Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

V 2. 1. 2018 na 15:33, petous22 napsal:

Ten ind je fakt hodně šikovnej, poslední verze aplikace už umí přehrávat kde co, nejen Youtube: http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/?youtube a funguje za jízdy bez problémů (pokud je signál).

 

Taky vyzkoušeno, funguje super, jen se mi ještě nepodařilo rozjet ty offline videa, ale to bude chyba u mě...konečně je AA zase použitelnější:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místní offline videa ten indický soft umí sqěle, akorát mu musíš povolit přístupová práva. Zkoušel jsem MP4 točené mobilem a fungovalo to na první pokus. Nerone už vylepšil klávesnici, takže web už funguje konečně na všem, i na Androidu 6.0: https://github.com/nerone-github/WebViewAuto

, stahovat *.apk.

Editováno: , autor: petous22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem říkal, v případě Android Auto a YoutubeAuto to byla chyba mě...offline videa fungují bezvadně, nicméně podpora aktuálně jen pro MP4 videa, což asi není takový problém...

U Floating Apps musím říct, že je tam toho výrazně více, nicméně si nemůžu pomoct, ale OIII FL a Samsung S8 a Mirrorlink prostě není spolehlivá kombinace, nemůžu si pomoct, ale AA funguje na 95%, jednou za čas se to načte nějak blbě, ale Mirrorlink je zkušenost úspěšného spojení tak 30%, což je děs...chci prostě přijít, zapojit tel ke kabelu a počkat pár sekund...Mirrorlink takhle prostě nefunguje...pouze proto v tuhle chvíli budu preferovat YoutubeAuto pro videa, nicméně i Floating apps jako taková je skvělý pokrok a jsem rád, že jsem nákupem mohl přispět.

 

btw docela vtipné je, že k "prolomení" obou systémů došlo skoro současně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píšeš, Mirrorlink jednou naskočí a třikrát ne, AA vždy. Už se mi i stalo, že mi ML odmítl pustit navigaci (certifikovanou) za jízdy, což je u navigace dost zásadní že :D .Ono ten ML asi tak úplně prolomený není, pořád platí, že se dají spustit jen aplikace pro něj certifikované. Aplikace Floating Apps se jen spustí přes jinou (certifikovanou) aplikaci a umožní ty plovoucí okna přesunot do popředí přes obrazovku již spuštěného programu. AA má potenciál určitě větší protože jde spustit na všech telefonech, ML pouze na některých. Každopádně Floating apps je celkem fajn appka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím....mě u toho Samsungu občas i ten Samsung Car Mode napíše, že není povolený za jízdy, to vůbec nechápu...že to nenajede vůbec umím pochopit, ale že najede, ale někdy jakože nejde za jízdy fakt nechápu.

Výhoda Floating Apps je, že umí prostě mnohem mnohem víc věcí než jen video:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AA nepovolí nejšpíš z principu - nemají úplně bezvadně zvládnuté hlasové  ovládání v češtině. Princip AA je v hlasovém ovládání, rolování na obrazovce zakazuje cca po pěti řádcích. Apropo - to by chtělo taky cracknout. 

add. Akrubek:  Jestli jde přehrávat jen MP4 kontejner, tak ti chybí kodeky. Zkus nainstalovat MX Player  + s přídavnou podporou kodeků - samostatné apk, dle procesoru tvého mobilu: https://play.google.com/store/apps/developer?id=J2+Interactive 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela zajímavá diskuze. Také bych trochu přispěl. Výhoda Floating Apps for Auto je hlavně v její šíři a také v tom, že je to oficiální produkt, který můžete stáhnout z Play Store. Nejedná se tedy o crack, který vytvořil někdo v Indii. U FA for Auto máte navíc takřka neomezené možnosti přidávat další vhodné aplikace, dnes jsem třeba zveřejnil návod na analogové hodiny přes celý display,  testuju výborný internetový přehrávač radií, objeví se na Facebooku příští týden. https://goo.gl/SD5pXw.  V třetím díle návodu popsaná možnost přidání např. kompletní Nabídky O2 -TV nebo T-Mobil TV.  Můžete si libovolně nastavit vzhled, obsah atd. a pravděpodobnost, že výhledově tyto možnosti někdo v MirrorLinku blokne nejsou moc velké. U Android Auta stačí jedna vhodně provedená aktualizace aplikace - a může být šmitec :-)

Ke stabilitě MirrorLinku jako takového - u nových aut a nových telefonů. Pokud propojíte telefon s vozem kvalitním kabelem, v telefonu před připojením nebudete mít na pozadí spuštěných XY aplikací, musí Vám naskočit ML na první pokus do 25 vteřin. Pokud tomu tak není, najděte chybu. U mne byl třeba takřka nepoužitelný HUB USB v autě Superb III 4/2015. Po jeho výměně se stabilita ML spojení změnila o stovky procent.  

Co se týče hlasového ovládání, FA for Auto mají vlastní klávesnici, kde hlasový vstup je samozřejmostí. Otevřete např. Messengera, nadiktujete zprávu o několika větách a dvěma kliky odešlete příjemci....Na hlasovém ovládání základních funkcí FA for Auto se intenzivně pracuje, věřím, že do dvou měsíců bude hotové. Aplikace je na trhu od 19.12.2017 a má přes 150 instalací. U Samsung S8 a jiných, kde součástí systémové ROM je Samsung Car Mode, je to v podstatě jediná možnost, jak spustit necertifikované aplikace za jízdy na infotaimentu vozidla.
Po Android Auto mluví možnost navigací zdarma ( Waze i Google maps), možnost prakticky libovolného telefonu a jednoduchost připojení. Proti ale je komunikační protokol, který je čistě v režii a moci AA, takže tam bych měl velké obavy z jedné vydařené aktualizace, jak jsem psal výše...

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 1. 2018 na 18:17, horamil napsal:

a pustis si s tim radiem v AA soubezne i neco jineho :-).

Chlape, já vím, že ta app na mirror link je ti asi hodně blízká, jak jsrm psal, tak app je super, nicméně mirrorlink prostě tak cool jako AA není... navíc týpek (ten Ind) už měl problém, že mu google appku bloknul a bez nové verze to zase nešlo, nicméně realita je, že POKUD chceš JEN VIDEO, tak je to víc user friendly - jakože celý proces použítí (ne instalace)...ale znovu, floating apps je taky super počin a jsem rád, že jsem koupí mohl podpořit šikovného člověka:-)

Editováno: , autor: Akrubek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 1. 2018 na 21:10, petous22 napsal:

Jasně, třeba navigaci - jak waze tak google maps.

počkej, chceš mi říct, že si pustíš Waze a v něm Ti v samostatném okně běží pod AA video?? Tak na to bych se rád opravdu mrknul, to až bude AA umět ( multitasking -neboli okno v okně), tak to přijdu smeknout :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Akrubek napsal:

Chlape, já vím, že ta app na mirror link je ti asi hodně blízká, jak jsrm psal, tak app je super, nicméně mirrorlink prostě tak cool jako AA není... navíc týpek (ten Ind) už měl problém, že mu google appku bloknul a bez nové verze to zase nešlo, nicméně realita je, že POKUD chceš JEN VIDEO, tak je to víc user friendly - jakože celý proces použítí (ne instalace)...ale znovu, floating apps je taky super počin a jsem rád, že jsem koupí mohl podpořit šikovného člověka:-)

jj, máš pravdu, mám k ní blízko. Nicméně skutečně si myslím ( při pokusu o trochu objektivity :-)), že prostě možnosti AA jsou děsivě omezené, zatímco možnosti MirrorLinku prakticky neomezené ( pokud máš tedy některý z omezených typů telefonu s MirrorLinkem :-) ). Co se týče pouštění videa, asi je to rychlejší v AA, navigace (zatím) taky rozhodně líp běží pod AA, ale na tom už makáme :-) .  Jenže tam končíš :-). V tuhle chvíli s Floating Apps for Auto už máme rozjeté plné zrcadlení Iphona na ifotaimentu vozidla a to bez Jailbreaku.....a to už bude zase další liga..... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, horamil napsal:

počkej, chceš mi říct, že si pustíš Waze a v něm Ti v samostatném okně běží pod AA video?? Tak na to bych se rád opravdu mrknul, to až bude AA umět ( multitasking -neboli okno v okně), tak to přijdu smeknout :-)

Psal si s radiem, ne videem. Multitasking je něco jiného než okno v oknu.  Ale např. hudba z youtubu hraje na pozadí i ve Wazu a lze přeskakovat na následující skladbu tlačítky na volantu, to stejné u Spotify, Hudby Google Play atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...