Přejít na obsah

SmartLink (Apple CarPlay/Android Auto/MirrorLink)


Doporučené příspěvky

Asi se mi tedy potvrzuje upozornění od prodejce, jak jsem psal LukášoviCBR o příspěvek výše, že po aktualizaci telefonu na vyšší verzi, se změní nastavení a pak MirrorLink nefunguje. Na stránkách ŠA je Tvůj telefon kompatibilní s Androidem 6. Zkusil bych, jestli to jde, downgrade zpět na Android 6 nebo jiný telefon jako máš Ty s Androidem 6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LukášCBR a @Spaceback77 - skusme nepliest hrusky s jablkami a budme prosim presni v pouzivanych nazvoch.
iPhone nepouziva MirrorLink ale CarPlay. Skoda Smartlink podporuje Mirrolink, AndroidAuto a CarPlay.  
s iPhone 7 - iOS 10.3.2 - funguje spojenie pomocou CarPlay zdanlivo bez problemov (skusal som par krat v otcovom SIII s Columbusom) pri pripojeni USB KABLOM.

odporucam skusat s original kablom od APPLE (mne to fungovalo aj s kablom od Broditu (sucast aktivneho drziaka))

 

myslim si, ze by iOS 10 by mal byt so Smartlink kompatibilny (aj ked nie oficialne)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PistaTT

- sypu si popel na hlavu, v návalu "vášně" jsem zaměnil MirrorLink a CarPlay u IPhonu;).

Jinak IPhone 7 je kompatibilní se SmartLinkem na rozdíl od IPhone 6, takže Tobě to funguje jak má, ale LukášCBR na tom bude asi hůř, bohužel. Propojovací kabel by měl být originál k danému telefonu, nevím proč, ale asi to tak je.

Editováno: , autor: Spaceback77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám mojí zkušenost se Smartlinkem.

Mám Bolero a telefon Sony Xperia X.

Android Auto funguje bez problémů.Teď už tam dokonce jede Waze.Sice beta verze,kde nejsou všechny funkce,ale je to příslib do budoucna.

Mirrorlink - můj telefon umožňuje zrcadlení obrazovky 1:1 .Řešil jsem jen,aby to fungovalo za jízdy,což se mi podařilo odblokovat pomocí OBDeleven.Takže si na Boleru pustím cokoli z telefonu.Jediné co mi vadí,že navigace při hlasovém pokynu ztlumí rádio a znovu ho nezapne.Tohle se mi bohužel nepodařilo vyřešit.Za mě spokojenost,ale člověk si musí poradit sám.

Kdyby to mělo být "oficiálním" způsobem tak je Smartlink k ničemu.AA se u nás nedá oficiálně stáhnout a pro Mirrorlink je žalostně málo použitelných aplikací a ještě je problém spustit je za jízdy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lasse:

Dělá mi to to samé, dostal jsem od jednoho pána radu, cituji:    "máte špatně nastavené bluetooth, nastavte si připojení telefonu jako Premium - tj. přes RSAP a zrušte si audio přenosy po bluetooth a nic Vám radio přerušovat nebude :-)"

Něco dělám špatně, zatím se mi to nepodařilo rozchodit. RSAP je aplikace stažená z GooglePlay, je tam i zkušební verze. Kdyby se to někomu podařilo rozchodit, dejte vědět. 

Mělo by to pak zvukově fungovat jako normální navigace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lasse:
Dělá mi to to samé, dostal jsem od jednoho pána radu, cituji:    "máte špatně nastavené bluetooth, nastavte si připojení telefonu jako Premium - tj. přes RSAP a zrušte si audio přenosy po bluetooth a nic Vám radio přerušovat nebude.


Myslim,ze to neni reseni,protoze vse jede po kabelu.Bluetooth neni pri Mirrorlinku potreba.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

dovolím si tady trochu poopravit některé omyly, které se tady opakují:

1. Apple má svůj program zrcadlení ve vozidle, který je přímo součástí operačního systému a jmenuje se Carplay. Ten méně či více podporují vozy vybavené Smartlinkem. Nikdy na žádném Apple zařízení menůže chodit Mirrorlink, protože to je certifikovaný protokol komunikace, který do NĚKTERÝCH svých telefonů integrovali pouze výrobci mobilních telefonů Sony, Samsung, LG a HTC. Většinou pouze do novějších a vyšších modelů.

2. Mirrorlink má celkem 3 verze - nejstarší 1.0 byle lehce oblafnutelná a zobrazovala za jízdy prakticky vše

novější 1.1 . -prakticky ve všech vozech Škoda - po kabelu USB, pouští oficiálně za jízdy pouze certifikované aplikace ( a těch je jak šafránu)

nejnovější 2.1. - Škoda už představila vloni na veletrhu tuším v Barceloně - běží čistě po WiFi - nepotřebujete již USB kabel

Co všechny zajímá nejvíce - jak zobrazit  kompletní zrcadlení telefonu za jízdy. Pro telefony Sony - smůla, pouze softwarovou úpravou ve vozidle - tzv. fukce VIM (video in motion) za peníze - a je to zásah do nastavení softu vozu, s případnými právními důsledky na homologaci a autorská práva tvůrce softwaru :-)

Pro majitele Samsungu s certifikací Mirrorlink - existuje řešení - viz odkaz na mé stránky youtube.

Další možnost AndroidAuto - podobně jako neupravený Mirrorlink Vám umožní zobrazit pouze v něm integrované aplikace. Ne tedy plné zrcadlení telefonu, ale aplikace úsce spojené s google. Např. google mapy, google vyhledávání, google počasí , googleplay music, spotify apod. Velká novinka - umí i Waze navigaci, ale......

....ale má to svůj háček - není ofiko pro český trh, to se dá ale obejít a zprovoznit i na českých telefonech ( JAKÝKOLIV ANDROID 5.0 A VÝŠE ). Ovšem musíte počítat s tím, že hlasové ovládání nebude na 100 procent fungovat, jak by mělo, právě proto zatím není uvolněno pro český trh...

 

Co se týče slíbených odkazů na fukci plného Mirrorlinku - tj. plného zrcadlení telefonu ( i za jízdy ) pro telefony Samsung:

 

pro starší vozy Škoda do cca 6/2015:

https://www.youtube.com/watch?v=4awEgQ1XXkI

 

Pro novější - Kodiaq, nová Octavia apod :

 

 

 

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 7. 2017 na 10:40, Maverick napsal:

 

To je zvlastni, ja pouzivam CarPlay s iPhone 5S bezicim na iOS 10.3.2.

Tabulka kompatibility obsahuje množství - a mnohdy přímo fatálních - chyb. Tu nelze brát vůbec vážně. Na zákaznické lince i v servisu vědí také obvykle kulové. Na jejich obranu - Škoda montuje ( a odebírá od VW, který nakupuje v Číně nebo v Polsku ) celkem 4 typy USB hubů, které jsou použity pro různé konfigurace radia. Tyto USB Huby nejsou bohužel obyčejné, ale programovatelné s 2 mikročipy a I2C sběrnicí, po které komunikují s vnějším a vnitřním prostředím. A ty v sobě mají různý firmware, který odlaďuje výrobce a nahraje je do dvou 32kB Romek uvnitř Hubu. A tady bude zakopaný pes - záleží, kterou verzi firmwaru máte ve vozidle ( a to je odvislé od data výroby, od použitého autoradia a od toho, co zrovna bylo na montážní pásu :-)).  Takže nezbývá, než vyzkoušet ..... Každý vůz je svým způsobem originál a může překvapit. Potěšující zpráva je, že HUBy by měly být mechanicky i elektronicky kompatibilní, takže teoreticky upgradovatelné, ta méně potěšující, že na ebay stojí nejnovější HUB přes 100 dolarů, na aliexpresu asi půlku....

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wooow! Tolik relevantních informací. Super, za sebe obrovské díky za vysvětlení, pane "horamile". :kol-47:

 

Je možnost, ze každá verze rádia má jinou verzi mirror (např. Bolero 1.1 a Columbus 2.1)? A nebo existuje předpoklad, že novější skleněná rádia jsou na tom tak nějak stejně? 

Pokud jde o výrobce telefonů - používá každý z nich svá pravidla nebo úpravy zrcadlení? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý výrobce telefonú používá své komunikační protokoly, které musí splňovat normu stanovenou MirrorLinkem. Dokonce komunikační protokol je odlišný od toho, který se běžně pro komunikaci po USB používá. Pokoušel jsem se "znásilnit" necertifikovaný telefon, aby navázal komunikaci pře TMserver s Mirrorlinkem a ani po desítkách hodin se mi to nepovedlo. Dokonce jsem požádal Škodu-auto o spolupráci - ( existuje a je možné získat windows-simulator Mirrorlinku pro ladění aplikací pro MirrorLink), ale dozvěděl jsem se, že celou věc má pod palcem vývojové oddělení VW a Škoda už dostává víceméně hotové řešení....

Takže jinak řečeno, postup, který Vám bude fungovat se Samsungem je např. nepoužitelný pro Sony apod. Jen Samsung má tuším 8 "plug-inů" pro Mirrorlink, které se liší v použitelnosti pro různé verze Androidů.

Co se týče jednotlivých firmwarů vozidel, bude to asi podobné. Mám dva testovací telefony s nastavením Mirrorlinku ( Samsung A3 2016 a Samsung A3 2017 ), oba s velmi podobnou verzí Android 6.0.1, a nejen, že se oba chovají mírně odlišně v jednom voze, ale navíc se chovají jinak v Superbu, Octavii i Kodiaqu. Navíc neblahá zkušenost - měl jsem odladěný full MirrorLink pro Kodiaqa, pak na něm proběhl update softwaru ( kvuli chybovým hláškám emergency call ) a stejný telefon začal hlásit, že aplikace nelze spustit za jízdy..... a mohlo se začít nanovo :-)

Takže závěrem, zatím jsem se nesetkal s případem, že by full Mirrorlink ( tj. komplexní zrcadlení telefonu mezi certifikovaným Samsungem a vozem Škoda ) nešlo spustit, mnohdy ale jen za cenu různých omezení a stability spojení. Dá se však vždy "odladit" takový postup, aby alespoň fungovaly zásadní věci - např. Waze, mailový klient, internetová TV, Youtube apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velké díky za objasnění. Tím pádem jako neználek rezignuju na celou věc. :D Jediné, co by se mi líbilo, by bylo eventuelně rozchodit na rádiu prohlížení fotek, ale to určitě bude o nastavení (nakódování) rádia samotného. Filmy by byly luxusní, ale to je zase jiná kapitola od těch fotek....co už, no. kol117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna to nekomu pomuze.. 

Resil jsem u sebe nefunkcni CarPlay (iP 6S 10.3.2), v nastaveni naprosto chybela polozka CarPlay, to cele bylo zpusobeno tim, ze jsem mel vypnutou Siri pres omezeni.

Po povoleni se najednou CarPlay zobrazilo a bylo mozne jej pouzivat (Siri je totiz nutna pro beh CarPlay).

 

Pokud tedy nekomu nejde CarPlay, doporucuju prekontrolovat toto..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...