Jump to content

Česká kancelář pojistitelů

vonRichthofen
 Share

Recommended Posts

dnes mi poštou přišel dopis od čkp, s tím, že nemám 147 dní zaplaceno povinné ručení od 21.12 2013 do 16.5 2014. vše za 7530 kč. povinné ručení mám u Triglav-u, smlouva platná od 19.12 2013 do 18.12 2014. na dobu určitou. pojistné zaplaceno 15.11 2013. máte s tímto nějaké zkušenosti?

• 1 month later...
  • 4 months later...

Po mně chtěli 30 tis. za auto který jsem v minulosti prodal a majitel ho nepřihlásil. Vložil jsem na jejich stránkách naskenovanou kupní smlouvu, nikam jsem nic neposílal a bylo. Smázli mě a hotovo.

Stalo se má něco podobnýho, ale tak jednoduchý to nebylo. stálo mě to trochu vyřizování a nervů... Někdy to jde, někdy to nejde...

• 3 weeks later...

Zmrdi, budou to zkoušet furt, i když na ně spousta lidí dokonce podala trestní oznámení pro pokus o podvod (viz první dotaz, auto s platnou poj. smlouvou, ale ČKP požaduje zaplatit za nepojištěný vozidlo). Mně od nich před lety (zhruba v polovině roku 2007) přišla výzva k zaplacení období, kdy auto stálo v bazaru PŘED TÍM, NEŽ JSEM HO KOUPIL (někdy kolem poloviny roku 2004) - to tam samozřejmě napsaný nebylo, ale snadno se to dalo odvodit podle dokladů o koupi auta.

Prostě někdo v ČKP z pravidelnýho výpisu zjistil, že auto tenkrát nemělo asi 2 měsíce platnou pojistku, načež vystartovali po vlastníkovi = po mně kvůli nedoplatku. Akorát ten někdo si nezjistil právě z centrálního registru, kdo v tý inkriminovaný době byl aktuálním vlastníkem auta. Takže jsem je elegantně odpálkoval ať si jdou hledat tehdejšího majitele, pokud chtějí vybírat nějaký peníze - já mám svědomí čistý. Doloženo kopiema pojistný smlouvy a kupní smlouvy, na další otravování už asi neměli odvahu = nikdo se už neozval... Docela se divím, že se Red Baronovi namáhali s nějakým omluvným dopisem, mně se tenkrát neomluvili vůbec... Ale pravda, za ty roky už se mohli naučit trochu slušnějšímu vychování...