Přejít na obsah

funkce SMARTGATE


Doporučené příspěvky

v SK cenníku O3 je to za príplatok 102 €, takže myslím, že ako originálne príslušenstvo + montáž to bude aspoň 200 €

 

nejaký veľký prínos v tom ale podla popisu nevidím. väčšinu tých údajov už roky mohol zobrazovať maxidot ( tu na fóre to niekto ponúkal ešte do O1 ) alebo v O3 infotainment. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smartgate mám namontovanou v Rapidu a v Octavce. Funguje pres Wifi.

Aktuálně můžete využívat několik aplikací:

ŠKODA Drive

ŠKODA Performance

ŠKODA MFA

ŠKODA G-Meter

ŠKODA Service

Smart racer

Osobně používám jen Škoda Drive a Performance

Editováno: , autor: bozskydave
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je velmi dobra otazka. Ono celkově některe ty aplikace umi vic než pp, mam dojem že jsem si u jedne všiml i přetiženi, u jine zas zaznam trasy , spotřeby pro dany okamzik, je tam toho vic. Bohuže ještě jsem neměl čas všehny funkce vyskoušet :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě auto posílá do telefonu data a je jenom věcí aplikace v telefonu, co s těmi daty provede a zda je i uloží. Předpokládám, že to posílá i jiná data, než co je možno vidět na maxidotu (např. teplota výfukových plynů, kroutící moment, teplota nasávaného vzduchu atd. atd., to mi aspoň posílal BT konektor OBDII). Zda to chce někdo sledovat za jízdy, nebo s tím nakládat jinak, je už čistě individuální záležitost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je spíš problém telefonu, respektive toho jak to funguje, že když jsi na wifi, data se vypnou, abys neutrácel... to není problém auta.... proč nepoužívají bluetooth, wifi je na toto zbytečné... ne?

 

Ale možná to špatně chápu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Byl jsem nadšen pro Smartgate, ale trochu už bych byl opatrnější. Data se do telefonu buď přenášejí přes WiFi, což ale telefon odpojí od mobilních dat. Faktem je, že to za jízdy asi moc potřeba není, ale mně by to třeba vadilo. Google maps se zobrazováním aktuální ucpanosti silnic je pak nepoužitelná a najde se dost jiných příkladů (třeba kdo používá telefon k navigaci a ta je dynamická). 

 

Nebo to přenáší do telefonu data přes Bluetooth, ale pak se telefon nepřipojí jako handsfree k autu.

 

Takže řešením je pro tuto funkci používat další telefon. Pokud nechci data ze Smartgate  vidět v reálném čase, může ležet třeba v tašce. Ale pokud je chci vidět za jízdy, tak už musím mít držák a místo na další přístroj vedle normálního telefonu. 

 

Jinak diskuse o Androidu a Iphonech tu už několikrát byla a je nesmyslná. To je jako s příslušenstvím. Každý systém má své plusy a minusy a každý uživatel má své preference. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Nebo to přenáší do telefonu data přes Bluetooth, ale pak se telefon nepřipojí jako handsfree k autu.

 

@boban1108 Zeptám se tě, máš v autě Smartgate? jelikož přes Bluetooth SmartGate nekomunikuje, pouze přes WIFI. Asi si to pleteš s BT OBDII, které tě opravdu odpojí od Handsfree a při využití WIFI OBDII i od internetu např u iPhonu.

 

  • Smartgate na iOS - funguje suprově, internet běží. Zkoušel jsem i OBDII s WFI a to mě od internetu odpojilo. Takže Smartgate v tomto ohledu super.
  • Smartgate na Androidu - aktuálně aplikace ještě nevyužívají WIFI Direct, takže internet nefunguje. V dalším updatu aplikací by již měl být WIFI Direct podporován a tím i půjde v telefonech internet i s připojeným telefonem ke smartgate. Zároveň může aplikace běžet na pozadí jako servisa, takže telefon můžeš mít třeba v tašce ;-)
Editováno: , autor: bozskydave
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Aleš_BX: Zásadně používám Android. 

@bozskydave: BT přenosem jsem skutečně myslel OBDII, které jsem dříve používal (nyní už ne) a které poskytuje stejné služby jako Smartgate (aspoň se domnívám, protože Smartgate nepoužívám). Na WIFI Direct jsem zapomněl. To problém samozřejmě vyřeší. 

Editováno: , autor: boban1108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...