Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

To reseni od GoGenu je zajimave i tim, ze ten velkej konektor neni resen nejakym posuvem aby to slo obousmerne ale je to pouse ta cast samce co se zasunuje dousb bez toho kovoveho ramu, takze se to i velmi snadno zasunuje a clovek nemusi bejt tak presnej, pritom je to konstrukcne a mechanicky jednoduche a odolne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si opět připomněl, o čem vlastně AA je, vč. stálých problémů pro CZ uživatele. A kdyby se problémy vychytaly, nebudou problémy s lokalizací, bude plně funkční CZ Google hlasový asistent, tak si stále říkám, v čem budou benefity AA pro uživatele vrcholného infotainmentu Columbus u O3FL (s vlastní Internet konektivitou a předplacenou službou Škoda Connect).

 

Chápu, že pro uživatele s nižšími verzemi informačního systému to jistě bude užitečné, ale v Columbusu je celkem dobrá a intuitivní navigace (s Google Earth grafikou), která je díky Škoda Connectu i celkem přesná a aktuální s ohledem na uzavírky, zácpy a jiné aktuální události apod. Jsou tam také on-line info o parkovacích místech na podporovaných parkovištích, přes ŠC se dozvím dost dalších info, např. aktuální počasí v místě cíle navigace apod. Mohu přehrávat hudbu (i FLAC) i s grafikou s GraceNote DB, z interního HD, externích SD a USB, přes BT i např. ze Spotify nebo dalších podobných aplikací (vč. audioknih) v připojeném smartphone. Hlasové ovládání chodí výborně, umí vše co potřebuji, přečte i SMSky. BT připojení zvládá připojení několika smartphone současně, a komfortně je pouhým dotykem mezi sebou přepínat, příjem volání je simultánní na všech současně připojených telefonech.

Jediné, co mě chybí, je nějaká podpora W.A. (oznámení a hlasové čtení zpráv), přes který dost komunikuji, a možná některé speciální specifické aplikace z oblasti SmartHome, podrobně to ale za jízdy stejně není možné.

 

Může někdo prosím, kdo má Columbus a Skoda Connect služby nějak shrnout, v čem by se mě vyplatilo tento vrcholový infotainment v oblasti telefonování, přehrávání  hudby a navigace opouštět, a používat AA? Podotýkám, že Waze mě nezajímá, není ho třeba.

 

Takový souhrn se může hodit každému, kdo se rozhoduje. Díky.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera a dnes sa mi stalo, ze sa pocas jazdy stratilo spojenie medzi vozidlom a mobilom (Waze zmizol s obrazovky) a uz sa viac nobnovilo.

 

Skusil som mobil restartovat, nepomhlo, skusil som restartovat COLOMBUS, uvidim zajtra.

 

Takze dnes rano rovnaky problem. Ani jeden reset nepomhol, mozno budem musiet instalovat novsiu verziu AA..., netusim preco to prestalo pracovat.

 

Kedze sa ani po tyzdni AA nemal snahu zapojit do spoluprace s "Colombom", odhodlal som sa k instalovaniu novsej verzie AA.

Dnes rano som mal WAZE celou cestou do prace plne funkcny.

"U mňe dobrý!"

 

Editováno: , autor: robon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mm jen Bolero s voice, takze moznost ovládat mapy v AA taky přes Voice je parada. Pro MirrorLink mam koupeny sygic. Ac je to definovano jako Car Navi, neumi tuto zakladni věc- zadavat ciel hlasem :-/ . Pritom MirrorLink umi hlas, Samsung car mode normalne ovladam hlasem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, omicron napsal:

Tak jsem si opět připomněl, o čem vlastně AA je, vč. stálých problémů pro CZ uživatele. A kdyby se problémy vychytaly, nebudou problémy s lokalizací, bude plně funkční CZ Google hlasový asistent, tak si stále říkám, v čem budou benefity AA pro uživatele vrcholného infotainmentu Columbus u O3FL (s vlastní Internet konektivitou a předplacenou službou Škoda Connect).

Může někdo prosím, kdo má Columbus a Skoda Connect služby nějak shrnout, v čem by se mě vyplatilo tento vrcholový infotainment v oblasti telefonování, přehrávání  hudby a navigace opouštět, a používat AA? Podotýkám, že Waze mě nezajímá, není ho třeba.

...

 

Myslím, že sis prakticky odpověděl sám. Pokud máš Columbus s (pro tebe) vyhovující navigací a předplacenou konektivitu, a nechceš Waze, tak ti AA nic nepřinese.

 

A naopak, kdo si nepřiplatil těžké peníze za Columbus a plnou konektivitu od Škodovky, ten AA (a nebo zrcadlení) využije dobře.

Dále kdo chce Waze, tak má ten důvod pro AA. Já třeba považuji Waze za nejlepší navigaci (subjektivně, pro mne), používám ji i ve městě po známých trasách, kvůli dopravním zácpám.

 

Na OCT III s Bolerem a Smartlinkem provozuji plné zrcadlení android mobilu Samsung, a to je podle mne ta nejlepší možnost, co lze mít. Já si totiž na obrazovce Bolera mohu pustit vše, co si do mobilu nainstaluji. Libovolnou aplikaci. Ta volba, co chci používat, je jen moje, není to volba dle Škodovky ani dle Googlu. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wdog, něco takového jsem čekal. Ano, mám Columbus, plnou konektivitu nemám, ale mám základní Škoda Connect, a Columbus mám připojený k Internetu vlastní SIMkou. Google Earth, mapové podklady a on-line navigační podpora od Škody mě zatím vždy zcela vystačily.

 

Právě, že jsem nedávno testoval zrcadlení od Samsungu, nějak se mě nepodařilo to, o čem píšeš, že můžeš spustit cokoliv, co ve máš smarthone nainstalováno, budu muset zkusit znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Columbus s aktualizáciou mapy 2x za rok nespasí ani hlasové ovládanie. Online služby som mal prvý rok a nevidel som význam si ich zaplatiť na ďalší. Používam carplay a z Columbusu si cením akurát ten displej. Keby tam nebola navigácia tak by mi to vôbec nevadilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, omicron napsal:

 

Právě, že jsem nedávno testoval zrcadlení od Samsungu, nějak se mě nepodařilo to, o čem píšeš, že můžeš spustit cokoliv, co ve máš smarthone nainstalováno, budu muset zkusit znovu.

 

Není to standardní a lze provézt plné zrcadlení jen za určitých podmínek díky dodatečné aplikaci, což je hodně nový a čerstvý poznatek. Více na Facebooku pod profilem ŠKODA MIRRORLINK. Ale je to 100% spolehlivé a naprosto fungující řešení (samozřejmě neoficiální). :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tyka COLOMBUSU, bol v cene vybavy.

Z uzivatelskeho hladiska na x-stokilometrovych jazdach si cenim velkost displeja, precita sms-ky. Skusal som v zahranici navigaciu je to celkom fajn (ak je aktualna), Waze je celkom v pohode (momentalne mi nefunguje).

Ak vsak aktualizacia map bude u Skodovky platena zalezitost, nevidim v tom velke plus mat take nieco vo vozidle, toboz ak musi za to zakaznik priplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, PistaTT napsal:

Nie na Slovensku, ale ak máš prostredie infotainmentu v slovenčine.

Ani zmena jazyka tento problem neriesi.Proste to v akomkolvek jazyku odrapka,ze zadavanie cielov hlasom v tejto krajine nieje podporovane.Krok spat oproti predchadzajucej 2015.Tam to fachalo krasne.Doplnim,ze v Superbe.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Patrik1971 napsal:

Ani zmena jazyka tento problem neriesi.Proste to v akomkolvek jazyku odrapka,ze zadavanie cielov hlasom v tejto krajine nieje podporovane.Krok spat oproti predchadzajucej 2015.Tam to fachalo krasne.Doplnim,ze v Superbe.

 

Takže pokud přijedu na Slovensko s CZ konfigurací, tak mě tam Columbus nepřijme hlasové ovládání navigace? Hmmm, to je vážně podivné...Tzn. že neumí zadat slovenské cíle hlasem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souvisí to s mým dotazem, proč používat AA místo infotainmentu Columbus se Škoda Connect službami.

 

Někdo to odůvodnil, že mj. proto, že Columbus na Slovensku neumí hlasové ovládání pro navigaci, Aleš_BX dokonce negativně hodnotil mou poznámku o tom, že Columbus v Česku navigaci hlasově ovládat lze, což je skutečně překvapivé, protože to nejde asi jen jemu ?.

 

Ano, další mé konstatování k tomu, že to s SK mapami nejde již asi bylo lehce OT, ale ne zas tolik - pořád mě zajímají argumenty a zkušenosti, proč AA raději než Col. + ŠC. Mě se docela AA líbí, i přes jeho stávající problémy, ale hledám ty skutečné argumenty proč ho používat a místo čeho, co je v infotainmentu Columbus.

 

Zeptám se, pokud mě běží navigace v Columbusu (Google Earth), lze přes to spustit AA kvůli jiným aplikacím, a Columbus navigace mě poběží dále (vč. on-line aktualizací dopravy) ? Myslím, že tam je nějaké omezení k multimédiím, ale co navigace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádné OT to není, bylo to v kontextu toho, že se argumentovalo pro použití AA proti Columbusu mj. tím, že na rozdíl od něj umí použít pro navigaci i hlasové ovládání. A já odpověděl, že toto Columbus umí také. A bylo v to v diskuzi, která měla najít argumenty pro použití AA vs Columbus+ŠC, a zmapovat stav využitelnosti AA pro českého uživatele. Nevím, co je v tom za OT ty mudrlante?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne vsem se automaticky zobrazi nova verze.

Pak bud starou apk smazat a nainstalovat novou, nebo alespon smazat data.

 

Pak hledejte  v nastaveni polozku "Vyzkousejte novou verzi AA"...      

 

 

Screenshot_20190803-091312_Android Auto.jpg

 

Edit: zkusil jsem ted instalaci na jeden starsi Samsung a tam se mi volba nove verze AA nezobrazi....  

 

Editováno: , autor: Martin Bednář
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...