Jump to content
czmiro

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)

Recommended Posts

Dva dotazy k Apple CP:

1) když telefonuji přes CP, tak občas přestanu slyšet volajícího z druhé strany nebo začne v reproduktorech hrozně chrčet.

Vyřeší to přepnutí na telefonu na reproduktor a hned zpět. Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo dělat?

2) Jde po iOS 13 nastavit na dělenou obrazovku Waze místo Apple nativní navigace?

1 otázka - to bude problém iOS 13 tenhle problem mam i kdyz nemam připojeny telefon ke CP.

2 otázka - nevím nezkoušel jsem ale muzu zítra zkusit to me nenapadlo ,ale myslím ze to nepůjde. Když se na telefonu vytočí nějaké cislo tak se to automaticky ukáže na CP. 
takze se určitě spustí na lcd druhá navigace. 

2. Zatiaľ nie. Apple to má zatiaľ exkluzívne pre Apple maps. Možno v nejakom ďalšom iOSe.

• Like 1

Nemá někdo zkušenost s tímto zařízením?

Příjde mi to jako fajn volba do Scaly, nebo O3, kde bych více využil bezdrátové nabíjení s používáním CarPlay.

https://www.youtube.com/watch?v=LVPp_pDXbn4

2) Jde po iOS 13 nastavit na dělenou obrazovku Waze místo Apple nativní navigace?

odpoved:

Ano dnes jsem to zkoušel a na lcd v autě mi běžel Waze a na mobilu mi fungovaly Google Maps. 

Nerozumieme si.
IOS 13 priniesol do CP delenú obrazovku priamo v CP. Polovica obrazovky je Apple maps a druhá polovica je dynamická. Môže obsahovať info o najbližšom manévri a jazdné pruhy z Apple maps, info z hudobnej apky (apple music, Spotify, podcasts), info z kalendára. Do tohto screenu zatiaľ inú navi ako Apple maps nedostaneš.

• Like 1

V 13. 11. 2019 na 12:20, Drapa napsal:

Nemá někdo zkušenost s tímto zařízením?

Příjde mi to jako fajn volba do Scaly, nebo O3, kde bych více využil bezdrátové nabíjení s používáním CarPlay.

https://www.youtube.com/watch?v=LVPp_pDXbn4

Taky jsem to dnes objevil. Uplne nechapu, jak by to melo fungovat. Pokud je mi znamo, tak v iOS bez jailbreaku nijak “emulovat” bezdratovy CarPlay nejde. 

Ale pokud to vazne funguje i bez latenci, tak by to byla bomba. 

Edited by budis

Ale iOS ten bezdratovy CarPlay podporuje, neni podporovany na starsich autech, pry ho podporuje jen Scala, Kamiq a O4, takze Jailbreak neni potrebny, jen jde o ten doplnek pro auto. Kdyby to nebylo tak drahe, tak bych do toho sel i za cenu nefunkcnosti. Ale 5k je dost, v cine neco podobneho maji taky, ale i tak za to chteji 3k. 

Tak jednoduche to neni. Carplayi se venuju uz od zacatku, takze uz leccos vim. Pokud vuz wireless CP primo neumi, ocekava tedy pripojeni kabelem pouze s iPhonem, nic jineho ho nemuze nahradit (ani iPad). Pokud podporuje bezdratove CP, spoji se pomoci vestaveneho bluetooth a wifi opet pouze primo k iPhonu. 

Tohle udelatko by se tedy muselo kabelem spojit s vozem, ktery ho bude vnimat jako dratovy a zaroven s telefonem, pro ktery se bude tvarit jako bezdratovy CP. To muze byt pomerne slozity a vypocetne narocny retezec. 

Mam jistou teorii, ze v te krabicce mozna vlastne jedou CarPlayje dva - jeden bezdratovy, ktery prijima data z iPhonu a druhy kabelovy, ktery je predava do vozu. Oba dva si pak mezi sebou predavaji data. Tim spis by vsak bylo pravdepodobne, ze cele toto pripojeni nebude zrovna stabilni a bez zpozdeni. Ale chtelo by to zkusit. 

Taky se ale nabizi jednodussi vysvetleni - fake.

Tezko rict. 

A nevis nahodou, zda kazda Scala ma bezdratovy CP? Ne a ne se pripojit jinak nez kabelem, uz jsem z toho jelen.

Co koukam do konfiguratoru tak asi ne. Bezdrátové smartlink je v paketu média.

nebo paket connectivity.

Edited by komodo

Bezdrátový smartlink tam připlacený je, to video jsem právě taky viděl a tak mě to zarazilo. Měl jsem za to, že to jde bezdrátově pouze pro Android. Auto je spárováno s iPhonem přes Wi-Fi i přes Bluetooth a stejně to nejde, vždy je možnost CP zašedlá. Zkusím se pak zeptat v servise, je to jedna z prvních Scal, tak třeba to bude řešit nějaká aktualizace.

Zdravím,

uvažuji, že bych si nechal v autorizáku odblokovat SmartLink. Při nedávné objednávce na výměnu oleje jsem se o tom nezávazně bavil s technikem a ten zmínil, že zákazníci s Androidem mají často problémy s funkčností a stabilitou. Při pročítání tohoto tématu se mi zdá, že to nejspíš nebude tak špatné, tedy pokud člověk použije kvalitní a krátký USB kabel a nainstaluje si Android Auto, jenže spousta lidí tady píše o Boleru ale já mám Rapida 2018 se Swingem s Bluetooth.

1) Jaká je vaše zkušenosti se SmartLink a Android Auto na SWINGu? Funguje spolehlivě, něco na co si dát pozor?

2) Nějaká možnost jak/kde (Brno) bych mohl svůj telefon (Motorola Moto G5) s nainstalovaným Android Auto vyzkoušet než koupím za 5k zajíce v pytli?

Appku mám v nejnovější verzí i s češtinou a spustit jde, ještě bych chtěl vyzkoušet spojení s autem a použití Google map & Waze.

3) SmartLink na eshopu Škody momentálně výjde na 5003,- (prý zlevněno z 5 252,-), nevíte jestli tam bývá někdy v akci ještě levněji? Co jsem koukal tak v akci tam občas mají daleko výraznější slevy.

ahoj Tom, 

som tiez z Brna, tak sa kludne ozvi cez PM, a viem ti ukazat , ako to funguje,.

akurat teda nemam SWING ale Bolero, ale aspon to budes vidiet....

Tiez som to riesiel neskorsim odblokovanim, cenu som mal myslim rovnaku ako ty...

• Upvote 1

Mam Octavku (2019) se Swingem a smartlinkem a vse jede naprosto bez problemu. Telefon s Android Auto naviguje, prehrava hudbu, telefonuje, sms to cte v pohode...Kabel mam 0.5m dlouhy, nijak jsem ho neresil, prostě jsem vzal prvni, co jsem doma nasel. Sparovani pokaždé napoprve. Jen jsem se chtel zeptat, jestli jde nejak zmenit - zmensit to navigacni okno pri navigaci pres google mapy, pripada mi, ze je to zbytecne velke a zabira to misto pro mapu....