Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

V 30. 12. 2017 na 1:49, horamil napsal:

pokud chcete provozovat youtube, facebook, webový prohlížeč, přehrávač videa, IP televizi apod., doporučuji spíše MirrorLink a tuhle aplikaci:

https://goo.gl/rKNzpG. Vše funguje na všech infotaimentech Škoda, ale i dalších značek ( VW, Peugeot, Citroen, Toyota, atd... ) a hlavně se všemi telefony, nejen Samsung, ale i HTC, Huawei a Sony. Jediná podmínka je MirrorLink kompatibilita. Vše funguje i za jízdy, nepotřebujete VIM ani root telefonu, ani crack. Do vozu se nic neinstaluje ani nekoduje. Stačí Vám jen 180,- Kč ( včetně DPH) na nákup aplikace....

mrcz.asf

Ahoj, jsem v tom úplně lama. Chci koupit nový telefon s mirrorlinkem, zakoupím aplikaci a pojedou mi i videa s mobilu za jízdy? Používám MX Player. Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POkud chces mit jistotu, tak se zeptej primo u nich. Jsou to cesi z Brna.

Ja se ptal na Tomtom a to mi odpovedeli:

Dobrý den,

Bohužel z navigací umíme spustit skrz MirrorLink kromě certifikovaných ( Sygiq car Navigation a BringGo) už jen Google maps a Yandex navigator. Ostatní navigace, včetně TomToma mají neprůchozí mapovou obrazovku skrz MirrorLink.

Šance by byla, pokud byste měl starší verzi Fabie, kde byl pouze MirrorLink( ne SmartLink včetně Car Play a Android Auto). To však, podle Vašeho popisu nemáte.

Bohužel pro Vás zatím nemám lepší zprávy.

 

S pozdravem

 

Miloš Horák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj. AA se mi k telefonu (Samsung) připojí v pohodě, ale když chci navigovat přes google maps, tak mi to při vyhledávání cíle píše "offline" a vyhledá trasu bez aktuálního provozu. Některé cíle (ulice) nejdou zadat vůbec, mapy je neznají - asi kvůli tomu offline. Už jsem zkusil ponastavovat (v mobilu) všechno možný, ale furt nic. Nevíte..? Data mám samozřejmě zapnutá a navigace přes google maps v mobilu funguje bezvadně...

Editováno: , autor: robin1976
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Panove,

 

mam dotaz, ktery se tady jiz nekolikrat resil, takze se spise chci zeptat, zda-li se nahodou neco nezmenilo.

 

Mam Fabia 3 vyrobenou 18.12.2016 s radiem Bolero 5Q0035819B. Je nejake reseni jak aktivovat Smartlink? V pripade, ze ne, je nejake jine reseni? (napriklad vymena radia ci pouze nejake jednotky???

 

Kdysi jsem tuto zalezitost resil s Habi001 a byl jsem jiz objednany k nim do Skoda Servisu (Auto Mercia v Chrudim) na tu aktivaci. Nicmene po par dnich mi Habi001 napsal, ze se musi to objednani zrusit, jelikoz Skoda prozatim pozastavila moznost dodelani funkce SmartLink pro moji verzi radia. Ta komunikace je ze zari minuleho roku, tak bych se chtel zeptat, zda-li nemate nejakou novou zkusenost.

 

Diky moc za odpoved

 

David Novotny

Editováno: , autor: kahuda92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúsil by som to napísať do sekcie pre Fabiu 3...

https://forum.skodahome.cz/forum/403-autohifi/

 

Skúsil si sa s ním opäť spojiť, či neobnovili možnosť aktivácie? Skúsil si navštíviť iné autorizáky?

 

Bez autorizáku Smartlink nespojazdníš. Máš aspoň overené, že práve na tom tvojom Bolere sa dá Smartlink aktivovať? Nie na každom to ide...

 

Alternatívne riešenie je vymeniť celé rádio za iný originál s aktivovaným Smartlinkom, avšak opäť potrebuješ navštíviť autorizák kvôli ochrane komponentov, aby ti ho povolili. Navyše nie každý servis je ochotný to urobiť.

 

Ďalšia alternatíva je použiť neoriginálne/čínske rádio, ktoré môže mať funkcie aké požaduješ..

https://forum.skodahome.cz/topic/142253-rádio-z-číny/

 

Prípadne za 15tis. kč môžeš skúsiť takúto srandu, ktorá údajne dostane Android do originálneho rádia... teda ak správne chápem túto fičúru..

https://www.facebook.com/dvadin/videos/2201229593244031/

https://www.2din.cz/autoradia-android-pro-origo-autoradia/android-rozsireni-skoda/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám dotaz - nedávno jsem instaloval Media Command do Androidu, protože mám ikonku v infotainmentu, na kterou když kliknu, tak se napíše "Nedostupný WLAN". OK dnes jsem se spojil s mobilem přes WiFi hotspot a teď se objevuje hláška stylem "Media Command není aktivní, navštivte autorizovaný servis" Přes USB totéž. Apka se s autem nedokáže spojit, nabízí offline režim. Mám si teda myslet, že nemám Media Command předplacený? (Je to dost možné, v konfiguraci to nebylo, že prý není třeba, ale zas jsem tam měl ty jejich pakety - multimédia?,...). Tím pádem se asi snažím zbytečně a dokud za to nedám ty prachy, je to bez šance. (?) Jsem myslel, že se (každoročně) platí hlavně za Škoda Connect.

Ta apka Skoda OneApp mi taky pořádně nefunguje, mám tam záznam jedný jízdy, už si to nepamatuju, ale celou cestu byl mobil asi připojený přes USB. Což je škoda, že BT na tohle nestačí (záznamy jízd, spotřeby,...). Data (4G) mám omezeně přímo v autě, i kdyby, tak k wifi v mobilu se zároveň nepřipojím, píše to "Používá se jiná síť". Je to na mě trochu složité, ač jsem se snažil se registrovat a postupovat podle jejich pokynů apod. Taky mi není jasné, proč je tolik appek, každá na něco. Stačila by jedna, která by řekla, jak se připojit a všechno tohle dělala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdar, 

vtedy ked kliknem na mikrofon, tak samozrejme hudba prestane hrat, pokial nevyslovim svoj prikaz - t.j. adresu kam chcem ist. potom sa hudba z radia spusti opat.

inak ak len samotne WAZE nieco hovori - napr. nejaku prekazku a pod. tak v tom pripade radio hra stale na pozadi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 31. 12. 2018 na 17:23, Mariacek napsal:

Ahoj lidi, když zapnete bluetooth a připojíte kabel, spustíte AA, jak je to se zvukem z Waze navigace? Jde pouštět hlasové pokyny přes repro auta a zároveň nechat hrát na pozadí rádio? Nebo se vám vždy rádio přeruší, řekne waze pokyn a pak zas rádio začne hrát?

 

Po připojení AA zvolím cíl příkazem hello google nebo přes ikonu mikrofonu a zadám adresu, rádio nehraje a zvuk je z repra auta. Potom během navigování se ozývá zvuk z mobilu.

Když zvolím cíl ve waze v mobilu a pak připojím přes AA, tak zvuk už jde z repra, rádio ztichne.

Nevím proč to tak je.

 

Pak se chci ještě zeptat, před několika aktualizacemi se mi po hlasovém zadání adresy objevil seznam a první možnost byl můj příkaz, nyní je to až poslední možnost a vždycky musím sjet ručně až dolů, což je otravné a ve waze jsem nenašel možnost řazení ani v AA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JardicCZ: upřímně díky; tohle až půjde bude to za mě velký posun.

Paradoxně jde o nezávislost na softwarovém řešení od ŠA, které v základu není špatné. Ale když si člověk prochází zdejší příspěvky od shora dolů je způsob propojení mobilu s autem v roce 2019 stále tragédie (nevím jak tohle mají zmáknuté jiné značky, asi platí obecně nejen pro koncern). Chápu, že nejsnazší řešení tj. zrcadlit obraz z mobilu na displeji infotainmentu nativně nikdy nešlo a nepůjde z důvodu bezpečnosti (pár firem bastlí draze na koleně napojení "nové" krabičky se starým Androidem ke stávajímu hardwaru v autě ale nevím jestli s tím má někdo pozitivní zkušenost). Mirrorlink "umí" od roku 2015 dosud přenést částečně pár funkcí u vybraných aplikací na pár kusech v rámci určitých značek. Jinými slovy nadpoloviční většina Mirrorlink nerozchodí =mrtvá platforma. Tím se vracím na začátek - zahodit kabel je za mě první krok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, mohl by někdo povolaný a znalý udělat nějaké shrnutí aktuálního stavu této technologie, nějaký přehled možností a technických podmínek, řadě nově příchozích do této technologie by to jistě pomohlo. Díky i za ostatni[emoji3526]

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdenek Pastorek: Ahoj, to mne moc zajima. Mam taky note9 a k tomu supa3 s tou starsi verci columba s mechanickejma tlacitkama. A tamlk mne zajima, zda to nejak rozumne pouzivas. Ja tam rozchodil android auto ale to mne moc neuspokojuje. Taha to gps data z telrfonu a ne z auta, coz je pruser kvuli pokovenemu prednimu oknu, pak taky mnozstvi smysluplnych aplikaci na AA je strasne malo. Ale mirroring mi prihde zajimavej. Narazis tam na nejaka omezeni?

Diky bufu vdecny za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, omicron napsal:

..shrnutí aktuálního stavu této technologie..

V rámci jednoho vlákna se tu bavíme o třech různých platformách ale oba asi myslíme AA :)

před 7 hodinami, Zdenek Pastorek napsal:

Samsung Note 9

Pro zajímavost na oficiálních stránkách https://mirrorlink.com není Note 9 mezi podporovanými, ale dobrý vědět že to frčí.

 

Je rozdíl mezi SmartLink+ (dříve SmartLink)?

Editováno: , autor: rimsy2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Mak.cz napsal:

Zdenek Pastorek: Ahoj, to mne moc zajima. Mam taky note9 a k tomu supa3 s tou starsi verci columba s mechanickejma tlacitkama. A tamlk mne zajima, zda to nejak rozumne pouzivas. Ja tam rozchodil android auto ale to mne moc neuspokojuje. Taha to gps data z telrfonu a ne z auta, coz je pruser kvuli pokovenemu prednimu oknu, pak taky mnozstvi smysluplnych aplikaci na AA je strasne malo. Ale mirroring mi prihde zajimavej. Narazis tam na nejaka omezeni?

Diky bufu vdecny za jakoukoli radu

 

Mám FL s 8” Bolerem. Vestavěnou navigaci jsem v aute nechtěl, vždycky jsem používal mobil, byť dříve s offline navi. Později jsem si pískal, když jsem se dověděl o možnosti zrcadlení. Samsung to umí skvěle. Je třeba vyšší model a znát trik, ale jde to. Nicméně záleží na staří auta. Jsou tam nějaké omezení dřívějších modelů aut a infotainmentů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...