Přejít na obsah

EGR ventil


maxop

Doporučené příspěvky

Návštěvník

To je dost stary SW, uz len kvoli lepsim startom za studena atd. by som aktualizoval ale na 9972.

Dieselgate prinesie viac kW, ale regeneruje to 3x castejsie a auto ide ako tank zvukovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den, mám dotaz ohledně EGR.

V těch mrazech co byly minuly týden mi začalo blikat žhavení a auto padlo do nouzového režimu. 

Toto mi vyhodil torque obd jako freeze při chybě p0407:

Zatížení motoru = 43,922 % Teplota chladicí kapaliny motoru = 88 °C Tlak v sacím potrubí = 19,87 
psi Otáčky motoru (ot/min) = 1 831,25 rpm Rychlost podle OBD = 37 km/h Teplota nasávaného vzduchu = -9 °C 
Váha vzduchu = 38,1 g/s Poloha škrtící klapky = 89,02 % Run time since engine start = 1 951 s 
Tlak paliva = 15 020,108 psi EGR, přikázaný (Recirkulace výfukových plynů) = 0 % Chyba EGR (Recirkulace výfukových plynů) = 0 % 
Barometric pressure (from vehicle) = 14,214 psi Napětí (kontrolní modul) = 14,456 V Relativní polohy škrticí klapky = 96,078 % 
Venkovní teplota (vzduchu) = -13 °C Pozice plynového pedálu D = 41,961 % Pozice plynového pedálu E = 41,961 %

 

Chyba šla smazat buď přes obd ,nebo opětovnýmn nastartováním. Nahodil jsem ciferníky na pozici EGR a Egr Err a sledoval jak se to chová za jízdy.

Vždycky když došlo k akceleraci nebo obraceně k jízdě uplně bez plynu : EGR Zavřel ,ciferník s EGR err vylítl na pozici 99,2 a hodilo to do nouze- EGR zustal zavřený na 0%.

Koupil jsem nový EGR a čekám na servis. Nicméně jak se dostali teploty ted nad nulu tak to přestalo dělat uplne , mám měnit EGR nebo díl vrátit co myslíte, mohlo tam být

jen něco přimrzlého? dík :)  

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš od spodu, motorek je vidět při pohledu ze zadu na motor, je to takový ten černý váleček na egru, drží na 3 šroubech, vyndavat to celé nemusíš, kvůli čištění by to za tu práci nestálo. Stačí po slepu demontovat motorek, stříknout tam nějaké čistidlo strčit do vnitř prst a hýbat do absolutních hodnot dokud nepůjde zcela hladce a volně. Funguje to, je sice fakt, že se závada bude za cca. rok opakovat a budeš to muset znova udělat, ale lepší než vyhodit 15K, když to za 15 minut můžeš svépomocí vyřešit. Těch závad je tam víc, ale většina začíná tím co popisuješ, když se to neřeší tak má pak často i za následek ucpání samotného chladiče nebo shoření motorku a to se pak musí měnit celé.

 

taky bych si na vagu zkontrolovat odchylky vstřiků, problém s egrem většinou způsobují vstřiky v horší kondici- motor víc kouří a začne se to víc dehtovat, výměnou problém sice odstraníš ale už to nebude na 150K km jako když auto bylo nové ale třeba jen na 60, protože ten motor prostě hulí jen to přes DPF nevidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem po výměně EGR ventilu.

Však mrkněte na fakturu, využil jsem 10% slevu ze Šekové knížky pro rok 2018 a vyžadoval jsem vrátit starý EGR ventil ale řekli mi, že je vrácen na opravu do škodovky s vratnou zálohou.

A když jsem požadoval aplikovat upravnou krytku na nový EGR tak se to údajně již nedělá, jelikož je to poslední revize EGR a ten problematický kolík je tam vyřešen už jinač.

Finální cena 14t +- nějaké ty stokoruny.

 

Tvrdili mi, že se nemusí sundávat nápravnice a lhali, jelikož po převzetí auta byl volant hodně nakřivo, ostatně i ony šrouby na faktuře (6ks) jsou nové, což jsem si při geometrii sám ověřil.

Do servisky jsem dostal záznam o výměně EGR + aplikována akce 23R6 + jsem dostal ručně vypsaný certifikát.

 

Nový soft s číslem 9979.

 

 

Editováno: , autor: Grooverider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak páni prispejem aj ja mojimi skúsenosťami s EGR. Mám passata, ale motor CAYC 1,6 TDI...V roku 2016 okolo októbra mi vypovedal..kontrola žhavenia, núdzový režim. Diagnostika ukazala EGR. Kúpil som origo nový za 450,-€, dal vymeniť v servise. Po tomto všetko OK..po asi 4 mesiacoch mi auto spadlo do nudzaku, vyhadzovalo mi chybu ESP, start stop systém, ručnú..zistil som, že mam slabu baterku, dobil som ju..auto mesiac v pohode..potom opätovne tieto chyby..Kupil som novu baterku a bol pokoj. Asi 3 mesiace nato som išiel do autorizovaného servisu na prehratie softu v rámci zvolavacej akcie za emisie..zatiaľ všetko OK..asi po pol roku znova núdzový režim, chyba ESP, chyba ručná, egr...dal som to pozreť autoelektrikárovi, prešiel kabeláž, zistil, že chyba je v EGR..sotva som mal na ňom najazdených 4000 km a bol to origo diel. Tak som to dal vybrať a poslal som to na reklamáciu a čakám už 5 týždeň na vybavenie. Bojím sa toho, aby chyba nebola inde ako v EGR...nový diel a sotva nič nevydržal...autoelektrikár mi tvrdil, že akonáhle ho odpojí..tak ESP a ručná ide OK, 

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mozes byt rad, ze ti to vymenili.

Len horsie je, ze si zaplatis robotu 2x.

 

Ja som menil spojku a zotrvacnik (600€) a po vymene mi 4x rozoberali po sebe auto, kym prisli nato, ze je vadna prevodovka (a to mam 160 tis km), repas 400€ a robota 4x po sebe + 2x geometria ani nepisem :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobri den neska mi zasvietila kontrolka shavenia na aute ale auto ma nehodilo do nuzdoveho rezimu malo normalne vikon vsetko a ket som ho vipol a nastartoval tak to shaslo asi to budem musiet dat na diagnostiku auto mam 1.6 oktavia 77kw r.v 2011 auto ma najazdene 218tisic km moze byt ze to je egr alebo moze byt aj nieco ine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

katastrofa gramatika :D

pisal si mi aj spravu odpoviem ti tu...

moze to byt vela veci, je potrebne urobit diagnostiku

p.s. mas tam tie antivibracne nezmysly (podla fotky co si poslal), mas dieselgate SW - vela stastia :D

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Ondra16V uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...