Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Na APKMirror pozor, od trojky vydávají separátní APK Android Auto pro ARM, Intel, 32bitové a 64bitové procesory. Google Play vám přidělí správné, ale tady si musíte vybrat ručně. Já instaloval trojku normálně odtamtud, ale musíte se prokliknout na správnou architekturu:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-0-5705-release/#downloads

 

Samsung Galaxy J5 (2017) by měl být arm64, stejně jako většina novějších telefonů. Starší bývají arm, u některých výrobců (typicky ASUS) je to analogické - na starších x86, na novějších x86_64.

 

Jinak svůj problém jsem vyřešil tak, že jsem vzal ze svého auta tuhle jebku, zapojil ji do AUXu a je to. Ale je to zase klubko kabelů, které člověk nechce v moderním autě mít :-).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, horamil napsal:

Myslím, že stačí povolit v telefonu funkci instalace z neznámých zdrojů - a pak si můžete instalovat.co chcete :-). V tu chvíli google play store nic nekontroluje, protože ty aplikace jdou mimo něj. Instalace přes VPN USA je sice technologicky krásné řešení, myslím ale, že je to drbání se pravou rukou za levým uchem, nebo příklad toho, jak je možné jít na komára s kanónem. Nicméně, zaujala mne ve Vašem příspěvku věta - Nejdřív jsem zvažoval různá softwarová řešení jak mirrorlink zprovoznit, ale je to skoro nereálné - to slůvko SKORO - vy víte o nějaké možnosti, ( byť skoro nereálné ) jak do J5 2017 (nebo jiné J5), dodělat MirrorLink??. Já zatím našel postup pouze na J7 (2016)

 

No právě, že na J7 už to rozchodili a na XDA developers byla v nějaké romce zmínka o mirroru ale ve firemním telefonu to fakt nehodlám zkoušet :) Ten telefon toho schopen je určitě ale zatím si myslím, že to bude tak leda v nějaké zabugované developer romce...

 

Mimochodem, ta VPN by u mě mohla být nutná z toho důvodu, že Samsung nabízí povolení instalace z neznámých zdrojů jen pro tu jednu aplikaci - tzn. že po instalaci je opět aktivní. Proto by to mohl Google play pak kontrolovat a já potřeboval VPN :-) 

 

 

 

Johny_G:

Btw: J5 (2017) je arm (není to arm64). Naschvál jsem zkusil stáhnout i 64 a tu to vůbec nespustí :-) 

Editováno: , autor: skejpa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný, z xda developers mám i ten návod na J7, je tam mnoho návodů i na to, jak nahrát do J5 software  např. z A5, ale u všech dotazů tvůrců těchto ROM mi bylo potvrzeno, že MirrorLink nefunguje (na rozdíl od té J7). Takže, kdybyste někde narazil na ROM pro J5 s funkčním MirrorLinkem, dejte mi prosím vědět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, skejpa said:

Johny_G:

Btw: J5 (2017) je arm (není to arm64). Naschvál jsem zkusil stáhnout i 64 a tu to vůbec nespustí :-) 

 

U Samsungu nikdy nevíš, co dostaneš :-). Pod značkou J5 (2017) se prodávají nejméně 4 různé telefony s odlišným hardwarem. Rekordmanem byla, tuším, Galaxy S4 s 29 různými zařízeními, s propastnými rozdíly ve velikosti RAMky, frekvenci procesoru, počtu jader, a dokonce i počtu fyzických procesorů :-D. S9 už to stáhla na lidových 7 telefonů (dalších 6 na S9+). Ale všechny varianty J5 by měly mít Cortex-A53, což je 64bitový procesor - samozřejmě není nikde psáno, že na tom musí běžet i 64bitový systém, a v tom je právě největší past APKMirroru :-). Nicméně mám za to, že v konečném APK už region lock není, že se to filtruje jen na úrovni Google Play. Možná byl problém v něčem jiném, a jen se to shodou okolností vyřešilo během toho bastlení s VPNkou :-). Minimálně mně to ve středu zafungovalo ihned, a stejně tak první trojková verze před několika měsíci, když jsem to používal přímo v telefonu. Ale tím si nejsem jistý, to mohlo zase souviset s něčím úplně jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ideálně, stáhněte si do telefonu Droid info - a máte přesnou informaci, co v daném kuse telefonu máte :-). Apropo - Samsung J5 2017 je hardwarově jenom jeden, liší se pouze ROM pro různé odběratele ( nepočítám-li tedy verzi duo-sim, která ma hardware na 2 sim karty)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu zápasím s Android Auto. Škoda rapid 2018, Amundsen. Telefon spáruji, Android Auto funguje. Ale nejde zvuk. Bluetooth je stále připojené k autu (komfortní telefonování). Nedojde k přepnutí bluetooth pro Android Auto. Jediným řešením je odpojit telefon, vypnout v telefonu bluetooth, znovu připojit telefon. Pak již AA funguje i se zvukem. Má někdo podobnou zkušenost? Prostě pokud je bluetooth připojené k autu, AA si je sám pro sebe "nepřebere", tím pádem nejede zvuk v AA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3/22/2018 na 21:33, Kaprik (CZ) napsal:

Trochu zápasím s Android Auto. Škoda rapid 2018, Amundsen. Telefon spáruji, Android Auto funguje. Ale nejde zvuk. Bluetooth je stále připojené k autu (komfortní telefonování). Nedojde k přepnutí bluetooth pro Android Auto. Jediným řešením je odpojit telefon, vypnout v telefonu bluetooth, znovu připojit telefon. Pak již AA funguje i se zvukem. Má někdo podobnou zkušenost? Prostě pokud je bluetooth připojené k autu, AA si je sám pro sebe "nepřebere", tím pádem nejede zvuk v AA...

 

Má telefon všechny práva, která ke spojení potřebuje? U mě BT není žádný problém... AA si to převezme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3/21/2018 na 23:14, horamil napsal:

že Vám to nebude fungovat na MirrorLink :-). Bude  fungovat ve starých infotaimentech, rok výroby cca 2008-2014, které neměly MirrorLink, s MIB II ale fakt ne .

 

Čus, nechci hledat nějak moc zpětně, ale vypadá to nějak s jednoduchou podporou Waze u Floating Apps? Nebo je to unreal? pozn. nemluvím o psích kusech s dvěma telefony;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mám iPhona, ale přiltelkyně má nový Android telefon se 7čkou, tak bych se rád zeptal na pár informací, jelikož se už v těch appkách ztrácím.

 

Potřebuji tedy stáhnout floating apps for auto - 179,90Kč , následně Glympse for auto(potřebuji ANO/NE?) a pak ještě Car home ultra. Sleduju FB Škoda MirrorLink, takže podle videa, které je tam teď posledně vloženo, bych to už snad nějak rozchodil.

 

Díky za rady a trpělivost všem těm, kterým už jde z toho vysvětlování, nám blbcům, hlava kolem.

 

Edit: Zapomněl jsem - Vodafone Smart V8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takm jsme zase o kousínek dále :-). Nové video! První pokusy - MirrorLink ovládání a komunikace hlasem! Floating Apps for Auto a podpůrný software pro hlasovou komunikaci. Podrobnosti přijdou brzo! Nezapomeňte si zapnout originál zvuk a titulky u videa ve Vašem jazyce!! 

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

chci se zeptat jestli vám funguje OneApp? Mám měsíc starou OIII a po spuštění OneApp to někdy spadne okamžitě, někdy se dokonce objeví úvodní obrazovka a poté to hned spadne. Telefon Iphone SE, iOS 11.3 ale nešlo ani s iOS 11.2. Nefunguje ani když je to přes kabel (original, neoriginál), ani přes Wi-fi.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak stabilní vám připadá smartlink při spojení pomocí android auto? Podotýkám, že aplikaci mám aktuální, ale stejně, někdy se spojí- někdy ne-pak je potřeba vypnout zapalování a znovu zapnout (kessy). Někdy i úplně vypnout aplikaci v mobilu. Při navigování- a je jedno, jestli waze nebo google mapy se ztrácí spojení mezi mobilem a autem a zase naskočí, nebo třeba ani nenaskočí.

Chová se to obdobně na několika mobilech. :-(

Prostě pomocí android auto maximální nestabilita. Bohužel mobil s MirrorLinkem nevlastním. Mám telefony OnePlus 3 a Huawei p9 lite 2017.

Rapid+Bolero

 

Jakou máte zkušenost vy?

Editováno: , autor: Mutislav
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...