Přejít na obsah

Leaving home - jak vypnout autom. xenony


cikinek

Doporučené příspěvky

Chci pouzivat a pouzivam automaticke deni sviceni, ale co bych chtel vypnout je kdyz prijdu k autu a odemku, tak se mi automaticky rozsviti xenony jeste nez nasednu, jde to nejak pres palubni pocitac vypnout, nebo proste musim zapinat a vypinat standardne svetla ovladacem vlevo od volantu....?

Zkousel jsem nekolik moznosti v maxidotu, ale xenony se stale rozvici...

diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si raději dát v maxidotu fajfku pryč u obou položek, tj u Coming Home i Leaving Home - to by neměly xenony rozsvítit při odemykání / zamykání auta.

Pak ještě může nastat situace, kdy máš zapnutý automatický svícení v maxidotu a je tma (nebo šero) a spínač světel v poloze AUTO, pak se ti můžou rozsvítit xenony, ale až po zapnutí zapalování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se nějakého vybití baterie nebál. Auto si určitě bude hlídat úroveň nabití a v případě krize by ty světla zhaslo/nerozsvítilo. Navíc si nedokážu představit, že se baterie vybije za těch max 30 vteřin svícení. Pokud ano, tak máš pak ale úplně jiné problémy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se nějakého vybití baterie nebál. Auto si určitě bude hlídat úroveň nabití a v případě krize by ty světla zhaslo/nerozsvítilo. Navíc si nedokážu představit, že se baterie vybije za těch max 30 vteřin svícení. Pokud ano, tak máš pak ale úplně jiné problémy. 

nevim, ale mně se teď stalo, že mi umírala baterka. Přijdu, coming home zafungovalo a startér to pak neotočilo... vzhledem k tomu, že jsme zrovna jeli na svatbu, tak jsem byl celkem vytočenej... :-) naštěstí mám doma nabíječku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim, ale mně se teď stalo, že mi umírala baterka. Přijdu, coming home zafungovalo a startér to pak neotočilo... vzhledem k tomu, že jsme zrovna jeli na svatbu, tak jsem byl celkem vytočenej... :-) naštěstí mám doma nabíječku...

 

To je škoda a docela zklamání, že si elektronika tohle nezvládne vyřešit. Ale tak třeba to nezvládne v takhle kritické situace. Skoro bych řekl, že si vývojaři auta řekli, že když se baterka nechá vybít za 30 vteřin tak je to stejně v prdeli... Chtělo by to vědět kolik toho sežerou Xenony a jestli by se ten startér roztočil i kdyby se nerozsvítili. Ale to se už nedozvíme. :) Ze začátku jsem CH/LH považoval za neužitečnou věc, ale často se vyskytuji v místech kde není veřejné osvětlení a začal jsem tu funkci mít rád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je baterie vybitá nebo už na "koncáku" tak jí světla ( a je fuk jestli mlhovky, místo xenonů nebo naopak - stejně se rozsvítí půlka auta) před startováním asi moc nepomůžou, to souhlasím.

 

Berte ale v potaz, že startováním jde z baterie v daném okamžiku několikanásobně vyšší proud, takže světla za těch 10 s (nebo kolik kdo má nastaveno) slabou baterii před problémy se startováním stejně nespasí. Takže pokud je baterka slabá tak ten start prostě nedá bez ohledu na to jestli máte nebo nemáte Leaving home / Coming home nastavený.

 

Možná, pokud by bylo týden v kuse -20 st.C, tak bych ušetření každého zbytečného wattu navíc řešil, ale jinak fakt ne.

 

Základem je mít v autě slušný startovací kabely  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, chci se zeptat, nemám v autě senzor světla ani ovladač s fcí AUTO ale měl bych zájem o CH a LH, bylo by možné toto nakodovat? Potřebuji k tomu senzor světla nebo mi stačí jen ovladač, senzor stěračů a samozatmívací zrcátka mám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neexistuje jen senzor stěračů bez senzoru světla...Pokud je tam zrcátko se senzorem přilepeným na předním skle tak lze bez problémů nakódovat, ale dle mého bude jen vypnuto v menu: NASTAVENÍ -> SVĚTLA A VIDĚNÍ -> CH nebo LH a v nich aktivovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je škoda a docela zklamání, že si elektronika tohle nezvládne vyřešit. Ale tak třeba to nezvládne v takhle kritické situace. Skoro bych řekl, že si vývojaři auta řekli, že když se baterka nechá vybít za 30 vteřin tak je to stejně v prdeli... Chtělo by to vědět kolik toho sežerou Xenony a jestli by se ten startér roztočil i kdyby se nerozsvítili. Ale to se už nedozvíme. :) Ze začátku jsem CH/LH považoval za neužitečnou věc, ale často se vyskytuji v místech kde není veřejné osvětlení a začal jsem tu funkci mít rád. 

 

Kamarát, čo pracuje v servise Citroen mi povedal, že xenónová výbojka má spotrebu 35W.....menej jak halogénová žiarovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Albion...ale tu sa neriesi svietenie pocas jazdy, ale zapinanie svetiel v tme pri odomykani a zamykani auta... :D

Comming Home a Leaving Home funkcia

 

Ak nastavis cez kabel tuto funkciu na hmlovky, tak usetris peniaze ak ti odide halogenka ako keby si tu funkciu nechal na xenonoch.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

r_e_n_e - To je v poriadku.
Keď si pozornejšie pozrieš môj príspevok, tak som neriešil, čo je na čo vhodnejšie, ale odpisoval som na podčiarknutú otázku Sigharta.
Ty si následne riešil cenu Výbojka versus halogénka v podkontexte: "o čo ide"...  To ma trošku zmiatlo.

 

Ja mám aj v hmlovkách Ledky, a tie HOMEsvietenia som deaktivoval....Zbitočnosť....pre mňa.

Editováno: , autor: Albion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková otázka pro ty, co mají LEDky i v mlhovkách (podotýkám, že se mi také líbí a mám je všude mimo mlhovek) - jaký to má smysl? Vždyť v mlze to bílé světlo prakticky nefunguje.. To kvůli efektu radši přijdete o funkčnost?

Editováno: , autor: GeorgeFSI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...