Jump to content

Sněhové řetězy na OII

meiilax
 Share

Recommended Posts

Ahojte, mám nově Škoda Octavia II (r.v. 2008) s originálními Škoda litými disky 16" 6,5J ET50 a pneu 205/55 R16 91V. V TP jsem však dnes objevil, že u tohoto typu disků/kol je uvedeno "nelze použít se sněhovými řetězy". Pokud bych chtěl používal stejný rozměr zimních pneu (R16), musel bych dle TP mít disky  6J ET50, u toho v TP žádná poznámka o sněhových řetězech není. Nechápu ale proč, v čem je problém, že to nejde u 6,5J, ale u 6J to jde.. Poradíte co s tím ? Řetězy v zimě používat potřebuju..

Díky moc. Milan 

Disk 6,5J je o pul palce sirsi nez disk 6J. Stejna pneumatika na sirsim disku zabira na sirku vice mista. Asi by se tam retezy uz nemusely vlezt. V tomto pripade bude rozdil pouhych 6,35 mm, takze by problem mozna byt nemusel, nicmene je to zakazane a muzou te proto potkat problemy s tim spojene...

Já teda nevím, ale na sněhových řetězech vůbec není info na jaký disk je lze použít, pouze info o rozměru pneumatiky, kam půjdou. Navíc jsou dnešní sněhové řetězy dělané univerzálně a vždy jeden typ lze použít pro několik rozměrů pneu, tak 6 mm na disku nemůže hrát roli.. nechápu to, vůbec bych to neřešil, nekouknou do TP. Vůbec by mě nenapadlo, že i tohle se v TP řeší.

Edited by Pawouk
Necituj předchozí příspěvek.

Na tohle jsem se ptal loni v autorizáku (v TP tenhle zápis nemám). Údajně to platí pro 12 mm a tlustší řetězy, 9 mm je OK.

Mimochodem jeden nezávislý gumař mi doporučil dávat na kola 205/55R16 řetězy určené pro rozměr 195/65R15 - nestáhnou se tolik směrem ke středu kola, tím pádem jsou dál od tlumiče a zvenku neorvou liťák. Sám jsem to zatím nezkoušel.

• 3 weeks later...

Tak jsem to vyzkoušel.

Disk 6,5Jx16, pneu 205/55 R16 (zimní) + řetězy Pewag Brenta 9 - je tam k tlumiči místo na prst (muj prst je +/- 15 mm tlustej).

Vyzkoušel jsem si řetězy o velikosti 73 a 69. Zadní obruč je kupodivu stejná, na gumě sedí přibližně stejně (těžko říct). Hlavní rozdíl je v tom, že papírově správná vel. 73 přesahuje na disk, kdežto vel. 69 sedí pěkně na gumě. Vzal jsem si vel. 69 a doufam, že je nebudu nikdy potřebovat :kol-47:

Jde také o to, že řetěz si může sednou a tím pádem částečně uvolnit. Plandající konec by se neměl nikde chytit. Kdo jste někdy měli řetězy bez kladky, asi víte o čem mluvím. Jinak dávat řetězy na hiníkový kola je pěkná zhůvěřilost  a je úplně vpořádku, že to TP zakazuje, protože, kdo se pak má na ty odrbaný disky koukat :D

Laďan: kde tě nechají řetezy jen tak vyzkoušet? docela bych zkoušku taky uvítal...

půjčil jsem si je od kolegů v práci, pak teprve koupil

myslim, že když bys zajel do normálního pneuservisu, kde řetězy běžně prodávaj a mimo přezouvací šílenství, tak v relativně čistým prostředí dílny by je při troše dobrý vůle mohli nechat vyzkoušet

Jde také o to, že řetěz si může sednou a tím pádem částečně uvolnit. Plandající konec by se neměl nikde chytit. Kdo jste někdy měli řetězy bez kladky, asi víte o čem mluvím. Jinak dávat řetězy na hiníkový kola je pěkná zhůvěřilost  a je úplně vpořádku, že to TP zakazuje, protože, kdo se pak má na ty odrbaný disky koukat :D

souhlasím, mě to sice TP nezakazuje, nicméně doufam, že je nikdy nebudu potřebovat :rolleyes:

si ani nedovedu představit, jak je cpu na to sněhem obalený kolo :kol-72:  lepší na to nemyslet a jezdit :punk:

• 1 month later...

Tak jsem to vyzkoušel.

Disk 6,5Jx16, pneu 205/55 R16 (zimní) + řetězy Pewag Brenta 9 - je tam k tlumiči místo na prst (muj prst je +/- 15 mm tlustej).

Vyzkoušel jsem si řetězy o velikosti 73 a 69. Zadní obruč je kupodivu stejná, na gumě sedí přibližně stejně (těžko říct). Hlavní rozdíl je v tom, že papírově správná vel. 73 přesahuje na disk, kdežto vel. 69 sedí pěkně na gumě. Vzal jsem si vel. 69 a doufam, že je nebudu nikdy potřebovat :kol-47:

Ahoj, tech 15mm máš s 69 nebo 73? Já uvažuju nad snox pro, ale nevím jestli 530 nebo 540 (mělo by to odpovídat 69 a 73 u Brenty 9)

• 10 months later...

Dobrý den,

partnerka si koupila zánovní Octavia 2 Tour na plechových diskách s letními pneu 195/65 R15 91 H (asi Continental).

Sada zimních pneu u auta nebyla.

Uvažoval jsem, že bych stávající plechové disky použil na nové zimní pneumatiky stejného rozměru, které budu teď kupovat. A k letním pneu bych na jaře koupil nějaké Alu disky od Škody.

Mám ale jednu otázku. Pokud bych to udělal tak, jak píšu výš, vešly by se u Octavia 2 Tour na zimní pneu 195/65 R15 do podběhu případně i sněhové řetězy?

U Fabie 2 Combi je ve velkém TP u některých alternativních rozměrů pneu totiž uvedena poznámka "nelze se sněhovými řetězy".

Ve velkém TP Octavie 2 Tour nic takového není uvedeno, takže by snad neměl být problém, ale raději se ptám pro jistotu.

Kromě výchozího obutí (6J x 15 ET 47 ; 195/65 R15 91 H) jsou ve velkém TP Octavie 2 Tour uvedeny tyto alternativy:

1) 6,5J x 15 ET 50 ; 195/65 R15 91 H

2) 6,5J x 15 ET 50 ; 205/60 R15 91 H

3)   6J x 16 ET 50  ; 205/55 R16 91 H

4) 6,5J x 16 ET 50 ; 205/55 R16 91 H

5) 7J x 17 ET 54    ; 225/45 R17 91 W

6) 6J x 17 ET 45    ; 205/50 R17 93 H M+S

Obouvat na tuto Octavii jako zimní pneu větší rozměr než mají stávající letní mi nepřijde jako dobrý nápad.

Který z výše uvedených rozměrů byste mi doporučili pro zimní pneu a proč? Předem díky za radu.

Edited by Rocker

• 3 months later...

Také jsem se rozhodl vám něco přidat. mám octavii II combi a rozměry 225/45/17 . Přemýšlel sem o sněhových návlecích,ale Rakousko je neuznává například. Pracuji v Alpách, mimo jiné na moje rozměry není moc alternativ ohledně místa v podběhu nebo mezi tlumičem a pneu. po konzultaci jsem koupil od firmy weissenfels-je to italská značka s napinací kladkou a snadno se montují a mista mam kolem pneu hodně. Mám je vyzkoušené,jsou super,jak montatáž i demontaž jednoduchá,jsou tiché a perfektní ovladatelnost, cenově kolem 1800-2000 kč. Doporučuji pro ty co mají problem co jsem měl já. tyto řetězy jsou navrženy tak,aby byly možné je použit na tak stísněný prostor mezi pneu a podběhem :kol-47:   můžete si je objednat na www.autotechnik-franz.cz 

ta prodejna sídlí i v Praze10 ul Záběhlická 84

přeji hodně štěstí  :kol-47:

P.S. pokud má někdo na zimních pneu elektrony,vřele doporučuju,nepoškrábou se a nezničí od těch řetězů

Edited by Mirek38

Zaujaly mě ty řetězy na boty... Když si baby kupují boty dle kabelky, mohli bychom i my stylově nasadit v Alpách řetězy kromě aut i na boty.

B)

A teď vážně, nebudu-li řešit, jaký rozměr pneu lze do řetězů obout, nebyl by konkrétní odkaz na ten typ a zkušenost s nasazování a provozem?

Edited by k0j0t