Přejít na obsah

výměna spodního pantu předních dveří Octavia1,Toledo2,Golf IV


lokoc2

Doporučené příspěvky

Výměna pantu Seat Toledo 2(1.9Tdi 81kW/1896 ccm r.1999), mělo by to být stejné s Octávií 1, Golf IV atd.

Nejprve jsem oddělal prahovou lištu, která je souběžná s prahem a potom plast u levé strany, kde je otevírání kapoty, až se dostanu k elektrické patici, kterou odpojíte, potom prostrčíte skrz karoserii, když budete vyndávat dveře

777.bmp

 

Potom odděláte plastovou krytku pojišťovacího šroubu horního pantu, pod kterou je šroubek 6mm, který vyšroubujete

777.bmp

777.bmp

 

Potom vyšroubujete jen spodní šroub klíčem X Z N M10 (tisícihran) pokud je tam málo místa použije se ten krátký a trhák 10 mm a můžete vysadit dveře.

777.bmp

 

Potom odšroubujete spodní pant jsou tam dva šrouby jeden zvenku a druhý zevnitř karoserie. Vyměníte pant, většinou po starém zůstane v barvě otisk tak ho potom nemusíte seřizovat. Když jsem tam dával nový, trochu jsem potřel dosedací plochu silikonem, až tam třeba nezatíká. Jinak tu část co zůstala na dveřích jsem neměnil, ta byla dobrá, spíš je vychozený vždycky čep pantu. Sehnal jsem si starší, ale před montáží jsem ho trochu vylisoval tak do ½ až mi nevypadne čep  a trochu jsem ho promazal vazelínou, šlo to ve svěráku lehce ( kousek duté trubičky a kolíku).

 

Teď nějaký poznatek k pantům:

já tam měl originál  4B0 831 411B(PŘEDNÍ LEVÝ TOLEDO stejný asi s Golfem IV tak mi to řekl na vrakovišti)

777.bmp

777.bmp

777.bmp

ale sehnal jsem z Octavie 1 zadní levý s číslem

4B0 833 411D(ZADNÍ A PŘEDNÍ OCTAVIA1),

 

který na Octavii1 je stejný přední a zadní a on tam seděl v pohodě. Jen jestli si všimnete, je v nich rozdíl, že originální má 3 zpomalovače (polohovače a ten co jsem tam dal má 2, ale na velikost otevření to nemá vliv, akorát to má o jednu polohu mít,ale tu nejméně otevřenou)

 

Nářadí které jsem k tomu potřeboval- tisícihran  X Z N M8, M10 krátký a M10 dlouhý, trhák 10mm+normální klíč 10mm,šroubováček na konektor  + torx na prahovou lištu

777.bmp

 

777.bmp

777.bmp

777.bmp

777.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...