Přejít na obsah

Rozměr gum vs měření tlaku za jízdy


HonzaR

Doporučené příspěvky

U vozidel s měřením tlaku za jízdy je v TP vyloučen z použití rozměr gum 175/70 R14. Zrovna tento rozměr mám u současného Roomstera a protože jsou gumy zánovní, hodlal jsem si je ponechat na nový vůz, který přijde za pár týdnů a bude mít měření tlaku za jízdy. Ptal jsem se na to prodejce, ten se však s tímto problémem dosud nesetkal, prý by to nemělo nijak vadit. Proto se chci zeptat Vás, jakou s tím máte zkušenost? Máte někdo na autě s měřením tlaku gumy 175/70 R14?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S měřením tlaku to nemá nic společného. Funguje to na principu rozdílnosti otáček jednotlivých kol, kdy pomocí čidla ABS snímá otáčky kola a při jízdě po rovině musí mít stejné otáčky.. Jakmile jsou rozdíle vyhodí ti to hlášku ať zkontroluješ pneu... Takže by to mělo teoreticky fungovat bez ohledu na typu/velikosti pneumatiky.

S tvým rozměrem zkušenost nemám, ale myslím si že by neměl být žádný problém, když to po nasazení kol se správným tlakem resetuješ, ať si to uloží současné hodnoty, tak by to nic hlásit nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, asi máš k motoru 77kW větší kotouče brzd, že? Protože všechny rozměry máš 15" a víc.  

Psal jsem tento dotaz i do Škodovky, ale ani po 5 dnech žádná odpověď.

Prosím, kdyby někdo z majitelů 1.2TSI 63kW / 2014 mrknul do TP na rozměry kol... díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vyřešeno. Dnes jsem si převzal nový auto, v TP není zmínka o tom, že by některý z alternativních rozměrů nešel použít s měřením tlaku. Vedle parkovací brzdy je navíc tlačítko, kterým se po přezutí na jiný rozměr resetuje systém hlídání tlaku. Jak prosté. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...