Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
czmiro

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)

Doporučené příspěvky

Vloženo (upraveno)

Super zprava. Ted jeste aby Waze a Google Maps vydali update svych app aby byla podpora carplay :-)

Editováno na bozskydave

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Host Ulipek

Aplikace nefungujou.. Ani na rapidu ani na octavii (rapid starej 3 měsíce a octavia 2 týdny).. Takže se čeká na aktualizace aplikací.. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj vsem, 

precital som si za posledne dni vele vlakno, ale mam par otazok.

Mam OIII, myslim 08/2015 - podla VIN cils a je to MR2016. pojde mi rozbehat smartlink ( mirrorlink - AA) na tomto aute na Boleru?Telefon mam Samsung A5-2016 , co by malo byt v pohode, podla infa co som nasiel.

este pre upresnenie - staci zakupit kod na smartlink - nebude potrebovat smartgate, spravne?

popr ,ak je tu niekto z Vas z okolia Brna, kto by bol ochotny stretnut sa na kavu a poradit mi - kym zaplatim nieco navyse, bol by som rad.

dakujem za info a vas cas...

Viktor

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím.

Snažil jsem se vyhledat co potřebuji, ale ztratil jsem se ve vláknech....

Dotaz je jednoduchý víc, než jasná odpověď.

Mám novou firemní Octavii (2018) s rádiem SWING, do které mi objednali samé hovadiny, ale to co skutečně potřebuji ne. Rád bych oficiální cestou přes značkový servis (jinak to v žádném případě nepůjde) aktivoval funkci SMARTLINK pro možnost zrcadlení (výhradně) navigace Waze (telefon Xiaomi Redmi 4X). Máte někdo ověřenou informaci, o jaký zásah se jedná ? Je to jen klik-klak na NTB pro servisáka, nebo je třeba fyzicky něco "doplnit do palubky" a k tomu to odbloknout? Máte představu o ceně tohoto úkonu ?

Díky moc předem za ověřenou informaci !!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Včera jsem volal do autorizovaného servisu a řekli mi cenu 5k a že se musí objednat. Tuším, ale že se objedná jen registrační kod, který zadají. HW snad žádný nepřidávají. Ale 5k se mi zdá dost, navíc, když jsem si teď koupil novou Octavii III ve výbavě Style plus, která má už mít v sobě Smartlink a nakonec mi řekli, že tahle ho prostě nemá:-(

Pročetl jsem poslední stránky tohoto fora a došel jsem k názoru, že je dokonce celkem dost pravděpodobné, že mi to nebude fungovat. Mám Android 7, ale čínský výrobce (Oukitel), dá se někde vyzkoušet, zda tento telefon bude fungovat? Bohužel nikoho se Smartlinkem neznám:(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud mas style a radio bolero 8” tak tam je smartlink+ v zakladu pokud se nepletu.

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ahoj, 

tak ja som nakoniec ten kod obejdnal, ted uz cekam, kedy mi zavolaji zo servisu kvuli aktivaci.

tiez som laboroval nad cenou ale :

keby si chcel vymenit bolero za original radio s navigaci tak to vyjde urcite podstatne viac. ak zoberes nejake radio z havarovaneho auta - myslim starsi model, tak tam nebudes mat aktualne dopravne info, pretoze starsie radia a mapy to presote nevedeli- nie ako teraz najnovsie systemy.

tym padom, ak pocitam ze auto este budem mat cca 5 rokov, tak potom cena 1000/ rok sa da nejak poriesit...

Revol:

mirrorlink ti urcite nepojde, ale kedze smartlink je aj android auto, tak touto cestou by ti to mohlo fachat.

ak si z okolia brna, mozme sa stratnut, ked to budem mat aktivane.

alebo, si zajdi k predajcovi, a skus pripojit tvoj telefon cez apku android auto na auto, ktore ma smartlink aktivovany.

dobry predajca ma aspon jedno take auto na sklade.

ja som to nakoniec tiez tak spravil...

Editováno na viktorb

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bohužel jsem z Berouna, takže Praha a okolí, Brno je daleko, ale každopádně děkuji za nabídku.

V servise se zkusím zeptat, AA mám nainstalované, tak bych to zkusil jen spojit. Jde mi více méně jen o Waze a právě si říkám že 5k je dost, asi si radši koupím držáček na telefon a budu pokračovat jako do teď.

Hlavně mě štve, že to tam mělo být. Mám Style+ 2016, ale nevím, zda Bolero 8”? Dle fotek na google to je Bolero 8”, ale píše mi to, že mám aktivovat. Auto mám pár dní,tak se s ním zatím seznamuji:)

Editováno na revol

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

este jedna vec, 

ja mam taky oktavku ve vybave STYLE PLUS, a smartlink je tam. akurat ze neni aktivovany.

moze sa totiz stat, ze niektore starsie bolera tam ani nemaju ponuku toho smarltinku v menu, a tym padom to vobec nie je mozne doplnit - ak dobre viem.

to su mozno dve veci pri obejdanvke ktore ti mozno predajca nevysvetlil poriadne - ci to tam budes mat pripravene, alebo ti to aj aktivuju za tu cenu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja mam tedy Octavii 3 FL 10/2017 Style plis nejaky balicky a mam tam smartlink +

68757DA7-57DD-46BD-B432-F8BEDFA6DD4D.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Asi na začátku 2016 ten Smartlink nebyl ve Style+, jinak nevím. Než jsem to auto přebíral tak jsem se těšil na Smartlink a sklápěcí zrcátka (taky jsou ve style +) a bohužel. Ještě mi chybí asistent rozjezdu do kopce, na který se budu ptát, zda ještě lze dodělat (pro ženu).

Já Smartlink v menu mám a chce to aktivaci, což předpokládám je za těch 5k

PS: nevíte k čemu je toto tlačítko na volantu?

IMG_20180609_103929244.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

oprava - ja to tam mam stejne ako ty - tiez musim zaplatit za aktivaci... asi sme sa neporozumeli...

dodelat rozjezd urcite jde, taky pres servis - nekolik tisic korun, nebo si najdi lokalne skoda sraz tym, kdo umi pres kabel aktivovat veci na skodovce a budes to mit levneji.

presne ten rozjazd som si daval dodelavat taky pres nekoho, kdo to umi...

a to tlacitko je myslim sledovanie jazdnych pruhov - ale ak to nie je tak, tak nech ma opravia znalejsi...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám ještě 2 roky záruku, takže bohužel musím do autorizovaného servisu. Dokonce mi tvrdí, že musím v autorizovaném měnit i olej kvůli záruce, tak jsem zvědav, co si řeknou za pálku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

asistent rozjezdu do kopce ti udělá kdokoliv s kabelem, nebo EL327 a caristou v mobilu. Mě to také nabízeli ve škodovce při konfiguraci za 2 litry u fábie, tak jsem s díky odmítl a raději ušetřené peníze použil na upgrade ze swingu na bolero + surround (zadní repro, abych je nemusel dodělávat). HHC asistent mi pak nakódoval přes kabel jeden z místních uživatelů

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Před hodinou, revol napsal:

PS: nevíte k čemu je toto tlačítko na volantu?

IMG_20180609_103929244.jpg

To je tlacitko na aktivaci Front Asist myslim.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nikoli.  Resp. částečně nepřesná odpověď.

Jedná se o tlačítko, které na maxidotu vyvolá seznam asistentů , a umožní je povypínat/pozapínat - typicky se tam zobrazuje line assist, a zbytek v závislosti na výbavě - např. line assist atd.

• Líbí se mi 1
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 11. 6. 2018 na 18:52, MOJE_JMÉNO napsal:

Zdravím.

Snažil jsem se vyhledat co potřebuji, ale ztratil jsem se ve vláknech....

Dotaz je jednoduchý víc, než jasná odpověď.

Mám novou firemní Octavii (2018) s rádiem SWING, do které mi objednali samé hovadiny, ale to co skutečně potřebuji ne. Rád bych oficiální cestou přes značkový servis (jinak to v žádném případě nepůjde) aktivoval funkci SMARTLINK pro možnost zrcadlení (výhradně) navigace Waze (telefon Xiaomi Redmi 4X). Máte někdo ověřenou informaci, o jaký zásah se jedná ? Je to jen klik-klak na NTB pro servisáka, nebo je třeba fyzicky něco "doplnit do palubky" a k tomu to odbloknout? Máte představu o ceně tohoto úkonu ?

Díky moc předem za ověřenou informaci !!

Radio Swing a zrcadlení? Na tom minidisplayi ? To asi fakt technicky nepůjde....Pokud vím, tak Smartlink je technicky možný pouze na Bolero, Amundsen a Columbus

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 15 hodinami, Malta napsal:

asistent rozjezdu do kopce ti udělá kdokoliv s kabelem, nebo EL327 a caristou v mobilu. Mě to také nabízeli ve škodovce při konfiguraci za 2 litry u fábie, tak jsem s díky odmítl a raději ušetřené peníze použil na upgrade ze swingu na bolero + surround (zadní repro, abych je nemusel dodělávat). HHC asistent mi pak nakódoval přes kabel jeden z místních uživatelů

Já to vím, že mě ve škodovce natáhnou, ale kvůli záruce mi nic jiného nezbývá. Auto mám 5 dní, tak radši chvíli záruku budu držet, mám ji do 6/2020. Ještě holt zauvažuji, zda ty dva roky nebudu jezdit bez toho a pak to neaktivovat od někoho. Ten Smartlink mi taky dokáže aktivovat někdo z místních nebo jen škodovka? Na foru jsem četl, že za to dal někdo 3,5k a tady ve škodovce chtějí 5k.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

mám také záruku, ale kvůli HHC ji určitě neztratíš.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 41 minutami, revol napsal:

Já to vím, že mě ve škodovce natáhnou, ale kvůli záruce mi nic jiného nezbývá. Auto mám 5 dní, tak radši chvíli záruku budu držet, mám ji do 6/2020. Ještě holt zauvažuji, zda ty dva roky nebudu jezdit bez toho a pak to neaktivovat od někoho. Ten Smartlink mi taky dokáže aktivovat někdo z místních nebo jen škodovka? Na foru jsem četl, že za to dal někdo 3,5k a tady ve škodovce chtějí 5k.

Nakódoval jsem si spoustu věcí asi 2 měsíce po koupi...toto Ti nikdo zkoumat nebude, takže neměj v případě kódování o záruku strach. Není to mechanický zásah. -_-

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

přesně tak, mám i dokonce výrazně viditelné, jako je protočení ručiček, nebo corner ... a byl jsem 3 týdny zpět na oleji a nikoho nic nezajímá, nikdo nepátrá, co jsi měl za výbavu a co máš "navíc"

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky chlapy za postřehy.

před 1 hodinou, Malta napsal:

byl jsem na oleji a nikoho nic nezajímá

Jenže olej není záruční věc, co když se něco vy*ere a tam už by to mohli řešit, ne? Vím jak se všechny firmy koušou, když mají na něco uznat záruku.

Omlouvám se za offtopic.

Ke Smartlinku, zkusím dnes do toho servisu zajít a poptat se, zda bych ho nemohl u nich vyzkoušet, jestli mi bude fungovat a rovnou se i zeptám, ať mi nacení výměnu oleje. Do teď jsem si kupoval olej a filtry v práci (mám výrazné slevy) a tady mi to předpokládám nedovolí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

olej myšleno tak, že se v rámci výměny napichovali pak i na jednotku a ad olej podruhé, měl jsem též svůj, po předchozí tel.domluvě ohledně specifikace.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 13 hodinami, horamil napsal:

Radio Swing a zrcadlení? Na tom minidisplayi ? To asi fakt technicky nepůjde....Pokud vím, tak Smartlink je technicky možný pouze na Bolero, Amundsen a Columbus

Minidispleji ??? 6,5" považuješ za minidisplej ? To snad nemyslíš vážně. Doteď používám 5" telefon narvaný v mřížce a nemám rozhodně pocit, že by mi to pro navigování nestačilo. Důvod proč chci smartlink je ten, že telefon je po půl hodině rozpálený. Rád bych mu zhasnul displej a hodil jej s kabelem do schránky do chladu. 

V současnosti nefunguje konfigurátor Škody, ale jsem si na 99% jistý, že ke Swingu je mirrorlink nabízen jako příplatková položka za 3500,- Kč. Takže nesouhlasím v podstatě s ničím, co jsi napsal. Ale i tak díky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě si dovolím neodpustit malou poznámku k tématu tohoto diskusního fóra. zdůrazňuji, že nechci opravdu nikoho urazit, ale zdá se mi, že správce tohoto vlákna asi spinká :kol-55: Téma má již 26 stran a v podstatě se o mirrorlinku debatuje cca na polovině příspěvků. Viz výše výměna oleje, či rozjezd do kopce. Vyjadřujme se všichni prosím opravdu jen k daným tématům (tak jak je zvykem na ostatních fórech) a nezabředávejme mimo. Od toho jsou ostatní témata (již vzniklá, nebo nově vytořená). Takto je téma velmi nepřehledné a dochází tím mnohdy k opakovaným dotazů, jelikož ne každý se prokouše (i nesouvisejícími) tématy od a až do z.

Zpět k mému dotazu. Jelikož sem se zde výsledku nedobral, nezbývá mi než oslovit přímo zástupce ŠKODY. Až dostanu odpověď, určitě se o ni s Vámi podělím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se