Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Android Auto v3 spustí bezdrátové připojení. Už nebude potřeba kabel ..
 Má to však jedno omezení, multimediální systém nebo přímo auto musí podporovat WiFi připojení.

Vůbec netuším jestli to moje auto umí :-) V konfigurátoru to moje rádio už není :-( Columbus 8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, petous22 napsal:

Pozor na aktualizaci Android Auto verze vyšší než 3.xxx už neumožňuje instalaci aplikací bokem ve vývojářském režimu. :angry:

...a to je přesně to, o čem jsem psal před cca 3 týdny....AA přejde na verzi, kde vývojový modus bude dostupný pouze na on-line serveru Android Auta ( Google) pro vývojáře a cesta pro "crack" uzavřena....

...a pak tu mám vizi č.2 - ale té musíme dát trošku více času - přijde chvíle, kdy na trhu bude aplikace, která Vám "mirrorlinkový" telefon udělá z každého Android telefonu :-)

 

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

V 16. 2. 2018 na 15:20, Akrubek napsal:

Čaues, jako pěkný, ale teda ten proces je děsivý, dělat to pokaždé...nejde to nějak zjednodušit?

...no, po pravdě moc nejde...prostě necertifikované aplikace se brání zobrazení ve full screnovém režimu v autě. Samozřejmě ty prokliky na OK ana tlačítka buttotn savioru na začátku videa jsou jen demonstracící toho, že bez FA for Auto se dál nedostanete. Na ty vůbec klikat nemusíte a jdete hned dál na ikonu FA for Auto. Na druhou stranu, nastavíte to na začátku jízdy ( nejlépe ještě před vyjetím) a pak už na to nesaháte. A až bude plně fungovat hlasové ovládání Google maps navigation ( zatím funguje pouze částečně), nebudete muset na to šahat vůbec :-)

 

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyl jsem tu nějakých pár let, ale hrozí mi návrat - když to dobře dopadne, budu si za měsic konfigurovat nového služebáka :). Zeptám se teda úplně hloupě (posledních pár stránek jsem projel, ale zdaleka ne všechno).

Budu brát Style, tedy Bolero je v základu. To co bych moc chtěl je maximální komfort, takže bezdrátové připojení s AA - to už vypadá jako něco co bude konečně použitelné i na krátké cesty. A na delší bych telefon jen hodil do přihrádky s bezdrátovým dobíjením. Taková je má představa. S AA nemám v tuto chvíli vůbec zkušenost.

Chápu že v tuhle chvíli mi nikdo nic zaručeného neřekne, protože AA v3 ještě není oficiálně podporovaná škodovkou, ale dejme tomu že budu optimista a budu doufat, že když už budu mít relativně nový přístroj i wifi,, která je logickou podmínkou, že se to novým SW doladí.

 

Otázkou ovšem je - co ještě je potřeba doobjenat aby tam ta wifi byla, taková jaká bude nejspíš potřeba? Existuje vůbec nějaká taková kombinace výbavy dohromady s Bolerem?

Když vezmu Amundsen, který je pro mě zdá se o zbytečných 11 tisíc dražší (protože vestavěnou navigaci nechci používat - chci používat Waze přes AA), tak mám aspoň možnost v konfigurátoru přidat "Komfortní telefonování, bezdrátové dobíjení a propojení s vnější anténou a hlasovým ovládáním pro Wi-Fi". Vůbec nechápu, proč tahle věc nejde doobjednat s Bolerem? Tušíte proč je tam ta závislost prosím? A proč to nejde objednat ani s Columbusem? (to už mi hlava vůbec nebere)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolero nic takového nedpodporuje, takže "bezdrátové AA" je hudba budoucnosti. :D I tak si vůbec nejsem jistý, jestli Amundsen, či Columbus podporují bezdrátové spojení s mobilem - ať už je to AA, či ML...nějak se mi to nezdá. Bezdrátově si obě nejvyšší verze infotainmentu akorát natahují data svých aplikací, ale  AA, či ML nejpíš bezdrátově nefunguje. Bezdrátově teda asi jen to dobíjení. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2018 na 17:41, petous22 napsal:

Pozor na aktualizaci Android Auto verze vyšší než 3.xxx už neumožňuje instalaci aplikací bokem ve vývojářském režimu. :angry:

Už toto omezení lze obejít, postup na instalaci aplikací bokem v AA 3.xxxx je na https://pastebin.com/q4Hicev1 Nutno před updatem všechny tyto aplikace  mít odinstalované!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolero nic takového nedpodporuje, takže "bezdrátové AA" je hudba budoucnosti. [emoji3] I tak si vůbec nejsem jistý, jestli Amundsen, či Columbus podporují bezdrátové spojení s mobilem - ať už je to AA, či ML...nějak se mi to nezdá. Bezdrátově si obě nejvyšší verze infotainmentu akorát natahují data svých aplikací, ale  AA, či ML nejpíš bezdrátově nefunguje. Bezdrátově teda asi jen to dobíjení. [emoji6]
Minimálně aplikace Škoda OneApp na Amundsenu (Octavia III FL 2017) přes ML již částečně bezdrátově funguje. Mam odzkousene zapnute AA pres kabel, kdy se údaje o jízdě současně přenášejí do OneApp prostřednictvím připojení k vozu pres Wi-Fi.

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2018 na 15:00, petous22 napsal:

Už toto omezení lze obejít, postup na instalaci aplikací bokem v AA 3.xxxx je na https://pastebin.com/q4Hicev1 Nutno před updatem všechny tyto aplikace  mít odinstalované!

 

Tak to je pro mě vyšší dívčí, navíc na firemní PC nic nenainstaluji :-(

 

Každopádně, jde Vám Spotify na posledním AA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám takovou, možná přiblblou, otázku. Když si v trojkové Octavce (facelift, dělená světla; mám to jen půjčené tak neznám detaily infotainmentu) připojím mobil přes Android Auto, tak už neexistuje žádný způsob, jak nechat přes BT streamovat hudbu jiného pasažéra? Standardní cesta přidání telefonu přes Bluetooth mě nakopne s tím, že už je jeden připojen přes Android Auto, tak nevím, jestli se nedá někde něco selektivně zakázat. Já tam chci mít Waze, ale s rádiem ať si každý dělá co chce :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Johny_G Android auto "zabere" bluetooth pro sebe (tuším že bluetooth je využíván pro hlasové funkce Android auto). Infotainment automaticky odpojí všechny bluetooth zařízení když se vytváří spojení s android autem a telefon na kterém běží Android auto se stane jediným bluetooth zařízením které lze s infotainementem spojit.

 

(lépe to popsat neumím, kdyžtak manuál strana 168 :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mistrfilda Au, toho jsem se bál :-). Doufal jsem, že bych třeba u svého telefonu nechal povolený jen profil na telefonování a Media nechal volná, ale tady se mi to nepodařilo. To by mě zajímalo, jestli to mají jiní výrobci stejně... No každopádně díky!

Editováno: , autor: Johny_G
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O3 po FL, výbava style (model 2018)

Pro ty, co to řeší, jako jsem to řešil já mám řešení. Dostal jsem v práci Samsung Galaxy J5 (2017). Tento telefon bohužel nepodporuje mirrorlink (narozdíl od modelových řad S a A). Nejdřív jsem zvažoval různá softwarová řešení jak mirrorlink zprovoznit ale je to skoro nereálné. Proto jsem se vydal druhou cestou, tedy Android Auto.

Jak jistě víte, Android Auto ještě není v ČR oficálně dostupné. První krok tedy byl stáhnout instalační soubor z apkmirror. Bohužel, aplikace pak nenaběhne (something went wrong, google play služby nefungujou nebo něco takového). To proto, že je tam ochrana proti používání u nás. Postup jak na to je tedy následující:

 

1. stáhneme v Google play store aplikaci TunnelBear. Vytvoříme VPN most do USA. (návod v anglickém jazyce zde: https://www.youtube.com/watch?v=ShUlpLc84t4 - mě sice pak Google Play AA nenašel ale VPN fungovala)

2. smažeme pro jistotu cache paměť  aplikace obchod google play a vynutíme její vypnutí (můžeme i smazat cache google play služby, já to udělal ale nemyslím, že to mělo vliv)

3. stáhneme na apkmirror poslední verzi instalačního souboru Android Auto (v mém případě verze 3.0.570553)

4. pod stále aktivní VPN přes USA spustíme Android Auto, odmáčknem všechny souhlasy a voilá, AA funguje. Od této chvíle již VPN pro provoz nepotřebujete - nikdy)

(5. kdo by se pak divil jako já, proč AA neukazuje Waze, je to proto, že Waze se nabídne jen v autě. V mobilu přes AA nenaběhne, což není problém, když v autě běží bez problému)

 

Snad jsem Vám někomu pomohl, mě tyhle návody vždycky zachrání, tak třeba někomu pomůžu jednou já :-)

Editováno: , autor: skejpa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že stačí povolit v telefonu funkci instalace z neznámých zdrojů - a pak si můžete instalovat.co chcete :-). V tu chvíli google play store nic nekontroluje, protože ty aplikace jdou mimo něj. Instalace přes VPN USA je sice technologicky krásné řešení, myslím ale, že je to drbání se pravou rukou za levým uchem, nebo příklad toho, jak je možné jít na komára s kanónem. Nicméně, zaujala mne ve Vašem příspěvku věta - Nejdřív jsem zvažoval různá softwarová řešení jak mirrorlink zprovoznit, ale je to skoro nereálné - to slůvko SKORO - vy víte o nějaké možnosti, ( byť skoro nereálné ) jak do J5 2017 (nebo jiné J5), dodělat MirrorLink??. Já zatím našel postup pouze na J7 (2016)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...