Jump to content
czmiro

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)

Recommended Posts

Nie,nie,ani u nas na SK nieje.Asi to bude ozaj tym nastavenim povolenia z cudzich zdrojov,lebo prvy telefon to pyta a nainstalovane,druhy nie a tam je ten problem.Skusim aj ten iny prehliadac.Dik

Nyní po aktualizaci klasické aplikace Sygic, by tato měla fungovat přes MirrorLink. Není teda potřeba kupovat Sygic Car. Zatím nemůžu vyzkoušet, mám auto v zahraničí v servisu :-/ .

Ano, aj klasicky sygic uz ponuka mirrorlink.
Lenže je to ako dalsi doplnok a je treba si ho dokupit cca 40 eur - ak si dobre pamatam....

Odoslané z JSN-L21 pomocou Tapatalku

viktorb: ano, máš pravdu.. už to vidím v aplikaci v obchodě. Je to služba za 40€ :-/ .

jako majitel Sygic Car Navigation musím uznat, že na Google Maps přes Android Auto prostě nemá.  Ta ergonomie ovládání, neschopnost ukončit navigaci průjezdním bodem při jeho dosažení nebo ukončení navigování při dosažení cíle, okamžitě vypnout hlasovou navigaci ... to nemluvím o totální neschopnosti používat hlasové příkazy.

Zkuste si za jízdy vyhledat nejbližší pumpu v Sygic Car a v Android Auto.  Peklo a ráj.

Napadá mě, že vývojáři u Sygicu tu svoji navigaci snad ani nepoužívají, protože tohle jsou věci na které musí normální uživatel narazit.

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)
V 5. 9. 2017 na 11:28, kahuda92 napsal:

Zdravim Vas panove, budu mit zrejme otazku, kterou jste tady jiz diskutovali, nicmene po precteni vsech vlaken, mam stale pocit, ze neznam odpoved.

Mam Skoda Fabia 3 (model 2017, vyroba 12/2016) a mam radio Bolero. V nabidce MENU nevidim ikonku SMARTLINK a tak sem nevahal kontaktovat: 1. Autorizovaneho Prodejce 2. Kamarad co dela ve Skoda Auto projektaka v oddeleni Skoda Connect Portal. Dotazoval jsem se na moznost "Dokoupeni/Aktivaci" SMARTLINK na mem voze, jelikoz sem byl presvedceny, ze polozka za 3000Kc (konfigurator) nebude predstavovat zadny zasadni problem. Ze to bude ciste Software vec, cili budu se jednat o prehrani software toho Bolero radia.

Odpoved, kterou sem dostal od dvou zdroju se samozrejme lisi.

1. Autorizovany prodejce odpovedel, ze to neni mozne. Konzultoval i s nekym ve Skoda Auto.

2. Znamy se dostal primo na cloveka, ktery se venuje Skoda Entertainment systemum a tady ta odpoved je takova, ze kazde Bolero Radio je vybaveno touto funkci. Jsou dve variany.

a, Smartlink Ikonka je viditelna v nabidce MENU, ale neni aktivni. Zde je treba zakoupit aktivacni klic.

b, Smartlink Ikonka neni viditelna v nabidce MENU. V tomto pripade je treba dekodovat Radio Bolero a nasledne aktivovat Smartlink. Bylo mi i receno, ze by autorizovani prodejci meli vedet, jak na to.

I pres tuto informaci, kterou mam se Skoda Auto, mi autorizovany prodejce nemuze pomoci. Dale se pokousim to resit pres sveho kamarada, tak uvidime, jaky bude konecny vysledek.

Budu rad, kdyz se nekdo z Vas podeli o Vase zkusenosti v teto zalezitosti. Nekde na forum sem i celt, ze za 6000Kc to bylo provedeno. Me by zajimalo, jestli to bylo provedeno na variante A ci B, kterou tady uvadim. A pripadne, jaky autorizovany prodejce to bych schopny udelat.

Diky moc za Vase komentare,

David

Čau,
jak to všechno dopadlo? Aktuálně řeším stejný problém (varianta B) ale u okty 04/2016.

Díky za info

Edited by Tomáš Hailich

Tomáši u Octávky problém nebude taky jsem SmartLink dokupoval v servise i s prací do 6000 to bylo, mám stejný datum výroby jako Ty.

Oliver1: A na Boleru se tam dostaneš přes jaký čudlík? Kolega má teď v 2018 (Swing) čudlík "APP" a tam mu to nabízí že si to může dokoupit - já ho tam nemám. Vyplatilo se ti to dokoupit, nebo radši lepší držák (brodit) na telefon? Názory tu jsou dosti rozdílné..

Tomas H : Ja som tiez dokupoval do O3, stalo ma to 5100 Kc. nazory samozrejme budes mat vzdy rozdielne.

niektory hovoria ze ano , niektory nie.

Ale ked si zoberes starsie auta - myslim 2015-2016 mozno 2017, tak radsej dokupim za cca 5tis. ako kupovat za 20-30 tisic original navigaciu.

tym padom mas mapy vzdy aktualne - Google maps, waze, popr. ine podporovane na telefone, 

Ja som max spokojny. dal som si to aj za to, ze ked cestujes hlavne v lete dlhe cesty , a telefon mas v drziaku , tak po hodine uz mas telefon horuci, lebo tam pecie slnko.

takto mam telefon polozeny dole pri radiacej pake, tam slnko nepecie, popr. malokedy, a telefon sa neprehrieva.

aj navigacia je prijemna na vacsom displeji, ako na telefone, aj ked dnesne telefony uz nemaju daleko od velkosti displeja v aute.

ale ked som to kupoval, tak som mal 5" samsung, a rozidel na 8.5 palcovom boleru bol velky.

je to teda na kazdom zvlast, ci si to zaplati alebo nie. 

tolko moj nazor....

• Thanks 1

Používam carplay (iPhone) cez smartlink na celosklenenom Columbuse v S3 a zároveň používam držiak Brodit.

S ios13 (vyjde v septembri, zatiaľ sa však dá používať beta) je možné bežať a ovládať apky nezávisle na obrazovke carplay a obrazovke mobilu. Napr. aj dve rôzne navigácie, ak by človek mal takú potrebu.

Skúšal som kedysi aj android auto (nie však najnovšiu verziu) a Mirrorlink.

Carplay je podľa môjho názoru svižnejšie, graficky krajšie a vyladenejsie.

Mirrorlink má podľa mňa praktický prínos až pri full mirrore...

viktorb: A reálně jak dlouho trvá co sedneš za volant a jedeš podle navigace (skrze SmartLink)? Mám na mysli jak dlouho trvá propojit a zrcadlit navigaci v Boleru oproti navigaci pouze v telefonu, kde během pár vteřin už jedeš. Jde mi o to, že mám většinou hodinové přejezdy, ale navigaci používám pořád (aktuální doprava atd.) - tak abych nestrávil mládí propojováním telefonu. Na druhou stranu nesnáším hyzdění interiéru držákama na telefon s káblama přes palubovku..Bohužel nikdo v okolí tento systém nemá abych mohl vyzkoušet a porovnat..

Zdravim. Muze sem dat nekdo odkaz na stazeni posledni verze Android Auto pro telefony Samsung? Vim, ze v google play neni, ze se musi stahnout z internetoveho prohlizece. Diky...

V 29. 8. 2019 na 16:42, Tomáš Hailich napsal:

viktorb: A reálně jak dlouho trvá co sedneš za volant a jedeš podle navigace (skrze SmartLink)? Mám na mysli jak dlouho trvá propojit a zrcadlit navigaci v Boleru oproti navigaci pouze v telefonu, kde během pár vteřin už jedeš. Jde mi o to, že mám většinou hodinové přejezdy, ale navigaci používám pořád (aktuální doprava atd.) - tak abych nestrávil mládí propojováním telefonu. Na druhou stranu nesnáším hyzdění interiéru držákama na telefon s káblama přes palubovku..Bohužel nikdo v okolí tento systém nemá abych mohl vyzkoušet a porovnat..

Sice se to není otázka na mě ale celková doba od připojení telefonu do kabelu až po navigaci trvá do 10 - 15 sekund. 

Následně už člověk může zadat cilovou cestu i přes hlasové zadávání. 

Ja originál navigaci nechtěl, slyšel jsem různé ohlasy a ten smartlink je prostě super věcička... Dokonce to čte zprávy z SMS, messengeru apod. 

• Thanks 1

Zdarec, někdo zkušenosti s tím, jestli do nové O3 se swingem jde protlačit smartlink? tlačítko app tam je, napíše abych kontaktoval výrobce, ale paní v salónu říkala že asi to nepůjde (nicméně nevypadala důvěryhodně). 

Díky za každou odpověď.

V 25. 8. 2019 na 10:19, JiVi napsal:

jako majitel Sygic Car Navigation musím uznat, že na Google Maps přes Android Auto prostě nemá.  Ta ergonomie ovládání, neschopnost ukončit navigaci průjezdním bodem při jeho dosažení nebo ukončení navigování při dosažení cíle, okamžitě vypnout hlasovou navigaci ... to nemluvím o totální neschopnosti používat hlasové příkazy.

Zkuste si za jízdy vyhledat nejbližší pumpu v Sygic Car a v Android Auto.  Peklo a ráj.

Napadá mě, že vývojáři u Sygicu tu svoji navigaci snad ani nepoužívají, protože tohle jsou věci na které musí normální uživatel narazit.

Já myslím, že normální Sygic má již po dokoupení také možnost MirorrLinku. Možná ten by ti vyhovoval lépe.

Edit: Sorry četl jsem vlákno od spodu :-(

Edited by Klfree

nema, zkousel jsem 7 denni verzi. Ano mapy jsou hezci, ale ovladat hlasem se to proste neda.

A kupovat znovu  plnou verzi opravdu nebudu. Jeste prijdou za pul roku za rok s verzi na Android Auto a budu to kupovat zase?

Zajimalo by me, jestli hlasove ovladani Sygicu nefunguje v CarPlay, tzn v Apple verzi?

Muzu to vyzkoušet az pojedu vecer domu. Pokud to někdo nezjistí dříve. 

Aktualizace:

Tak hlasove ovladání funguje tak na 20% někdy to najde někdy ne.

Edited by komodo

V 7. 2. 2019 na 18:55, Zdenek Pastorek napsal:

Jen bych doplnil, ze AA je potřeba nejprve rozchodit v mobilu samotném = otevřít a nastavit základ. Jinak se bude auto tvářit, ze v mobilu nic nenašlo. :D

A můžete mi prosím popsat jak AA rozchodit v mobilu? Mám Samsung J5 a pochybuju, že se mi to podaří.Ve škodovce mi řekli, že to je nefunkční díky radě telefonu, takže nejlépe S nebo A. Diky.

Co má společného škoda servis s modelem telefonu?
Máš v aute volbu android auto?
Máš nainstalovanou apku na telefonu?
Ci ti nejde?

@matty79 v servise ti samozrejme zase povedali hlúposť. Hovorili pravdepodobne o Mirrorlinku, ten je naozaj podporovaný iba na niektorých mobiloch ako je Samsung A+S. Avšak Android Auto nevyžaduje žiadnu špeciálnu podporu od výrobcu, ten ide na každom bežnom Android mobile. Len treba mať nainštalovanú aplikáciu. Link na jej stiahnutie pozri pár príspevkov vyššie od JiVi.

V 13. 9. 2019 na 18:54, komodo napsal:

Muzu to vyzkoušet az pojedu vecer domu. Pokud to někdo nezjistí dříve. 

Aktualizace:

Tak hlasove ovladání funguje tak na 20% někdy to najde někdy ne.

takže pro moj eupřesní: CarPlay se Sygic funguje na tlačítko Voice na volantu /rádiu? To že nevyhledá je druhá věc. S Android Auto jsem v tomto spokojen , jen ty mapy google , tj děs. Kolikrát se nezobrazí názvy okolních míst. v tom je Waze bomba, ovšem, po zadání hlasového příkazu k navigaci, zobrazí  všchny alternativní trasy a čeká na kliknutí. Google Maps začne bez reptání navigovat a případnou alternativu si dovybereš sám 

Předevčírem jsem zjistil, že googlemaps nainfotainmentu už vydává zvukový signál, když se blíží přejezd nebo když vjedu rychleji do obce.

Edited by JiVi
  • Upvote 1

V 18. 9. 2019 na 8:03, JiVi napsal:

Předevčírem jsem zjistil, že googlemaps nainfotainmentu už vydává zvukový signál, když se blíží přejezd nebo když vjedu rychleji do obce.

Ten zvuk nevydává Google Maps, ale Waze. Pokud přepneš z Waze, tak ten stále běží na pozadí a vydává zvuková upozornění.