Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

To rozhodně využiješ. Taky jsem si říkal, že bych to moc nevyužil, ale manželka mě ukecala, abychom si to tam nechali aktivovat a super. Už jenom to, že občas chceš z poza volantu za jízdy volat a nemusíš odvádět pozornost od řízení k hledání kontaktu a vytáčení, ale pokecáš si s příjemným hlasem Tvojí mazly Octavie. :D Navíc, pokud máš u kontaktů více čísel, dá Ti na výběr, které přesně volat. Hlasové ovládání je rozhodně dobrá věc. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé google fu je asi v tomto nedostatečné, ale netušíte někdo, jestli Android Auto resp. Apple CarPlay umí brát GPS data z auta, pokud je jím auto vybaveno? Nebo ten mobil prostě natvrdo používá svou GPS anténu (která může být v mnoha ohledech nevyhovující)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušeno v Supu III, když jsem měl ještě Galaxy S2 pod předním sklem s vyhřívání, tak se chudák stařičký nechytal. Stačilo ale GPS anténu dát pod zadní sklo ( uvnitř vozu ) a aktivní vysílač do blízkosti S2 a měl jsem rázem kolem 16 družic. :-). Pak jsem ale koupil Galaxy A3 (2017) a ten si poradí i pod vyhřívaným sklem bez problémů, takže se mi stal GPS replikátor přebytečný.  Možná měl pan Bednář v autě vysílací a příjmovou anténu příliš blízko k sobě a ve Farradayově kleci se mu ovlivňovaly, u mne to chodilo bez problémů :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni, včera jsem si nechal v autorizovaném servisu aktivovat smart link pro rok a půl starou škodu octavia mající radio bolero. Už jsem vyzkoušel x druhů telefonů na platformách iOS, androidů i windows a stále to odmítá komunikovat... Vzhledem k tomu, že některé vyzkoušené telefony by měli být kompatabilní (podle stránek ŠA), už nevím kde dělám chybu. Není problém spíše v nastavení telefonu? Nebo kdoví kde?

Díky za odpovědi, sorry jestli dabluju dotaz, který tu už byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Růža napsal:

Ahoj všichni, včera jsem si nechal v autorizovaném servisu aktivovat smart link pro rok a půl starou škodu octavia mající radio bolero. Už jsem vyzkoušel x druhů telefonů na platformách iOS, androidů i windows a stále to odmítá komunikovat...

....

Bereš to moc zeširoka.

Windows telefony - nepojede žádný.

iOS neumím.

Android - pro začátek:

(1) zkus si z apkmirror.com nainstalovat do telefonu přes instalační soubor aplikaci Android Auto, jestli ti to pojede v autě. To je jeden způsob smartlinkového spojení.

(2) kompatibilitu telefonů ověř na mirrorlink.com

(3) v telefonu si zkontroluj, na seznamu aplikací - přepnout na zobrazení i systémových aplikací - zda tam máš systémovou aplikaci "mirrorlink", např. Samsung Mirrolink.

Jo pozor, někdy je to nestabilní díky USB kabelu, vyzkoušej více kabelů, co nejkratší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jeden poznatek, aby apk android auto správně fungovala, musel jsem odinstalovat aplikaci Waze, což mě mrzí. Důvod byl ten, že apk android auto má nějak přednostně nastaveno používání navigace od google maps. Waze fungoval vždy, když jsem vše přeinstaloval, nainstaloval nové verze apk android auto i waze ten den, kdy jsem to zkoušel. Druhý den si to, ale všechno žilo svým vlastním životem a nefungovala ani jedna nabízená navigace google, ani waze. Mimojiné jsem zkoušel i odinstalovat google mapy, respektive zakázat, odinstalovat to nešlo a nechat jenom waze...  taky nic. 

Jinak telefon mám Honor 8 (FDR-09). Kdyby vás někoho něco napadlo, dejte prosím postřehy. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozor, asi děláte jednu zásadní chybu :-). To je zákeřnost MirrorLinku i Android Auta! Něco jiného totiž nabízí aplikace spuštěná pouze na telefonu, a něco jiného aplikace spuštěná přes systém Android Auto, ale ve vozidle! V android autu v telefonu nabídku Waze skutečně neuvidíte, ale v Android Autu, spuštěném na infotaimentu vozidla ( s připojeným telefonem) už tam nabídka Wazu  bude !

Podobně se chová např. Parkopedie nebo Sygiq car Navigation v MirrorLinku. Pokud nemáte koupenou Premiovou verzi, tak tam naopak v telefonu běží, ale v MirrorLinku na vozidle Vám to napíše, že musíte koupit Premium verzi....

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadam neprezradim nic tajne, kedze je to verejne dostupne na FB... https://www.facebook.com/groups/1284093011720537/

vyzera, ze Zdenek a spol budu schopni vdychnut ML novy rozmer pomocou mobilnej apky (ML musi podporovat mobil aj infotainment samozrejme), no moznosti ktore su nacrtnute na tejto stranke su velmi zaujimave... mne osobne by aktualne stacilo Waze cez CarPlay (kedy sa konecne dockame?), no aj tak este musim pockat na nove auto (S3, este nie je objednane...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...