Přejít na obsah

Bzučivý-rezonující zvuk při přidání a ubrání plynu


JiricekHacicek

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat ostatních majitelů 1,2tsi 77kw, jestli mají na pozadí běhu motoru nějaký jiny zvuk. Byl jsem teď na garančce ve 30tis v Porsche České budějovice a tam byli vysloveně arogantní. Prej je to normalní a auto nesmím tolik poslouchat. Na nahrávce je to znát míň než ve skutečnosti. Každopádně to nedělalo a trvá to tak cca měsíc.Čekal jsem s tim na garančku a bohužel marně. Při přidání plynu to začne a po ubrání to trvá ještě tak cca 2 vteřiny. Při neutrálu to nedělá. Díky moc za info.

Záznam_0001.wav

Záznam_0002.wav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokrok...dneska jsem byl u Ševčíka a prej tam ten zvuk nema co delat,ze to bude nejspis nejakej ventil...tak si to tam nechali do stredy. Hlavne,ze v Porsche CB mi reknou, ze to nemam tolik poslouchat. Prines jsem si k Porsche na garancku svuj olej,tak asi tim padem arogance a nezajem.Konkretne p. Travníček, jednání s clovekem jak s blbcem. A to jsem si rikal,ze Porsche jsou gigant,tak by meli mit super zazemi na opravovani. Navíc jsem chtel zamaznout bily tupky na fialovym laku,cca 4 tupky a zalakujou jen tri.Nejsou schopny obejit cely auto a vrchol vseho bylo prilepeni odlepenyho plastu kolem brzdovyho svetla na patych dverich a prilepi to krive. Akorat ja trouba pri prebirani auta na to svetlo uplne zapomnel kvuli pospichajici manzelce a doma jsem se chytal uz jen za hlavu. Takze za me - Porsche CB uz nikdy vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokrok...dneska jsem byl u Ševčíka a prej tam ten zvuk nema co delat,ze to bude nejspis nejakej ventil...tak si to tam nechali do stredy. Hlavne,ze v Porsche CB mi reknou, ze to nemam tolik poslouchat. Prines jsem si k Porsche na garancku svuj olej,tak asi tim padem arogance a nezajem.Konkretne p. Travníček, jednání s clovekem jak s blbcem. A to jsem si rikal,ze Porsche jsou gigant,tak by meli mit super zazemi na opravovani. Navíc jsem chtel zamaznout bily tupky na fialovym laku,cca 4 tupky a zalakujou jen tri.Nejsou schopny obejit cely auto a vrchol vseho bylo prilepeni odlepenyho plastu kolem brzdovyho svetla na patych dverich a prilepi to krive. Akorat ja trouba pri prebirani auta na to svetlo uplne zapomnel kvuli pospichajici manzelce a doma jsem se chytal uz jen za hlavu. Takze za me - Porsche CB uz nikdy vic.

Tak se zastav u ředitele p. Kiselicou a prober to sním (postěžuj si). Osobní zkušenost super jednání!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizovano: Tak volam dneska k Sevcikovi a tam mi tvrdi,ze ten zvuk sice vychazi ze vstrikovaciho cerpadla a bejt tam nema,ale po konzultaci s Boleslavi to prej nevadi. Ze by mi to nemel rikat,ale ze si mysli,ze za mesic bude svolavacka,ze urcite nebudu sam. tak mu tvrdim,ze tim padem mam neprodejnej srac,za pul milionu.Ze kazdyho pripadnyho kupce to po nastartovani odradi.Rikal,ze me chape,ale ze bohuzel. Tak jsem okamzite volal do Boleslavi a tam mi sdelili a divili se,ze s nima nikdo nic nekonzultoval a o VIN tam zaznam nemajia ze kdyz tam ten zvuk nebyl,tak ze se to urcite bude resit a at jim naskenuju papir co mi dali u Sevcika (jeste jsem si auto nevyzved). Tak samozrejme volam Sevcikovi a tam uz koktali,ze se skodovkou to neprobirali,ze to je jen jejich nazor.Tak jsem jim rek,ze trvam na odstraneni i pripadne pravnim sporem a prosil me at nic nikam neposilam,at jim to tam necham a zejtra,ze se do toho pusti a hned to proberou se skodovkou. By se clovek posral z jednani v soucasnej dobe k zakaznikovi...

Editováno: , autor: JiricekHacicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim, omlouvam se,ze jsem nenapsal dokonceni problemu,me nejak uplne vypadlo, ze jsem uz dal nepokracoval v psani. Cerpadlo mi prijel vymenit primo technik z Boleslavi, delalo to par dni po vymene hodne potichu (nezmizelo to) a po mozna 14dnech uz to delalo znova ikdyz ne v takovy hlasitosti jako tehdy a dela to doted. Vyjadreni od nich je,ze to zavada neni a ze to bzuci diky obrovskym tlakum v modernim cerpadle. Nejvic je to slyset u studenyho motoru,po zahrati je to defacto v poho.Tim netvrdim,ze zklamani z kvality O3 nepretrvava :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Všiml si někdo tohoto?

při jízdě "pod plynem" na jakýkoliv rychlostní stupeň (ať už konstantní rychlostí nebo akcelerace), cca 1 - 3 vteřiny po okamžiku kdy plynový pedál uvolníte je slyšet takové kovové cvaknutí. Tento zvuk je slyšitelný hlavně při otevřeném okně spolujezdce.

pozoruje nebo ví někdo co to dělá?

PS dnes se nato jdu zeptat tak dam vědět..

Tak údajně to dělají vůle v pohonném ústrojí, je to normální a nic s tím nebudou dělat.

Editováno: , autor: kubste
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Caute, pridam sa aj ja mam 1.2 tsi 81 kw a mam presne identicky zvuk vid nahravka..JiricekHacicek ty si pisal ze po vymene p. Cerpadla to robilo dalej a neni to brane ako zavada..toto isté mi napísal aj jeden uzivatel tu na fore s ktorym som pisal..tiez jeho servis komunikoval s ustredim v Boleslavi..tak rozmyslam ci sa mi  im oplati pisat.

R20160925143742

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
V 27. 11. 2022 na 22:07, 15degren napsal:

Hlavně to nemá smysl. Začalo mi to CYVB dělat v 80K km vždy když klesnou teploty pod 5 stupňů. Čím větší mráz tím víc je to slyšet. Po ohřátí zmizí.

Motor už má teď 200K km, dělá to pořád a pořád to jede super, vše funguje jak má.

Mohu potvrdiť, mám 160 tisíc a jede to normálne i přes hlučné čerpadlo které víc bzučí v zime. Mám 1.2 66 kW ea211. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...