Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Zdenek Pastorek napsal:

 

Opatrně s tak radikálními výroky. Je to o požadavcích každého operátora, který si telefon u výrobce objedná. Můj vlastní Vodafone pro NL Android 7 SCM rozhodně má a zbavit se jej prostě nedá, jak píše "horamil".

Tak ono je pak tezke kdyz mate nejaky NL android jeste od VF...to by pak mohl prijit nekdo s jinym FW ze jemu to jde (jako mne)
Ja mam telefon z Electroworldu a zadny SCM jsem tam nemel...musel jsem ho naistalovat pres samsung apps...

 

To FA je fajn vec ze se to takhle podarilo ale kdo rika ze za par tydnu nebude update androidu a tohle uz nepujde? Tak jako ted nejde LG Mirrordrive na androidy 7.0?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, MegaMlaticka napsal:

No nevim jak na androidu 8.0..ten porad vetsina S8 a S7 jeste ani nema ale u Androidu 7.0 soucasti ROM rozhodne neni takze si tam muzete instalovat a odinstalovat jakou verzi SCM chcete.

Vy co pouzivate AA podarilo se nekomu poradne "rozmluvit" google v aute? Mne rozumi v pohode spoustu veci...ale kdyz chci zavolat nebo napsat/odepsat tak ne...
Pritom v telefonu to jde a rozumi...a kdyz na nej v aute zacnu mluvit anglicky aby zavolal/napsal tak tomu taky rozumui...

No, tak to možná budete jednou po nějakém updatu Vaší ROM tak trošku překvapený a zaskočený, protože už i v Android 7.0 v telefonech S7 a dokonce i S6 Edge jsem se setkal s tím, že SCM se stala součástí systémové ROM a to nejen u zahraničních distributorů, ale už i v zemích českých. A dokonce mám případ jedné ROM ze SAE , kde SCM je součástí systémové ROM v Androidu 6.0.1  u telefonu Samsung S5. Takže važte slova, před tvrzením, že "rozhodně není součástí systémové Rom ".....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, MegaMlaticka napsal:

Tak ono je pak tezke kdyz mate nejaky NL android jeste od VF...to by pak mohl prijit nekdo s jinym FW ze jemu to jde (jako mne)
Ja mam telefon z Electroworldu a zadny SCM jsem tam nemel...musel jsem ho naistalovat pres samsung apps...

 

To FA je fajn vec ze se to takhle podarilo ale kdo rika ze za par tydnu nebude update androidu a tohle uz nepujde? Tak jako ted nejde LG Mirrordrive na androidy 7.0?

Tak jednak LG na Android 7 stále ještě jde, i když už ne tak jednoduše, jak to šlo u Android 6 (viz má videa na YouTube), ale třeba u telefonů Sony nefungovalo LG nikdy. Výhoda FA for Auto je v tom, že využívá kanálu, který dost dobře by jít zakázat neměl, protože pak by Vám přestal fungovat telefon v autě pro volání :-). A to snad jen tak nehrozí. Proto taky funguje Floating Apps for Auto už od verze Android 4.1 až po 8.0 nezávisle na typu telefonu i napříč SCM.....

Úmyslně však píšu - mělo by - nejsem prorok a nevidím, co bude za rok, možná už s přechodem na ML1.2 nebo ML1.3 bude s FA for Auto konec. To se ale nezačne dodávat dřív než na začátku 2019.....

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkuste to spustit ze správce souborů FA for Auto.......nehledejte to pracně v seznamu videí. Najděte ten správný soubor a klikněte na něj, přehrávač videa se Vám sám spustí. Sygiq Car Navigation je certifikovaná, lze ji spustit nezávisle na FA for Auto. Pokud máte jinou verzi Sygiqa nebo chcete vyzkoušet jinou navigaci než Google maps a máte telefon s Android 7 nebo 7.1, můžete to zkusit přes developer mod, pdobně, jak startuji Google maps navigation. O návod si když tak napiště na car.mirror.link@gmail.com

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moze niekto poradit co s tym facebook messengerom? Mam najnovsie verzie vsetkeho, a AndroidAuto netusi o messengeri, ani o Youtube for Auto  (mam zapnuty aj developer mod).  Takisto aj v nadstavbe androidu od Xiaomi mam osobitne nastavene "bez obmedzeni" na vsetky tieto appky vratane fb aj fb messengera. Chcem sa opytat, co treba urobit, aby som dostaval tie upozornenia od messengera, a takisto aj videl ten Youtube? Ani HangOuts mi nenajde, nic. A pritom vsetky tie appky v telefone mam.

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak mi konečně dorazilo auto, resp. 2 auta. Mám Huawei mate 10 pro, podporavaný mirrorlink, Android 8.0. V Peugeot 3008 SUV funguje Android auto naprosto perfektně, vše jak má. Mirror link tam není. V Kodiaqu mám ale problém. Android auto se mi začne spouštět, ale zůstane viset a obrazovka v autě je pouze černá. Nespustí se. Mirror link ano, ale po pár minutách se stále restartuje, jinak ale funguje. Koupil jsem si App od Horamila, ta je super, funguje, ale také se mi restartuje spojení. Mám stejný kabel jako do Peugeotu, zkoušel jsem i další, stále stejný problém. Hlavně to Android auto je divné, proč se nespustí. netušíte, kde by mohl být problém? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam otazku na ty co pouzivaj AA..

Jde nejak nastavit aby denni barva sla bud nastavit nebo byla zavisla na hodine/casu?
Kdyz mam zapnute svetla tak se apka da automaticky do cerna...kdyz je vypnu zase do bila...
Cerna je ale pres den hur videt a auto svitit musi :/ 

EDIT: tak jsem na to "asi" prisel...stacilo jit do developer modu a tam to jde nastavit :-)

Editováno: , autor: MegaMlaticka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Daniel Bednář napsal:

Zdravím, tak mi konečně dorazilo auto, resp. 2 auta. Mám Huawei mate 10 pro, podporavaný mirrorlink, Android 8.0. V Peugeot 3008 SUV funguje Android auto naprosto perfektně, vše jak má. Mirror link tam není. V Kodiaqu mám ale problém. Android auto se mi začne spouštět, ale zůstane viset a obrazovka v autě je pouze černá. Nespustí se. Mirror link ano, ale po pár minutách se stále restartuje, jinak ale funguje. Koupil jsem si App od Horamila, ta je super, funguje, ale také se mi restartuje spojení. Mám stejný kabel jako do Peugeotu, zkoušel jsem i další, stále stejný problém. Hlavně to Android auto je divné, proč se nespustí. netušíte, kde by mohl být problém? Díky

...že Vám funguje jeden kabel v jednom autě, nemusí ani zdaleka znamenat, že bude fungovat v druhém. Konkrétně Škoda používá ve svých vozech USB huby, které mají na různých výstupech díky různě dlouhým připojovacím kabelům velice rozdílné chování. V tuto chvíli se již ve vozech používá 4.generace hubu, a co serie, to velmi rozdílné vlastnosti. Zrovna dnes jsem dostal mail, který mi velmi připomíná Vaše problémy a se svolením autora bych si ho dovolil ocitovat!! "

Dobrý den

píši vám ohledně včerejší komunikace a mého problému s vypínáním některých spuštěných oken (přehrávač hudby a videa) v FA for Auto  cca po 35-45 minutách používání. Problém není v aplikaci ,ani v telefonu či Mirrorlinku auta ,ale v používaném kabelu. Nějak mi to nedalo a popřemýšlel jsem co vše jsem s Fa a telefonem za poslední týden dělal a vzpomenul jsem si ,že jsem  zakoupil další kabel pro telefon Samsung A5 ­/2017 do auta ,aby jsem nemusel pořád tahat ten originální k nabíjení. "Známe to všichni, že kabelu není nikdy dost". Ráno cestou z práce jsem telefon připojil pomocí originálního kabelu (USB- C) který byl dodán s telefonem a co se nestalo?? Po hodině a půl používání v autě vše fungovalo bez problému a tak jak má být.Doma jsem ještě přezkoumal "nový kabel" a došel k závěru že  chyba je  v něm.Do teď jsem si mysle že kabel je jen kabel, ale nakonec jsem zavolal do Samsungu a tam mi bylo sděleno toto:  Jelikož máte telefon Samsung A5/2017 který disponuje vysokorychlostním nabíjením baterie, je zapotřebí používat nejen odpovídající nabíječku tak i kabel .Kvalita dobíjení nezávisí pouze na zdroji , ale také na kabelu, který je k tomu používán a to platí i o přenosu dat z telefonu. Při použití jiného kabelu než vysokorychlostního ,telefon v rámci ochrany baterie omezí dobíjení a přenos dat. Opravdu zajímavý postřeh. Takže na závěr:  připojení v autě pouze s originálním kabelem a pro jistotu jsem si do FA for Auto  udělal z Wigetu baterie plovoucí okno, kde mám neustálí přehled o jejím  stavu  (viz foto).Jinak během jízdy v autě, i přes to že běží FA for Auto na pozadí Sygicu tak baterie se stačila dobíjet a  měla pořád 100% !Je to poučení a zajímavá zkušenost do příště.

Ps: Omlouvám se jak vám, tak vývojáři FA for Auto za zbytečný dotaz. Velký palec všem co aplikaci tvoří,jen tak dál ."

 

Ještě moje zkušenost s kabely. Originál Samsung, který jsem dostal společně s A3 2017 byl NEPOUŽITELNÝ ! Pokud už se podařilo navázat spojení MirrorLink zhavarovalo do 30 sekund provozu. Po nahrazení kabelem specifikace USB-C verze 3.0 s délkou do půl metru se najednou MirrorLink vyléčil a začal chodit bez problémů....pak se mi podařilo donutit Škodu vyměnit USB HUB ve voze se specifikací B na novější D a  jak zázrakem dnes mohu použít i největší povl kabel z Číny s magnetickými koncovkami... Ale to je opravdu odvislé od konkrétní konstrukce vozu...každopádně kabely mají mnohem větší vliv, než by se mohlo na první pohled zdát....

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabely se mezi sebou opravdu značně liší, na měření nabíjecího proudu mám na ně měřák z Číny: https://www.banggood.com/KEWEISI-4V-20V-0-3A-USB-Charger-Power-Detector-Battery-Capacity-Tester-Voltage-Current-Meter-p-984613.html?rmmds=buy&cur_warehouse=UK  . Že funguje dobře nabíjení automaticky ale neznamená, že jsou dobře stíněná data. Jako nejlepší kabel na AA se mi osvědčil od kamery Yi 4k, má jen cca 15cm. Tady neplatí čím delší, tím lepší :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj mobil mi "nasucho bez zapojení" ukazuje noční režim, ale jakmile to připojím na rádio, zobrazuje se normálně podle režimu rádia. Takže si pravděpodobně rádio řeší denní/noční režim podle sebe, resp. podle zapnutých/vypnutých světel. Abych byl přesný, infotainment funguje:

 

denní svícení automatické se spínačem v pozici 0 - denní režim

parkovačky se spínačem na pozici 1 - už noční režim

potkávací světla se spínačem na pozici 2 - taktéž noční režim

 

Spínač světel s funkcí AUTO nemám, takže nemůžu sloužit s touto informací. ;)

 

Takže telefon samotný je jedna věc, infotainment pak druhá. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZP,  hezky napsáno :D , no zkusil jsem to, vidím ikony programů, jde to posouvat, nic ale nejde spustit. Tedy přesněji řečeno spustit jde všechno, ale běží to jen v mobilu, nejde to na obrazovku infotainmentu, ta jen zčerná a šmitec. Každopádně je to dobrý začátek, ono to nakonec možná půjde :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páč po spuštění musíte v mobilu odklepnout oznámení té aplikace, ale je skrytá za AA černou obrazovkou - tudíž je nutné se do toho oznámení přepnouti a povoliti. Potom to normálně spouští aplikace. Zkoušel jsem GPS test a iGo, oboje bez problémů. Takže zítra hoši znovu a lépe ... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...