Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Tomas H : Ja som tiez dokupoval do O3, stalo ma to 5100 Kc. nazory samozrejme budes mat vzdy rozdielne.

niektory hovoria ze ano , niektory nie.

Ale ked si zoberes starsie auta - myslim 2015-2016 mozno 2017, tak radsej dokupim za cca 5tis. ako kupovat za 20-30 tisic original navigaciu.

tym padom mas mapy vzdy aktualne - Google maps, waze, popr. ine podporovane na telefone, 

Ja som max spokojny. dal som si to aj za to, ze ked cestujes hlavne v lete dlhe cesty , a telefon mas v drziaku , tak po hodine uz mas telefon horuci, lebo tam pecie slnko.

takto mam telefon polozeny dole pri radiacej pake, tam slnko nepecie, popr. malokedy, a telefon sa neprehrieva.

aj navigacia je prijemna na vacsom displeji, ako na telefone, aj ked dnesne telefony uz nemaju daleko od velkosti displeja v aute.

ale ked som to kupoval, tak som mal 5" samsung, a rozidel na 8.5 palcovom boleru bol velky.

je to teda na kazdom zvlast, ci si to zaplati alebo nie. 

tolko moj nazor....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používam carplay (iPhone) cez smartlink na celosklenenom Columbuse v S3 a zároveň používam držiak Brodit.

S ios13 (vyjde v septembri, zatiaľ sa však dá používať beta) je možné bežať a ovládať apky nezávisle na obrazovke carplay a obrazovke mobilu. Napr. aj dve rôzne navigácie, ak by človek mal takú potrebu.

Skúšal som kedysi aj android auto (nie však najnovšiu verziu) a Mirrorlink.

Carplay je podľa môjho názoru svižnejšie, graficky krajšie a vyladenejsie.

Mirrorlink má podľa mňa praktický prínos až pri full mirrore...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viktorb: A reálně jak dlouho trvá co sedneš za volant a jedeš podle navigace (skrze SmartLink)? Mám na mysli jak dlouho trvá propojit a zrcadlit navigaci v Boleru oproti navigaci pouze v telefonu, kde během pár vteřin už jedeš. Jde mi o to, že mám většinou hodinové přejezdy, ale navigaci používám pořád (aktuální doprava atd.) - tak abych nestrávil mládí propojováním telefonu. Na druhou stranu nesnáším hyzdění interiéru držákama na telefon s káblama přes palubovku..Bohužel nikdo v okolí tento systém nemá abych mohl vyzkoušet a porovnat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 8. 2019 na 16:42, Tomáš Hailich napsal:

viktorb: A reálně jak dlouho trvá co sedneš za volant a jedeš podle navigace (skrze SmartLink)? Mám na mysli jak dlouho trvá propojit a zrcadlit navigaci v Boleru oproti navigaci pouze v telefonu, kde během pár vteřin už jedeš. Jde mi o to, že mám většinou hodinové přejezdy, ale navigaci používám pořád (aktuální doprava atd.) - tak abych nestrávil mládí propojováním telefonu. Na druhou stranu nesnáším hyzdění interiéru držákama na telefon s káblama přes palubovku..Bohužel nikdo v okolí tento systém nemá abych mohl vyzkoušet a porovnat..

Sice se to není otázka na mě ale celková doba od připojení telefonu do kabelu až po navigaci trvá do 10 - 15 sekund. 

Následně už člověk může zadat cilovou cestu i přes hlasové zadávání. 

Ja originál navigaci nechtěl, slyšel jsem různé ohlasy a ten smartlink je prostě super věcička... Dokonce to čte zprávy z SMS, messengeru apod. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 25. 8. 2019 na 10:19, JiVi napsal:

jako majitel Sygic Car Navigation musím uznat, že na Google Maps přes Android Auto prostě nemá.  Ta ergonomie ovládání, neschopnost ukončit navigaci průjezdním bodem při jeho dosažení nebo ukončení navigování při dosažení cíle, okamžitě vypnout hlasovou navigaci ... to nemluvím o totální neschopnosti používat hlasové příkazy.

 

Zkuste si za jízdy vyhledat nejbližší pumpu v Sygic Car a v Android Auto.  Peklo a ráj.

 

Napadá mě, že vývojáři u Sygicu tu svoji navigaci snad ani nepoužívají, protože tohle jsou věci na které musí normální uživatel narazit.

 

 

Já myslím, že normální Sygic má již po dokoupení také možnost MirorrLinku. Možná ten by ti vyhovoval lépe.

 

Edit: Sorry četl jsem vlákno od spodu :-(

Editováno: , autor: Klfree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nema, zkousel jsem 7 denni verzi. Ano mapy jsou hezci, ale ovladat hlasem se to proste neda.

A kupovat znovu  plnou verzi opravdu nebudu. Jeste prijdou za pul roku za rok s verzi na Android Auto a budu to kupovat zase?

 

Zajimalo by me, jestli hlasove ovladani Sygicu nefunguje v CarPlay, tzn v Apple verzi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 2. 2019 na 18:55, Zdenek Pastorek napsal:

Jen bych doplnil, ze AA je potřeba nejprve rozchodit v mobilu samotném = otevřít a nastavit základ. Jinak se bude auto tvářit, ze v mobilu nic nenašlo. :D

A můžete mi prosím popsat jak AA rozchodit v mobilu? Mám Samsung J5 a pochybuju, že se mi to podaří.Ve škodovce mi řekli, že to je nefunkční díky radě telefonu, takže nejlépe S nebo A. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@matty79 v servise ti samozrejme zase povedali hlúposť. Hovorili pravdepodobne o Mirrorlinku, ten je naozaj podporovaný iba na niektorých mobiloch ako je Samsung A+S. Avšak Android Auto nevyžaduje žiadnu špeciálnu podporu od výrobcu, ten ide na každom bežnom Android mobile. Len treba mať nainštalovanú aplikáciu. Link na jej stiahnutie pozri pár príspevkov vyššie od JiVi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2019 na 18:54, komodo napsal:

Muzu to vyzkoušet az pojedu vecer domu. Pokud to někdo nezjistí dříve. 

 

Aktualizace:

Tak hlasove ovladání funguje tak na 20% někdy to najde někdy ne.

takže pro moj eupřesní: CarPlay se Sygic funguje na tlačítko Voice na volantu /rádiu? To že nevyhledá je druhá věc. S Android Auto jsem v tomto spokojen , jen ty mapy google , tj děs. Kolikrát se nezobrazí názvy okolních míst. v tom je Waze bomba, ovšem, po zadání hlasového příkazu k navigaci, zobrazí  všchny alternativní trasy a čeká na kliknutí. Google Maps začne bez reptání navigovat a případnou alternativu si dovybereš sám 

 

Předevčírem jsem zjistil, že googlemaps nainfotainmentu už vydává zvukový signál, když se blíží přejezd nebo když vjedu rychleji do obce.

Editováno: , autor: JiVi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 9. 2019 na 8:03, JiVi napsal:

Předevčírem jsem zjistil, že googlemaps nainfotainmentu už vydává zvukový signál, když se blíží přejezd nebo když vjedu rychleji do obce.

Ten zvuk nevydává Google Maps, ale Waze. Pokud přepneš z Waze, tak ten stále běží na pozadí a vydává zvuková upozornění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

 mám problém s Android Auto, cca tak 1 z 8 připojení se nepřipojí korektně. Buď se rozsype obraz (viz video) nebo hodí chybu spojení a musím restartovat celý entertainment. Za dva týdny jde na přezutí, tak přemýšlím, že bych jim řekl, jestli lze přehrát FW. Protože nemám NAVI, vůbec mi ve škodovce nesedla a věděl jsem, že budu a chci používat WAZE přes AA, tak jsem si ji tam ani nekonfiguroval.

https://www.youtube.com/watch?v=wQ0dE9-XIrU

Editováno: , autor: P1azer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem. Ale zkusim ještě original přímo od telefonu, ale tohle je kabel od origo huawei nabíječky, takže je stejný, jako byl k telefonu.
Nemění to nic na tom, že by mi upgrade FW mohli udělat, pokud existuje (stejně po nich budu chtít nový zadní stěrač, který skáče a ať vyřeší klepající skrytou přehrádku vlevo od volantu).

Editováno: , autor: P1azer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam par skusenosti s android auto/mirrorlink. Na mojej o3 fl s amundsenom a telefonom samsung a50 funguje ako jedna tak aj druha technologia. Zrkadlenie som chcel hlavne kvoli navigacii. Sice mam amundsena ale bol som viac zvyknuty na sygic a google maps. A pridu mi aj lepsie ale to je vec nazoru. 

 

Na AA mi krasne funguje google maps a waze.

 

Cez ML pomocou floating aps a lg mirrordrive viem zrkadlit prakticky vsetko takze to je parada. Akurat je to trosku take neohrabane s tymi oknami a klavesnicou a kopirovanim textu ale da sa zvyknut. 

 

Mozno mala rada pre tych co maju samsung a chcu pouzivat sygic. Samsung ma free apku "car mode" ktora je certifikovana ML apka. Po jej spusteni v prostredi mirrorlinku mozte spustat dalsie aplikacie z vasho telefonu a okrem ineho aj sygic. A funguje super napriek tomu ze v sygicu nemam priplatenych 40e za ML podporu ale mam len obycajnu verziu.

 

ML je super len ma stve ze sa pri tom vypne zvuk z radia. Neda sa nastavit aby bezali aj ml apky aj radio sucastne? Pri AA to funguje super. Bezi radio a ked ma navigacia nejake oznamenie zvuk sa stisi a potom prida naspat po hlaske

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som myslel klasicky full sygic a nie car verziu. Ale jasne aj to je cesta. Ja som si uz davnejsie kupil sygic a nechcelo sa mi kupovat bud car navi (myslim ze nie je free? )verziu alebo priplatit si za ml rozsirenie. Preto som pisal ako je to mozne spustit aj klasicku verziu ak niekto ma.

 

Len nechapem preco mi ml uplne vypne radio

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 9. 2019 na 18:05, k_ubi_s napsal:

Zdarec, někdo zkušenosti s tím, jestli do nové O3 se swingem jde protlačit smartlink? tlačítko app tam je, napíše abych kontaktoval výrobce, ale paní v salónu říkala že asi to nepůjde (nicméně nevypadala důvěryhodně). 

Díky za každou odpověď.

Jde to uplne v pohode ja byl pred tydnem a za cca 20 min a 5100,- smartlink aktivovan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, řešil někdo bezdratové carplay v O3? Mám O3 style 02/2019, infotainment columbus, hlasové ovladání, všechny online baličky, bezdratové nabíjení a někde jsem četl, že to je ten samý HW, jako je v Kamiqu nebo Scale. Je nějaká šance to rozchodit i v O3? Tušíte? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...