Jump to content
czmiro

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)

Recommended Posts

V 5. 1. 2020 na 9:58, budis napsal:

Info o donglu pro bezdrátový CarPlay sleduju už pár měsíců a jeden už mám na cestě z Amazonu. Kdo by chtěl se dozvědět více, tak zde je celé vlákno diskuze o nových donglech 

https://forums.macrumors.com/threads/carplay-adapter-to-convert-to-wireless-carplay.2193978

Zatím nejdál jsou dva stejné dongly Carlinkit a CarPlay2air. Zpočátku měly dost chyb a ne na všechny vozy fungovaly správně. Postupně se však podařila většina vychytat a na modely VW, Škoda, Seat, Audi atd. už by mohly fungovat bez problémů. Jak mi dorazí, vyzkouším a případě Vašeho zájmu se podělím o zkušenosti. 

BTW dobře jsem udělal, že jsem si do Karoqa dal bezdratové nabíjení, teď ho snad konečně využiju :)

Rád si pak tvé postřehy přečtu, hodně nad objednáním váhám, není to nejlevnější, ale kdyby vše fungovalo na 100%, jdu do toho...

On 12/30/2019 at 12:48 PM, beuticek said:

Ahoj, má už někdo další AA v GP? Zatím je asi @Martin Bednář jediný. 

Dnes jsem aktualizoval svůj telefon na Android 10 a už vidím se stejným účtem AA i na dalších starších telefonech.

Screenshot_20200112-183903.thumb.png.232f552e5aaaa0f5f8b0229f40aca2be.png

• Upvote 1

Ahoj,chtěl bych se připojit k autu OIII (Bolero)přes MirrorLink,ale nemám na to správný telefon. Uvažuji o Honoru 20 Pro. Otázka zní, půjde to s tímto telefonem? Nikdo mi zatím neumí odpovědět. Díky

Děkuji za odpověď,Samsung a70 by taky připadal v úvahu ale také to nikde nepíšou. Nemáte ho někdo odzkoušený?

Moc se teď v těch nižších řadách Samsungu neorientuju, ale řada A5 a A7 to uměla. A70 je asi nástupce tak by to měla umět. Zkusil bych hledat na netu. Všeobecně jak tu bylo napsáno Samsung je dost podporovaná značka. A co třeba místo mirrorlinku, který toho stejně moc neumí používat Android auto? Ten myslím zvládne i ten Honor...

Mám už dva roky koupenou navigaci Sygic a tu bych rád využíval. Jiná možnost jak mapu dostat do infotainmentu asi není. Nebo jo?

mam sygic a z osobni zkusenosti doporucuji Android Auto a google maps, pripadne waze ... 

Ropuchalek - tu verziu co mas sygic - ktoru verziu mas kupenu?
Lebo ak ju vyuzivas teraz na svojom android telefone - tak to je android verzia. Ak chces sygic vyuzivat cez mirrorlink, tak si musis kupit inu verziu sygicu cca za 50-60 eur kotra je specialne pre Mirrorlink, neviem teraz presne kolko to stoji. Tak zvaz, ci sa ti to oplati....

Odesláno z mého JSN-L21 pomocí Tapatalk

Může používat i standardní Sygic, je v něm možnost zakoupit plugin pro Mirrorlink (1080Kč).

Ano to mas pravdu. Uz teraz sa to da sokupit.
Ale zas je to o dalsich penezich... Ja bych to neplatil. Osobny pohlad...

Děkuji všem za odpověď. Dnes jsem zkusil jet s mapami Waze asi 100 km a nebylo to vůbec špatný, Tak uvidím až pojedu v létě do Chorvatska. Snad fungují i v zahraničí.  :)

Neboj, funguje to vsade. Tim, ze data jsou v eu zdarma je to super.
Taky mam aj sygic a mnohokrat je waze lepsi...

Android Auto umožňuje posílat informace na infotainment a nechat display mobilu přístupný pro úplně nezávislé využití. Někdy zkusím Waze i Sygic ve stejný čas trasu z bodu A do bodu B. Jsem zvědav, co mi to ukáže. 😁

Mal by umoznovat aj sucasne Waze a origo navigaciu na sklenenom Columbuse v kombinacii s digitalnym kokpitom (od Android 10)

Edited by misor1994

Tak jsem to dneska zkusil na trase 20 km z práce domů. K mému překvapeni i Sygic nabízí základní volby k hlášení situace na cestě. Přesto je Waze “hladší” a rychlejší při změnách trasy a flexibilnější k lepší alternativě cesty. Příklad - uhnul jsem z původní trasy. Obě navigace se chytily. Na jedné křižovatce při odbočení vpravo mi dal Sygic úplně hloupý manévr “uzlu” (namísto odbočení vpravo mě to navádělo doleva o 270 stupňů). Pak jsem zase uhnul na ve špičce pohodlnější trasu a Waze se zase hned chytil. Sygic až na třetí pokus. A ve finále asi 200m před barákem zase Waze hned a přímo a Sygic opět nezklamal a až třetí možnost. 🤣 Obě tedy dovedou až do cíle, ale Waze vyhrál. Sygic trochu postrádá logiku.

Teď jsem zaktualizoval na novou verzi (taky z apkmirror) a v pohodě. Ještě to zkusím připojit na auto. 

Připojeno i k autu a v pohodě, no problem. Mám ale Alpinku, ne origo rádio. 

Edited by beuticek

Zdravim panove. Mam superba 2017 a v nabidce mam smartlink, ale po pripojeni telefonu kabelem se vse spoji, ale kdyz chvi treba spustit youtube jde mi do repro hudba, ale nejde obraz. Je mozne to nejak rozchodit at vidim video na obrazovce radia? Dekuji za pomoc

Ouvej, klasická otázka, přečti si cca posledních 20 stran tohoto vlákna.

Jakýkoli video přenos z telefonu je v autě defaultně blokovaný, výrobce auta si to nepřeje.

Musíš to obejít, třeba pomocí aplikace Floating Apps for auto - Full Mirror Link - viz odkaz níže. Dost ale záleží na tom, jakou máš značku a typ mobilu.

https://www.facebook.com/groups/1284093011720537/

Doplnim skusenost k navigacii. Mam scalu, ale skusal som to i na o3. Asi mesiac dozadu mi zacala chodit naviigacia sygic ako v o3, tak i na scale bez dokupenia funkcie mirrorlinku u sygicu. Mam premieum europu (15eur). Otazka je co sa udialo. Ci je to diera v software sygicu po aktualizacii, ci to doslo aktualizaciou v telefone to fakt neviem. Kazdopadne to ide i ked cakam, ze ak je to chyba v sygicu, tak to dlho nebude pristupne. Ti co mate sygic, popripade vyskusajte ci to nemate tiez spristupnene a ci Vam to v aute ide.

Edited by csabac

Nechcem ti kaziť radosť, ale zdá sa mi, že je tam časové obmedzenie, proste na vyskúšanie... Aspoň sa mi marí, že to bolo v maili, čo mi od nich prišiel...