Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Ale iOS ten bezdratovy CarPlay podporuje, neni podporovany na starsich autech, pry ho podporuje jen Scala, Kamiq a O4, takze Jailbreak neni potrebny, jen jde o ten doplnek pro auto. Kdyby to nebylo tak drahe, tak bych do toho sel i za cenu nefunkcnosti. Ale 5k je dost, v cine neco podobneho maji taky, ale i tak za to chteji 3k. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jednoduche to neni. Carplayi se venuju uz od zacatku, takze uz leccos vim. Pokud vuz wireless CP primo neumi, ocekava tedy pripojeni kabelem pouze s iPhonem, nic jineho ho nemuze nahradit (ani iPad). Pokud podporuje bezdratove CP, spoji se pomoci vestaveneho bluetooth a wifi opet pouze primo k iPhonu. 
 

Tohle udelatko by se tedy muselo kabelem spojit s vozem, ktery ho bude vnimat jako dratovy a zaroven s telefonem, pro ktery se bude tvarit jako bezdratovy CP. To muze byt pomerne slozity a vypocetne narocny retezec. 

Mam jistou teorii, ze v te krabicce mozna vlastne jedou CarPlayje dva - jeden bezdratovy, ktery prijima data z iPhonu a druhy kabelovy, ktery je predava do vozu. Oba dva si pak mezi sebou predavaji data. Tim spis by vsak bylo pravdepodobne, ze cele toto pripojeni nebude zrovna stabilni a bez zpozdeni. Ale chtelo by to zkusit. 
 

Taky se ale nabizi jednodussi vysvetleni - fake.

 

Tezko rict. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezdrátový smartlink tam připlacený je, to video jsem právě taky viděl a tak mě to zarazilo. Měl jsem za to, že to jde bezdrátově pouze pro Android. Auto je spárováno s iPhonem přes Wi-Fi i přes Bluetooth a stejně to nejde, vždy je možnost CP zašedlá. Zkusím se pak zeptat v servise, je to jedna z prvních Scal, tak třeba to bude řešit nějaká aktualizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

uvažuji, že bych si nechal v autorizáku odblokovat SmartLink. Při nedávné objednávce na výměnu oleje jsem se o tom nezávazně bavil s technikem a ten zmínil, že zákazníci s Androidem mají často problémy s funkčností a stabilitou. Při pročítání tohoto tématu se mi zdá, že to nejspíš nebude tak špatné, tedy pokud člověk použije kvalitní a krátký USB kabel a nainstaluje si Android Auto, jenže spousta lidí tady píše o Boleru ale já mám Rapida 2018 se Swingem s Bluetooth.

 

1) Jaká je vaše zkušenosti se SmartLink a Android Auto na SWINGu? Funguje spolehlivě, něco na co si dát pozor?

 

2) Nějaká možnost jak/kde (Brno) bych mohl svůj telefon (Motorola Moto G5) s nainstalovaným Android Auto vyzkoušet než koupím za 5k zajíce v pytli?

Appku mám v nejnovější verzí i s češtinou a spustit jde, ještě bych chtěl vyzkoušet spojení s autem a použití Google map & Waze.

 

3) SmartLink na eshopu Škody momentálně výjde na 5003,- (prý zlevněno z 5 252,-), nevíte jestli tam bývá někdy v akci ještě levněji? Co jsem koukal tak v akci tam občas mají daleko výraznější slevy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Octavku (2019) se Swingem a smartlinkem a vse jede naprosto bez problemu. Telefon s Android Auto naviguje, prehrava hudbu, telefonuje, sms to cte v pohode...Kabel mam 0.5m dlouhy, nijak jsem ho neresil, prostě jsem vzal prvni, co jsem doma nasel. Sparovani pokaždé napoprve. Jen jsem se chtel zeptat, jestli jde nejak zmenit - zmensit to navigacni okno pri navigaci pres google mapy, pripada mi, ze je to zbytecne velke a zabira to misto pro mapu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 12. 2019 na 18:10, TomBRQ napsal:

2) Nějaká možnost jak/kde (Brno) bych mohl svůj telefon (Motorola Moto G5) s nainstalovaným Android Auto vyzkoušet než koupím za 5k zajíce v pytli?

Appku mám v nejnovější verzí i s češtinou a spustit jde, ještě bych chtěl vyzkoušet spojení s autem a použití Google map & Waze. 

Jsem z Brna, klidně ti předvedu, jak to funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presel jsem z Android Auto na Carplay a mimo celkoveho zlepseni stability mne prekvapilo, ze pres carplay funguje navigace pres waze i v tunelech. Nevi nekdo, na jakem principu to funguje - napada mne, ze waze ziskava data z tachometru auta pripadne iphone pouziva senzor zrychleni pro odhad rychlosti...? Nikde na netu jsem o tom nic nenasel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CarPlay pouziva aj polohu dodavanu autom samotnym (tie iste data co su vyuzivane zabudovanou navigaciou)

Na urovni iOS systemu to kombinuje s datami o polohe z mobilu samotneho (GPS a ostatne senzory) a toto potom podhodi ostatnym apkam pouzivajucim polohu - takze na urovni apky samotnej nie je treba ziadny dalsi vyvoj aby dokazala vyuzit data z vozidla.

 

AndroidAuto ako platforma samotna by tiez malo umoznovat vyuzitie dat z vozidla pomocou SDK. To znamena ze to zatial nerobi tym sposobom ako CarPlay a je to teda ponechane na vyvojara aplikacie, ci a ako si spravi spracuvanie dat z vozidla. Co sa tyka Waze tak myslim, ze povodne chceli pockat, kym AndroidAuto neposkytne vo svojom "fused location provider" obdobny sposob ako to robi CarPlay.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Google mapy po strate GPS dopocitavaju predpokladaný pohyb v tuneli. Nedokážu presne detekovat rýchlosť a polohu bez Carplay.

 

Waze beacons je potrebné nainštalovať do tunelov. V Brne také majú. U nás nie. NDS sa k tomu stavia odmietavo.

Využívať to môžu aj iné apky, je to otvorený systém, myslím že okrem Waze to používajú oba Google maps.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...