Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
před 17 hodinami, Martin Bednář napsal:

No nevim. Jako hracka asi jo. Pro taxikare co nekde ceka na zakaznika a nudi se, proc ne.

Osobne mi bohate staci AA v te podobe, v jake jej jeho tvurce vymyslel...

...tak sice to není Android Auto, ale MirrorLink, ale to na věci nic nemění. Nepředpokládám, že to někdo bude využívat v tomto rozsahu, spíš mi šlo o představení možností - co vše je možné přes MirrorLink pustit bez rootu telefonu a bez aktivace funkce VIM ve voze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎13‎.‎4‎.‎2018 na 7:19, Martin Bednář napsal:

No nevim. Jako hracka asi jo. Pro taxikare co nekde ceka na zakaznika a nudi se, proc ne.

Osobne mi bohate staci AA v te podobe, v jake jej jeho tvurce vymyslel...

 

Android Auto je (skoro) k ničemu. Podle mne jediná použitelná věc v AA je Waze, a to ještě navíc jakási stará verze podle toho, jakou verzi AA si vlastně upirátíš a nacpeš do mobilu. Navíc AA ti obsadí bluetooth a už nemůžeš mít naráz připojený jiný mobil.

Pokud je to jen trošku možné, tak to chce mirrorlink a full zrcadlení mirrorlink. Když to nejde, tak Floating apps.    ... jen podotýkám, že aktivně v autě používám přes zrcadlení aktivně jen 6 až 7 aplikací, zbytek v mobilu jen málokdy. Ale jsou to aplikace, které chci používat a proto je v autě používám. To mi umožní jen full mirrorlink.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nejčastěji v zrcadlení v autě používám tyto:

 

- Waze

- Here (offline navigace)

- Seznam mapy.cz (offline turistické mapy a místní detaily)

- Gibgas.de (pro vyhledávání CNG čerpaček, mám CNG auto)

- Aplikace DpmB (lokální dopravní podnik, sleduji tam online polohu jednotlivých spojů, když vozím děcka ráno na šalinu ;) / tramvaj)

- Dopravní Info (sledování provozu a dopravní situace)

- Přehrávač médií (sorry, teď mi vypadlo jméno aplikace ... pouštím hudební klipy a filmy pro děti ... a tahle konkrétní aplikace má ještě jednu výbornou vlastnost, že při zrcadlení full mirrorlinkem mi umožňuje shodit aplikace, co si jinak vynucují "popředí" ... vysvětlím ... aplikace přepínám přes Button Savior. Když třeba pustím jen Waze, tak mi ho nejde jen tak sklopit a přepnout se na plochu telefonu, musel bych ho vypnout. Ale když pustím najednou ten přehrávač a třeba to Waze, tak při Waze se přepnu na zobrazení oken, vyberu přehrávač, a ten pak shodím šipkou zpět. Takže jsem na ploše telefonu (na všech plochách), a zároveň mi na pozadí stále jede třeba to Waze a přehrávač)...   

 

Jinak samozřejmě v telefonu připojeném v autě mám praktických aplikací mnohem více, ale ty další používám méně často a nebo za jízdy vůbec. Já jsem usiloval o to, abych měl "chytré auto" pro podporu hlavně za jízdy, pokud někde zastavím a chci si na mobilu hrát hodinu Angry Birds, tak telefonu mohu rovnou vzítr do ruky. Jo mimochodem, i ty Angry Birds jdou přes zrcadlení hrát na displeji Bolera :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar borci,

mám Octavii III r.v. 11/2013 s Bolerem. Ví někdo jak rozchodit ten Mirrorlink, kdyz nemam zakoupen Smartlink? Jde to vubec? Jde mi hlavne o to, abych mohl stremovat z mobilu navigaci a u toho poslouchat hudbu... Plus nasel by se nekdo, kdo by mi nastavil pres OBD prisvecovani do zatacek a asistenta pro rozjizdeni do kopce? Samo ze ne zadarmo :)

 

Dikec,

KooB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taková možná hloupá otázka. Ale stačí mi mirrolink a sygic navigace. Tedy připojím telefon třeba za jízdy a chtěl bych mít rovnou spuštěný mirrorlink. Telefon mám odemčený přes smart lock. Bohužel ale na telefonu mi po připojení vyskočí nějaké hlášky s povolením k přístupu. Dá se to tedy nějak povolit na stálo. Tohle zrovna za jízdy není moc bezpečné čučet na telefon za řadičkou a je to zbytečná komplikace. A je tam nějaké nastavení mirrorlink automaticky připojit přes bluetooth… Nevíte co to znamená? Teda spíš co to provádí. Jinak telefon Samsung S8 a nový Swing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu hlášku o povolení můžeš ignorovat...ono se to připojí i tak...používám AA i ML a před odpojením telefonu přepnu na rádio a za pár sekund odpojím mobil. Pak před připojením nastartuju, pak připojím mobil a počkám, až se nastartuje spojení mezi mobilem a rádiem.  Jakmile pepnu do APP na rádiu, asi po minutě od nastartování auta, objeví se mi to, kde jsem byl naposled (pokud předtím odcházím z AA, naskočí automaticky AA a s ML stejně tak). Samsung S8, rádio Bolero, Octavia III FL 05/17. :kol-47:

 

PS: Mobil k rádiu připojím, odložím do schránky a už se o něj vůbec nestarám až do samotného odpojení. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj vsem, 

precital som si za posledne dni vele vlakno, ale mam par otazok.

 

Mam OIII, myslim 08/2015 - podla VIN cils a je to MR2016. pojde mi rozbehat smartlink ( mirrorlink - AA) na tomto aute na Boleru?Telefon mam Samsung A5-2016 , co by malo byt v pohode, podla infa co som nasiel.

este pre upresnenie - staci zakupit kod na smartlink - nebude potrebovat smartgate, spravne?

 

popr ,ak je tu niekto z Vas z okolia Brna, kto by bol ochotny stretnut sa na kavu a poradit mi - kym zaplatim nieco navyse, bol by som rad.

 

dakujem za info a vas cas...

 

Viktor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

 

Snažil jsem se vyhledat co potřebuji, ale ztratil jsem se ve vláknech....

Dotaz je jednoduchý víc, než jasná odpověď.

Mám novou firemní Octavii (2018) s rádiem SWING, do které mi objednali samé hovadiny, ale to co skutečně potřebuji ne. Rád bych oficiální cestou přes značkový servis (jinak to v žádném případě nepůjde) aktivoval funkci SMARTLINK pro možnost zrcadlení (výhradně) navigace Waze (telefon Xiaomi Redmi 4X). Máte někdo ověřenou informaci, o jaký zásah se jedná ? Je to jen klik-klak na NTB pro servisáka, nebo je třeba fyzicky něco "doplnit do palubky" a k tomu to odbloknout? Máte představu o ceně tohoto úkonu ?

 

Díky moc předem za ověřenou informaci !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem volal do autorizovaného servisu a řekli mi cenu 5k a že se musí objednat. Tuším, ale že se objedná jen registrační kod, který zadají. HW snad žádný nepřidávají. Ale 5k se mi zdá dost, navíc, když jsem si teď koupil novou Octavii III ve výbavě Style plus, která má už mít v sobě Smartlink a nakonec mi řekli, že tahle ho prostě nemá:-(

 

Pročetl jsem poslední stránky tohoto fora a došel jsem k názoru, že je dokonce celkem dost pravděpodobné, že mi to nebude fungovat. Mám Android 7, ale čínský výrobce (Oukitel), dá se někde vyzkoušet, zda tento telefon bude fungovat? Bohužel nikoho se Smartlinkem neznám:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...