Přejít na obsah

EGR ventil


maxop

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás páni.

Mám octaviu2, r.v. 6/2010, 1.6TDI CR. Začalo mi blikať žhavenie. Diagnostika vyhodila:  ventil spätného vedenia výfukových plynov. Auto ide v núdzovom režime, tiež svieti kontrolka motora. Keď vypnem a zapnem motor chvílu ide normálne, potom zase začne blikať žhavenie. Niekdy ide normálne aj 15km. Keď je studený tak kontrolka motora nesvieti. Doposiaľ som jazdil na spotrebu, čo asi bola chyba. Môžem ísť v núdzovom režime aj 300 km? Aké máte skúsenosti s vyčistením  ventilu spätného vedenia výfukových plynov AGR? Výmena nového ventilu s chladičom je vcelku drahá oprava. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som bol v škodovke, bude ma to stáť 575€.  Urobili mi diagnostiku a len potvrdili, že je to EGR. Vynulovali mi všetko. A už 2 dni mi to nerobí!

Nesvieti kontrolka motora, ani žhavenie nebliká. Auto chodí v pohode. V pondelok som objednaný na výmenu. To mám ísť s dobrým autom do servisu?

Nemôže sa stať, že to prejde samé? Lebo teraz ho dosť vytáčam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EGR doporučuji vždy kupovat nový ve škodovce dle vin aby byla nejaktuálnější verze. Jinak výměna není zrovna sranda a přítup po vyndání nápravnice dost na ho***, mě vychází pohodlněji vyndat celý motor, jak časově, tak finančně (u 4x4 rozhodně)

cenově předokolka 12813,-

a 4x4 13813,-

 

samotný egr vychází na 8712,-

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

tú prevodovku beriem,ale ty si písal o náprave...

 

Měli jsem ten stejný problém na služební O II Vše vyřešili kulancí v autorizáku v Olomouci. 30% zákazník 70% Škoda . Vozidlo model 2011 najeto 135000. Všechny předchozí servis. prohlídky v autorizáku. Bylo to bez demontáže nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Ondra16V uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...