Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

V 28. 8. 2021 na 19:24, Krosta napsal:

Ano, to je tím, že je nutné použít patch na rádio, aby umožnil používání aplikace třetích stran v AA, alespoň tak to bylo v mém případě. Daný toolbox, co jsem použil, funguje ale jen na rádia Columbus.

Mohu se zeptat, o jaký patch se jedná? A do autoradia se tedy nahraje jako update z SD karty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o patch, který funguje pouze na rádia MIB2High (nebo MIB2.5High, to je jedno = MIB2High je Columbus), je to vytvořené jako aktualizace SW pomocí SD karty, musí se odemknout vývojový režim v rádiu pomocí diagnostiky, vstoupit do GreenMenu a tam aktivovat Android Auto pro aplikace třetích stran

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak AAWireless jednotka od Indiegogo dorazila, dnes první delší jízda s navigací na Boleru přes A52 5G a

běhá to zatím v pohodě. Je příjemné přijít k autu nic neřešit a v případě potřeby přepnout z radia na aplikace

a navigace je ihned k dispozici. Po třech hodinách jízdy telefon vybit odhadem o 20%, ale to je hrubý odhad,

cíleně jsem to nesledoval. Kdo by chtěl vědět podrobnosti, zrovna vyšel článek, který se touto jednotkou zabývá:

https://fdrive.cz/clanky/test-jak-funguje-aawireless-ktery-dostane-bezdratovy-android-auto-do-starsich-vozu-zbavte-se-otravneho-kabelu-7865?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=67IPjLbUmO3-202110131654&dop_id=13887674

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 10. 2021 na 20:56, Sudetak napsal:

Tak AAWireless jednotka od Indiegogo dorazila, dnes první delší jízda s navigací na Boleru přes A52 5G a

běhá to zatím v pohodě. Je příjemné přijít k autu nic neřešit a v případě potřeby přepnout z radia na aplikace

a navigace je ihned k dispozici. Po třech hodinách jízdy telefon vybit odhadem o 20%, ale to je hrubý odhad,

cíleně jsem to nesledoval. Kdo by chtěl vědět podrobnosti, zrovna vyšel článek, který se touto jednotkou zabývá:

https://fdrive.cz/clanky/test-jak-funguje-aawireless-ktery-dostane-bezdratovy-android-auto-do-starsich-vozu-zbavte-se-otravneho-kabelu-7865?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=67IPjLbUmO3-202110131654&dop_id=13887674

Mohu se zeptat na čekací dobu, než vám výrobek dorazil? Pokud mám správné informace, je současná čekací doba asi 4 až 5 měsíců. Pro ty, kteří by nechtěli čekat tak dlouho a případně si chtěli rozšířit možnosti Android Auta i o možnost spuštění jakékoliv aplikace v autě mám alternativní  (I KDYŽ POCHOPITELNĚ VÝRAZNĚ DRAŽŠÍ) produkt, na který čekáte asi týden ( u mne to bylo 3 dny). Více se dozvíte na serii mých videí, první začíná tady: https://youtu.be/dkTvk7G76ds

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ve čtvrtek mi rovněž po dlouhém čekání (objednáno v dubnu, přišlo v říjnu) dorazila AAwireless jednotka na kterou jsem se neskutečně těšil. Akorát vždy, když se na něco těším ,tak to dopadne bídně a samozřejmě se mi to stalo i tentokrát...

Mám Scalu rok výroby 2020 (skladovka, bez bezdrátového AA, jen klasické kabelové) a nepodařilo se mi to spojit jak s Galaxy S20, tak S9 od partnerky. Mám nastaveno vše, tak jak má být, bluetooth jednotku vyhledá - naváže se i wifi připojení, ale když chci vytvořit android spojení, tak mi to napíše "Spojení s AAwireless selhalo". Zkoušel jsem vymazat data aplikace, odinstalovat aplikaci, vymazat veškeré zařízení s kterými jsem měl vozidlo spojeno, ale neustále se mi nedaří připojit k AA jednotce. Jelikož na youtubu v těch pár videích to jde všem jednoduše a nebyly problémy ani u škodovek, tak budu pátrat dále v čem může být chyba....Možná by stálo pro toto zařízení založit extra téma napřič modely (pokud to jde někde zařadit), protože to bude zajímat všechny a myslím si, že he to hodně dobrá věc pro všechny, kteří do auta nedostanou bezdrát jinak...Aktuální předpoklad dodání je leden 2022, ale moc bych se na to u nich nespoléhal a počítal, tak s březnem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem dnes testoval KyeBriq, které umí (krom jiného) bezdrátově jak Android Auto, tak i bezdrátově CarPlay. Dávám sem video v angličtině, protože česká verze byla trochu zmatená. :-). Tak si když tak raději vypněte moji česko ruskou angličtinu a pusťte si jen české titulky :-)

https://youtu.be/l0MWVzBf6n4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To video na youtube je úplně na hovno, není v něm nic pořádně vidět, ohledně prvotního

připojení jsme měli též problémy, nechtělo se to spojit. Pak nás napadlo odpojit komplet

jednotku z USB a propojit telefon s autem opět kabelem, android v telefonu chtěl odsouhlasit

připojení (nevím přesně co to bylo za hlášku), a znovu jsme připojili jednotku AAWireless,

dioda ze zeleného blikání přešla na blikání modré a najednou se připojení zdařilo (svítí stále

modře). Dnes další delší cesta vč. Prahy a dokonce nedošlo k žádnému výpadku android auto.

V telefonu je Android 11 a sem tam při připojení s autem dojde k pádu Android auta a nepomůže

než vytáhnout a znovu napojit kabel, nyní to má výhodu, že při pádu se spojení obnoví samo.

Jinak jsem objednával přímo přes Indiegogo v březnu s dodáním v červnu, skutečnost říjen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě nakonec pomohlo změnit v nastavení USB mód. Ve FAQ na stránkách projektu to měli jako jedno z řešení...Dále jsem zatím nezkoušel, tak jsem zvědav zda nebude problém ve spojení po delší době nečinnosti. Budu testovat o víkendu. Snad nebudou další problémy. Dále doufám, že USB ve SCALE není pod napětím po zamknutí auta a že se zařízení vypne a nehrozí šok v podobě nenastartování po delší době nepoužívání auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

chci si dokoupit kod na aktivaci SMARTLINK pro Octavii III (5E) - Amundsen 2015 - mám objednané z eshopu only4cars.cz

kde si mohu aktivaci provést ?

 

ještě upřesním údaje:

Číslo zařízení: 5E0035874A

Hardware: 041

Software: 0435

 

Děkuji za radu.

Editováno: , autor: kareell
doplnění údajů
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 30. 10. 2021 na 1:14, koldas napsal:

Zdravím, 

mám dotaz, chtěl bych jednoduše zrcadlit to co mám v telefonu na displej. V autě je smart Link (neaktivovaný). 

Kterou variantu mi doporučíte. 

Amundsen 2016 listopad, takže má MIB2. 

Díky za typy 

Bez SmartLinku Váš telefon vůbec nepřipojíte. Takže nemá smysl mluvit o jeho zrcadlení. SmartLink je podmínka nutná, nikoliv ale ještě postačující :-) . Nicméně, je mi trochu s podivem, že Amundsen by neměl aktivovaný SmartLink, myslel jsem si, že u Columbus a Amundsen je SmartLink vždy aktivní...

 

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, nevíte někdo proč mi při připojení k android auto, když mi někdo zavolá, tak se mi nepřepne zvuk do reproduktoru, jde jen ve sluchátku mobilu. Když zavolám já, tak to jde normálně. Mobil mám Samsung S21. Auto Octavia 3 facelift, rádio Swing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...