Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

V 8. 6. 2022 na 12:42, Macouch napsal:

Mno a teď řeším problém, zda jít do novýho telefonu s Androidem 12, kde bude AA nahrazeno Google asistentem s režimem pro jízdu. Tím nastává další problém. Kompatibilita offline navigací, které běhají pod AA.

Nešiř poplašné zprávy.
Pokud bude nový mobil s Android 12, tak určitě bude mít AA nativně v systému.
Tím celá debata o "konci" AA končí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Wojnar napsal:

Nešiř poplašné zprávy.
Pokud bude nový mobil s Android 12, tak určitě bude mít AA nativně v systému.
Tím celá debata o "konci" AA končí.

A jak mi vysvětlíš tohle ??

https://samsungmagazine.eu/2022/06/03/google-brzy-zarizne-aplikaci-android-auto-for-phone-screens-pro-vsechny-uzivatele/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Macouch 
týká se to aplikace "Android Auto for phone screens". 
Jestli to chápu správně, je/bylo to takové šidítko pro auta bez skutečné integrované "Android Auto" konektivity.

V mobilech je potom pouze "neviditelná" klientská část "Android Auto", která je generickou součástí každého Android telefonu.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Android 12 a mohu potvrdit, že v mobilu už žádná samostatná aplikace pro Android Auto není (už ani v Google Play ji nevidím. Dříve jsem nainstaloval přímo APK pro Android Auto, nainstalovala se, ale ikonka k ní se nikde neukázala ). Nelze otevřít bez připojení k vozu, jako tomu bylo dřív. Pouze je to další políčko v nastavení telefonu, kde mohu samotné Android Auto nastavovat jako dříve v samostatné aplikaci.

Z pohledu funkčnosti jsem nepoznal žádný rozdíl. Android 12, tedy takto integrované Android Auto, mám již půl roku v Samsung Galaxy S10+.

Jestli ale nebudou ještě nějaké další změny, kdo ví. Samozřejmě aplikace třetích stran mi už nefungují, jde to nějakým komplikovanějším způsobem pořád obcházet, ale root telefonu dělat nechci a nebo složité procesy instalace pomocí nějakých patchů apod, se mi dělat nechce, takže mi fungují aplikace podporované přímo od Googlu.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2022 na 15:47, Macouch napsal:

A jak mi vysvětlíš tohle ??

Umíš číst?
"...„Android Auto for phone screens přestane brzy fungovat“..."
...for phone screens...!
A pak poslední odstavec:
"...Pokud nejste ochotni utratit peníze za nové auto vybavené platformou Android Auto nebo zařízení, které ji přidá do stávajícího vozu, máte smůlu...."
To všechno znamená, že to byla taková "náhražka", která měla imitovat zobrazení AA na displeji telefonu. Správné AA je zrcadlení vybraných aplikací na displej infotaimentu auta.
Takže od teď už jen kompatibilní Android a kompatibilní auto či jeho infotaiment. Žádné náhražky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, TOMUS napsal:

@Wojnar Dekuji mockrat za polstinu 🙂 Ja mam pioneer s AA i AA Wireless a mi to nejde na 2.4GHz a bez dratu. Otec ma novejsi mobil s wifi 5GHz a mi to jde. Musim spojit jeho mobil s mym pioneerem. Mozno ze ja v mem mobilu mam neco vypnute a mi nejde.

Aha, myślałem toto AA Wireless: https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/
To prawie umie, obok dla AA Wireless dedykowanych 5 GHz, także 2,4 Ghz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý večer, rád bych se zeptat, jestli se někdo nesetkal s podobným problémem. Mám rádio Bolero 5Q0035840A. Z ničeho nic mi přestalo fungovat Android auto, na telefonu se objevil červený vykřičník s textem: Chyba komunikace 8 viz. foto. V tu samou dobu se mi při odemčení začal posouvat čas v autě o 2 hodiny dopředu. V autorizáku mi aktualizovali firmware z verze 0241 na verzi 0245. Hodiny se tím opravily, ale AA pořád píše to stejné. Vyzkoušel jsem další asi 4 telefony, různé kabely se stejným výsledkem. Přitom můj telefon se na různých autech bez problémů připojí. Apple Carplay funguje. Hodiny mám nastavené stejně jako v telefonu, odpojení baterie ani tovarni nastaveni radia nepomohlo. Zkouším se zeptat ještě zde, než zase odvezu auto na pár dní do servisu. Za případné rady děkuji.

316959065_6067834869894430_3369158668889839858_n.jpg

316822622_6067834889894428_3755468797257029230_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...