Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

On 1/17/2018 at 11:47 PM, PistaTT said:

mas niekde popisane, co vsetko treba spravit aby ten setup fungoval? 

funguje to stabilne? ako sa to sprava pri prijati a ukonceni hovoru (cez BT)?

po prvotnom setupe sa to uz vzdy chyti automaticky? proste pridem do auta, mobil tam maximalne tak nabijat a povedzme ho odomknem cez TouchID a bez dalsich zasahov mam o minutku full mirror v Columbuse?

fakt full mirrorlink? ovladas Waze cez obrazovku Columbusu?

ma pri vyuziti druheho mobilu "len do auta" vobec este riesit mirror z iPhonu? v akych pripadoch? (youtube, web, mail... vsetko mozem bezat rovno z toho Androidu)

 

chcelo by to nejake video a pripadne popis toho riesenia.

 

ja osobne nemam potrebu v aute sledovat youtube alebo vybavovat emaily alebo proste behat po webe alebo si nastavovat detaily mitingu v kalendari.... no Waze chcem mat rozumne po ruke. doteraz pouzivam waze iba z mobilu, s drziakom Brodit to je celkom schodne riesenie, no ten displej mobilu je velkostne na hranici pouzitelnosti.

 

On 1/18/2018 at 1:12 AM, horamil said:

více se dozvíš zde: https://goo.gl/SD5pXw , případně zde: https://goo.gl/vpPyug

 

FB stranku Skoda Mirrorlink poznam uz davnejsie. skor mi islo o ten iPhone. nie som sice nemehlo, no co sa tyka fullmirroru obrazovky iPhonu, tak ma to celkom zaujalo a neviem si detailne predstavit celkovy setup a prakticke fungovanie.

 

ak som to spravne pochopil, tak treba pre uvodny setup:

1. k autu cez USB kabel pripojit Android, ktory podporuje ML. mozno doinstalovat nejake apky (ake vsetky? treba aj Floating Apps asi, ci?)

2. na iPhone zvolit nejaky sposob zdielania obrazovky (AirPlay?) smerom na ten Android, mozno niekde nastavit doveryhodne zariadenie alebo nieco podobne

hotovo?

 

a potom pri beznom pouzivani by to vyzeralo ako?

1. Android je neustale pripojeny, takze ML je mozne vyuzit po starte Colubusu

2. na iPhone treba rucne? nieco nastartovat pri kazdom nastupeni do auta?

 

zda sa mi nielen komplikovane to vobec rozchodit ale to aj bezne pouzivat.

 

oproti tomu by bola jednoduchsia moznost kaslat na zrkadlenie iPhonu a, kedze mi ide v podstate iba o Waze, tak zobrat hocijaky Android, supnut tam AA a Waze a vyuzivat proste Waze cez AA a iPhone len na telefonovanie cez BT... len sa nahlas zamyslam...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě sis odpověděl n VŠECHNY OTÁZKY SÁM A SPRÁVNĚ :-). K tomu Iphu, je to jak píšeš, stačí do Android telefonu s ML nahrát třeba program AirScreen, který Ti umožní zrcadlit obrazovku Phona na Android telefonu pomocí funkce AirPlane.. Ten připojíš prostřednictvím ML  k autu a program AirScreen zobrazíš na infotaimentu stejným postupem přes FA for Auto, jako je popsáno připojení aplikace Google maps na stránkách Škoda - MirrorLink. Funguje to ( ale ne na všech telefonech), je to zdlouhavý a obraz je zdeformovaný. Takže v praxi nepoužitelný. Jen pro ty, co by chtěli vermomocí vidět obraz z phona ( kompletní) na infotaimentu vozidla. Ono, pak jde tu apku v dané velikosti okna v FA for Auto uložit do oblíbených, takže to jde trochu rychleji, ale pro technické antitalenty to není :-).

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, PistaTT napsal:

 

oproti tomu by bola jednoduchsia moznost kaslat na zrkadlenie iPhonu a, kedze mi ide v podstate iba o Waze, tak zobrat hocijaky Android, supnut tam AA a Waze a vyuzivat proste Waze cez AA a iPhone len na telefonovanie cez BT... len sa nahlas zamyslam...

 

 

To je bohužel problém, při připojení AA infotainment automaticky spáruje bluetooth pro Android auto, ostatní zařížení jsou odpojena a nelze je připojit pokud je spojení s AA aktivní, takto se to chová na Amundsenu (rok 2017 i 2018).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PistaTT > ve výsledku by to bylo nejrozumnější řešení, ale... Osobně oželím toto zrcadlení a videa, jelikož z iOS se mi opravdu nechce vracet na Android.

Byla by to samozřejmě hezká věc, ale zkusím se spokojit s řízením a případně zábavnou diskuzí se spolucestujícími :-).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, PistaTT napsal:

.....

oproti tomu by bola jednoduchsia moznost kaslat na zrkadlenie iPhonu a, kedze mi ide v podstate iba o Waze, tak zobrat hocijaky Android, supnut tam AA a Waze a vyuzivat proste Waze cez AA a iPhone len na telefonovanie cez BT... len sa nahlas zamyslam...

 

 

Já jsem to taky řešil a nakonec vyřešil přesně takto ... akorát pozor, ten "hocijaky Android" musí podporovat Mirrorlink, já jsem loni zakoupil bazarový Samsung A3 2016 s Androidem 7 za cca 3.500,- Kč, který jsem vyhodnotil jako nejlevnější ještě použitelný. Takže investice byla 3,5 tis. Kč za Smartlink do auta + další 3,5 tisíce za mobil. Plus spoustu večerů, než se mi to povedlo rozjet  :-)    ... ale jede to super, přes full mirrorlink, a od té doby jsem jeho velkým propagátorem ...

 

Ta otázka je přesně taková ... co vlastně potřebuji navíc na velkém displeji v autě, když tam už mám zabudované rádio / audio, jiný telefon přes BT i s kontakty, ...?

 

Já jsem chtěl on-line navigace (Waze), off-line navigaci (Here), offline podrobné mapy (Mapy Seznam), aplikaci na vyhledávání CNG, dětem přehrávat za jízdy filmy a videoklipy. Takže v zásadě je to jen pár aplikací, ale v kombinaci, co ti Apple CarPlay ani AndroidAuto nenabídne. Pak se možná hodí nějaké dopravní aplikace vázané na polohu a zobrazování dopravních dat, třeba Dopravní Info, možná pro hračičky Torque online data z auta, apka na wifi streamování z palubní kamery, .... ale pak už toho moc pro řidiče velmi potřebného nebude. ... a když jo, do připojeného android mobilu přes full-ML nebo FloatingApps doinstaluješ cokoli dalšího.   ... tento android mobil mám natrvalo připojený v autě, jinak ho nepoužívám ...

Editováno: , autor: Wdog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud jde jen o ten Waze, je to trošku jednodušší, v podstatě Ti stačí jakýkoliv telefon android, na kterém běží Waze a pomocí LiveScreen aplikace ho poslat na webový prohlížeč FA for Auto druhého certifikovaného telefonu, který je ML připojený k vozu. Webový prohlížeč je autonomní plovoucí okno, takže tam není žádný problém, IP adresu druhého telefonu uložíš do záložek, nebo ještě lépe vytvoříš přímo vlastní aplikaci z URL adresy, která se bude jmenovat třeba zrcadlo Wazu. Uložíš její ikonu na plochu ML telefonu. 

Nastoupíš do auta. Zapneš Livescreen na sekundárním mobilu. Zapneš Waze a nastavíš cíl, vybereš trasu a dáš jet. Připojíš ML telefon k vozidlu a spustíš nějakou certifikovanou aplikaci. ( třeba RockScout a Spotify, aby Ti cesta hezky ubíhala :-)). Klikneš na plovoucí ikonku "zrcadlo Wazu" a máš plovoucí okno s běžícím Wazem druhého telefonu. To můžeš kdykoliv jedním klikem maximalizovat na celou obrazovku, minimalizovat na bublinu, zmenšit nebo zvětšit na libovolný rozměr. Můžeš uložit pozici a velikost, kde a jak velké se Ti má tohle okno otvírat. To si bude pamatovat až do doby, než to sám změníš. Oba telefony musí být v autě na stejné wifi síti.

Výhody - Waze Ti běží v libovolně velkém okně, na pozadí můžeš mít jakoukoliv certifikovanou aplikaci. Telefon s běžícím Wazem můžeš v autě umístit kamkoliv do místa dobrého GPS signálu. Společně s WAZEM ti může běžet na infotaimentu i několik dalších aplikací.

Nevýhody - Musíš mít dva telefony :-). Waze můžeš na ifotaimentu jen sledovat, nikoliv ho ovládat. ( To by sice šlo, když by jsi místo LiveScreenu použil AirDroid - ale to je hrozný opruz to nastavit).  Oba telefony musí být na stejné WiFi síti. Nastavení se zdá složité, ale tohle opravdu není, zabere Ti to navíc cca půl minuty času a je velmi dobře reprodukovatelné :-).

Proč nelze to samé použít s Iphonem? Protože funkce AirPlane, kterou má Iphone, nesdílí display na webový prohlížeč, ale jen do speciálních aplikací, které zas není tak jednoduché prostrkat skrz MirrorLink.

Nepředpokládám, že všichni houfně vyrazíte do obchodů, pořídit si dva Android telefony, abyste vyzkoušeli tenhle postup :-). Berte to jako technickou úvahu konektivity, co je vlastně možné v rámci MirrorLinku a FA for Auto dělat :-). Ono třeba je možné stejným způsobem totiž pustit třeba ze zadního sedadla a tabletu na infotaiment sportovní přenos, nebo film, nebo třeba jen prohlížeč fotek, které pak mohou vidět všichni ve voze. Máte prostě fullMirrorLink, dokonce z jakéhokoliv Android telefonu i bez certifikace, jenom k tomu potřebujete ještě jeden certifikovaný s FA for Auto, který Vám tam ten full přenese :-):-)

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Wdog napsal:

 

Já jsem to taky řešil a nakonec vyřešil přesně takto ... akorát pozor, ten "hocijaky Android" musí podporovat Mirrorlink, já jsem loni zakoupil bazarový Samsung A3 2016 s Androidem 7 za cca 3.500,- Kč, který jsem vyhodnotil jako nejlevnější ještě použitelný. Takže investice byla 3,5 tis. Kč za Smartlink do auta + další 3,5 tisíce za mobil. Plus spoustu večerů, než se mi to povedlo rozjet  :-)    ... ale jede to super, přes full mirrorlink, a od té doby jsem jeho velkým propagátorem ...

 

Ta otázka je přesně taková ... co vlastně potřebuji navíc na velkém displeji v autě, když tam už mám zabudované rádio / audio, jiný telefon přes BT i s kontakty, ...?

 

Já jsem chtěl on-line navigace (Waze), off-line navigaci (Here), offline podrobné mapy (Mapy Seznam), aplikaci na vyhledávání CNG, dětem přehrávat za jízdy filmy a videoklipy. Takže v zásadě je to jen pár aplikací, ale v kombinaci, co ti Apple CarPlay ani AndroidAuto nenabídne. Pak se možná hodí nějaké dopravní aplikace vázané na polohu a zobrazování dopravních dat, třeba Dopravní Info, možná pro hračičky Torque online data z auta, apka na wifi streamování z palubní kamery, .... ale pak už toho moc pro řidiče velmi potřebného nebude. ... a když jo, do připojeného android mobilu přes full-ML nebo FloatingApps doinstaluješ cokoli dalšího.   ... tento android mobil mám natrvalo připojený v autě, jinak ho nepoužívám ...

...než jsem stačil dopsat svůj příspěvek, tak jsi mne vlastně předběhl. Máš štěstí, že Tvůj telefon i Tvůj infotaiment ve voze ještě zvládnou fullMirrorLink. Samozřejmě, to je ideální řešení! Pakliže máš ale už novější telefon se systémovou SCM, nebo Columbus model 2018, fullMirrorLink už prostě nespustíš pomocí jen jednoho telefonu. Ale pomocí certifikovaného s FA for Auto a druhého jakéhokoliv ( Androida ) se to stále ještě dá oblafnout! Jen bych ještě raději doporučil A3 s Android 7.0, ale už model 2017, u něho totiž ještě navíc velmi dobře funguje  otvírání sekundárních oken Androida, které se přes ML taky dají přenést, což mi u modelu 2016 s Android 7 už nechtělo mrcha premávat :-)

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem za všechny ostatní velmi rád, že to takto přes Floating Apps funguje, mě se to líbí ...

 

PistaTT:

 

Prostě, tím Mirrorlink kompatibilním android telefonem, který do auta připojíš USB kabelem a hodíš ho do šuplíku a zatáhneš roletku, pozvedneš dosavadní polochytré auto na úroveň chytrého auta. A přes tento ML mobil (a Floating Apps nebo full ML) dostaneš na displej auta cokoli, odkudkoliv. Protože pak už neřešíš, jak něco externího propojit na systém auta, to je složité, ale řešíš, jak to propojit na android telefon, a to je o hodně jednodušší ...  

Editováno: , autor: Wdog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj...musím dát plně za pravdu. Půl roku jsem se věnoval tomu, jak zprovoznit fullMirrorLink na většině typů telefonů. Od určité generace ROM telefonů a infotaimentů je zde ale utrum. Tak jsme vyřešili, jak využít skulinku, kterou MirrorLink má a dostat tam část nejžádanějších aplikací. Waze nám odolává, zřejmě kvuli jakési hardwarové akceleraci videa, google maps už umíme na více, jak 50 procentech telefonů pustit, fullMirrorLink včetně tedy Wazu jedině s výše popsaným řešením dvou telefonů. Ale, jak píše Wdog, jednou nastavíš a používáš. Investice řádově cca 5.000 mi nepřijde tak hrozivá vzhledem k ceně vozu, navíc třeba já to využívám opravdu hodiny denně....

K aplikacím, které popsal Wdog, bych přidal ještě Messengera, který tedy funguje i bez FA for Auto, ale s ním máte bezva klávesnici, kde si zprávy za jízdy můžete diktovat a ne je cvakat někam do písmenek. A při nudách v koloně si pustit něco z O2 TV taky není k zahození....U Olympiády se budou přenosy TV hodit !

 

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, MegaMlaticka napsal:

Zrcadleni celeho telefonu na novych androidech porad jde...jen to chce mit spravnou vrzi SCM...

Neni to ulne 100% protoze obcas se musi odkliknout "souhlas" ale funguje.
 

Pouziva tady nekdo vubec AA realne? :D 

Dobrý den. Opravdu bych si rád nechal předvést, jak se Vám povede vnutit jinou verzi SCM , pokud je tento program součástí systémové ROM. Týká se to především Androida 8.0 a telefonů Samsung S8, ale už i některých Samsungů S7....Tam můžete sice proogram SCM dokonce i odinstalovat, ale pak se k ML nepřipojí...Pokud mu povolíte jeho opětovnou instalaci, jinou, než která patří do jeho konkrétní systémové ROM tam ale nedostanete. Rozhodně ne bez rootu telefonu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 1. 2018 na 19:15, LaOctavia napsal:

Ano uz to mam vyriesene, presne to bol problem, prisiel som na to . dik pekne.  Akurat neviem vyriesit preco mi nejde fb messenger, ani YoutubeAuto (resp CarStream) . Mam prepnute na developer mod, a obmedzenia som vypol pri vsetkych appkach ktore sa daju a nic .. nevie niekto poradit?

Youtube auto a CarStream začal Google blokovat. K rozchození stačí přejmenovat aplikaci, např. programem Apk cloner.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nic ve zlém, ale myslím, že situace s crackem Android Auto se dostala do fáze, kterou jsem předpovídal cca před 14 dny. Google začne svůj produkt bránit a v rámci Android Auta a jeho aktualizací začne blokovat snahu třetích stran zasahovat do systémového nastavení svojí aplikace. Myslím, že přejmenovávání programů, aby šly pustit, je jen počáteční fáze nekonečného souboje mezi oficiálním vydavatelem a crackerem, které sice nebude mít vítěze, ale postupně většinu lidí odradí od provozování této varianty, protože to bude představovat co 14 dní nějaký, pro většinu lidí ne asi zrovna banální zásah do instalovaných programů v telefonu....

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, Floating Apps for Auto projdou přes všechny verze Androida u všech certifikovaných telefonů, i přes všechny verze Samsung Car Mode i přes všechny verze infotaimentů automobilů všech značek :-).

Alespoň mi není zatím známá žádná nefunkční kombinace.....

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, horamil napsal:

Dobrý den. Opravdu bych si rád nechal předvést, jak se Vám povede vnutit jinou verzi SCM , pokud je tento program součástí systémové ROM. Týká se to především Androida 8.0 a telefonů Samsung S8, ale už i některých Samsungů S7....Tam můžete sice proogram SCM dokonce i odinstalovat, ale pak se k ML nepřipojí...Pokud mu povolíte jeho opětovnou instalaci, jinou, než která patří do jeho konkrétní systémové ROM tam ale nedostanete. Rozhodně ne bez rootu telefonu...

No nevim jak na androidu 8.0..ten porad vetsina S8 a S7 jeste ani nema ale u Androidu 7.0 soucasti ROM rozhodne neni takze si tam muzete instalovat a odinstalovat jakou verzi SCM chcete.

Vy co pouzivate AA podarilo se nekomu poradne "rozmluvit" google v aute? Mne rozumi v pohode spoustu veci...ale kdyz chci zavolat nebo napsat/odepsat tak ne...
Pritom v telefonu to jde a rozumi...a kdyz na nej v aute zacnu mluvit anglicky aby zavolal/napsal tak tomu taky rozumui...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, MegaMlaticka napsal:

.......
Vy co pouzivate AA podarilo se nekomu poradne "rozmluvit" google v aute? Mne rozumi v pohode spoustu veci...ale kdyz chci zavolat nebo napsat/odepsat tak ne...
Pritom v telefonu to jde a rozumi...a kdyz na nej v aute zacnu mluvit anglicky aby zavolal/napsal tak tomu taky rozumui...

 

 

Já jsem AA nějakou dobu zkoušel, bylo to tak nějak, jak píšeš. Česky šlo konverzovat jen velmi málo, jen "kolik je hodin", jaké bude počasí v cíli" apod., něco málo šlo anglicky, ale celkově bída. Souvisí to možná s tím, že AA není lokalizovaná do češtiny. Ale přiznám se, že jsem si s těmi konverzacemi v nastavení telefonu moc nehrál, a návody na netu  nestudoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, MegaMlaticka napsal:

No nevim jak na androidu 8.0..ten porad vetsina S8 a S7 jeste ani nema ale u Androidu 7.0 soucasti ROM rozhodne neni takze si tam muzete instalovat a odinstalovat jakou verzi SCM chcete.

 

Opatrně s tak radikálními výroky. Je to o požadavcích každého operátora, který si telefon u výrobce objedná. Můj vlastní Vodafone pro NL Android 7 SCM rozhodně má a zbavit se jej prostě nedá, jak píše "horamil".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, petous22 napsal:

Jasně, dokud to někdo nenapráší googlu, tak jako toho inda. :(

V tom je právě ten velký rozdíl :-). FA for Auto je oficiální aplikace Googlem schválená, která získala všechny potřebné ( je jich 6 ) certifikáty, aby mohla výt prodávaná na Google Play Store. A ty certifikáty vydává Google, kdo jiný, že ? Také je velmi bedlivě sledována "poruchovost" a pády dané aplikace, tady můžu říct, že zatímco první verze měla poruchovost cca 1,2 procenta, u posledního updatu se pohybuje už pod 0,5 procent! Takže já tu vidím podstatný rozdíl mezi schválenou, oficiálně distribuovanou aplikací a indickým crackem.....

Samozřejmě, vzhledem k tomu, že v názvu je for Auto, byla nabídnuta googlem i možnost oficiálního testování a možnosti zařazení aplikace do programu "for Android Auto", ale tam je jasné, že bychom museli asi tak polovinu ( možná více :-) ) věcí vynechat, aby to mělo šanci být zařazené do oficiálně podporovaných programů pro Android Auto....

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen pro zajímavost, Google maps navigation a Spotify ( resp. RockScout ) na jedné obrazovce, případně BringGo navigace a Google Maps, a pro nevěřícné Tomáše taky Google Maps, Spotify a Waze :-). Tohle ale berte jako technickou perličku, ne jako návod "jak na to", na rozdíl od zrcadlení Google Maps navigation jsou s Wazem v rámci ofiko programů MirrorLinku zatím velké problémy. ( jen aby mne někdo nepodezříval po přečtení minulých příspěvků - všechny výše uvedené fotografie jsou s jedním mobilem Samsung A3 320, Android 7.0, Floating Apps for Auto, Karoq s Columbem 2018 ).   

1.JPG

2.JPG

5.JPG

3.JPG

4.JPG

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...