ( vše funguje i za jízdy, včetně videa ) . Já mám jen trochu problém s tím, dostat se vždy ven ze spuštěné aplikace. U některých to jde u některých ne. Kromě toho Button Savioru jsem zkoušel i jiné programy, ale zatím jsem nenašel žádný, který by na 100% fungoval dobře. Jde o to, že v některých programech zkrátka tlačítko pro Back nefunguje a musí se vyskočit úplně z MirrorLinku  a aplikaci típnout v telefonu. Další nepříjemná věc je, že po spuštění se překlopí orientace displeje a je vidět jen polovina ikon na ploše a nejde s tím posouvat nahoru a dolu ( doleva a doprava to jde ) takže můžete spustit jen programy z ikon, které jsou v horní polovině obrazovky ( tohle se může samozřejmě na různých telefonech s různým OS lišit). Video jede, ale není úplně plynulé, přirovnal bych to k tomu jakoby jste snížili fps třeba na 20. Koukatelný to je. Navigace Sygic i Waze mi fungují, to je asi myslím ten největší přínos. Ostatní programy jako Opera, Messenger a další také bez problému fungují.

Jinak moje konfigurace je:
OIII FL 2/2017
Bolero, sw 0361
Samsung S6,  android 6.0.1

Ještě když už to sem píši, tak děkuji Martinu Bednářovi za tip na tu appku LG MirrorDrive, to zcela povyšuje použití MirrorLinku a musím říct, že bez ní by byl celý MirrorLink téměř k ničemu, protože s aplikacemi pro něj je to tedy bída.

EDIT: ještě jsem si vzpoměl, že jsem někde viděl video, kde autor používá ve smartfonu Nova Launcher což může eliminovat ten problém s orientací displeje protože v Nova Launcheru jsou všechny ikony aplikací uspořádány jinak (ale nemám vyzkoušeno, jen tip).

Editováno: , autor: luban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Změna v nabídce SmartGate, zavedení ŠKODA One App

Modely – všechny vozy

Modely KODIAQ od MR2017 a FABIA, RAPID, OCTAVIA a SUPERB od MR2018 disponující funkcí SmartLink+, nejsou kompatibilní s původními aplikacemi určenými pro SmartGate. Tyto aplikace nahradí jedna aplikace ŠKODA One App, která bude zahrnovat mimo jiné funkce původních aplikací. Aplikace bude dostupná v obchodech Google Play a Apple Store během dubna.

Pro komunikaci s vozem lze využít buď palubní WiFi síť (Amundsen, Columbus), nebo připojení přes kabel (Swing, Bolero, Amundsen, Columbus). Připojení kabelem vyžaduje podporu MirrorLink nebo Apple Car Play na telefonu zákazníka. V budoucnu bude dostupná i pro Android Auto. Funkce Apple Car Play a Android Auto nejsou v ČR zatím oficiálně dostupné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleš_BX , už vidím jak někdo připojuje notebook k vozu, aby si zrcadlil data. Trochu nepraktické.

 

A proč nepodporují Windows mobile? Uživatelů prostě není zatím tolik, aby to někoho zajímalo.

Všeobecně hodně výrobců aplikací Windows mobile přehlíží, protože pro ně není zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdálený přístup k vozu jako poslední parkovací pozice a oznámení alarmu online, a třeba pro mě od 22. KT Odemčení a uzamčení vozu a ovládání nezávislého topení online

 

- zrovna tyto věci fungují i přes webový prohlížeč

 

Nemůžeš mít vše co chceš. To nefunguje nikde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chtěl bych se zeptat těch co používají android auto.

Funguje vám poslední verze android auto naistalovaná přes APKmirror na Boleru modelový rok 2016 a níž ?

Někde jsem četl,že to funguje jen na novějších Škodovkách modelový rok 2017.

 

Editováno: , autor: Lasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nechal jsem aktivovat Smartlink.

Mám telefon Sony Xperia  X. Mirrolink funguje (i zrcadlení tel. 1:1) ale jen u stojícího auta :(. Za jízdy se mi to nepodařilo rozchodit.Postup přes LG MirrorDrive nefunguje.Ikdyž se aplikace tváří,že by měla fungovat za jízdy,tak bohužel nejde.

AndroidAuto funguje v pohodě (přes staženou aplikaci).  Jde někde v AA nastavit hlasitost pokynů při navigování (přijdou mi moc hlasité) ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...